• Wolontariat w Tibilisi
  W ramach wolontariatu członkowie naszego Stowarzyszenia  brali udział w rozbudowie Ośrodka dla osób nie pełnosprawnych w Tbilisi. Ośrodek prowadzą Polacy, ojcowie Kamilianie Paweł Dyl i Zygmunt Niedźwiedź.
 • Zawody glazurników w Harcie

  W dniu 13.08.2017 w miejscowości Harta przy bardzo dużej pomocy i zaangażowaniu naszego kolegi Jacka Stochmal zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Glazurnicze o puchar Starosty Powiatu Rzeszowskiego.  W zawodach udział wzięło 12 zawodników, co było bardzo miłym zaskoczeniem dla nas organizatorów.

 • Pokazy wykonawców Złoty Stok

  To był najbardziej zapracowany długi weekend. Członkowie SSRW Region Wielkopolski zaprezentowali się tym razem w pięknie położonym u podnóża gór miasteczku Złoty Stok. Jak to się stało że mogliśmy promować nasze stowarzyszenie właśnie tu, w otoczonym kopalniami złota i arsenu miasteczku?

 • Gaj 2016

  W ostatni weekend sierpnia 2016 roku jak już corocznie od kilku lat, zjechali się do Gaju na Pojezierzu Brodnickim członkowie SSRW wraz ze swoimi rodzinami. Zaciszny Ośrodek Hufca Harcerskiego w Gaju, przyciąga co roku coraz to więcej ludzi. Jak zawsze, można było tu liczyć na pełne zorganizowanie, chwile relaksu i dobrej zabawy

 • Ptak

  W dniach od 21 do 23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo Kongresowym PTAK WARSAW EXPO odbyły się Centralne Targi Budowlane „BUILDING SOLUTIONS 2017”. Nasze stowarzyszenie zajmowało powierzchnie 200 m2 wraz z Rigips, Adiam, Weber, Tubądzin, Sigma oraz innymi partnerami

 • Szamocin

  21 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim, podczas Dni Miasta Szamocin, po raz kolejny swoje umiejętności mogli zaprezentować Członkowie Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych z Regionu Wielkopolskiego przy wsparciu firm Adiam, Ultrament, Rigips, Ceresit, Mapei

 • podkarpacki turniej glazurników szkół budowlanych

  W związku z zaproszeniem ze strony Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie objęcia patronatem III Podkarpackiego Turnieju Glazurników szkół budowlanych wraz z firmą Greinplast członkowie Stowarzyszenia wzięli na barki ciężar uczestnictwa w tych zawodach

 • pgn tool show

  My to znaczy członkowie SSRW regionu północno- wschodniego reprezentowaliśmy nasze Stowarzyszenie na pierwszej edycji PGN Tool Show Ostróda 2015. Jest to pokłosie organizowanych przez Północną Grupę Narzędziową od kilku lat „Dni Otwartych”, które z czasem przekształciły się w „Wiosenne Targi Narzędziowe”

 • Pomoc dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

  Fachowcy ze Stowarzyszenia SGSRW wyremontowali dwie sale w szpitalu dziecięcym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Z taką właśnie prośbą zwróciła się do nas kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej pani Anna Piaseczna Piotrowska

loading...

Partnerzy

loading...

20170205 092005

 

W dniach 3-5 lutego członkowie SSRW region południe dorzucili kolejny prezent do worka zwanego „czyny z dobrego serca.” W tych dniach niewielka grupka zapaleńców wolontariatu postanowiła podarować swój wolny czas na rzecz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im ks. J. Twardowskiego w Bochni.

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. ks. Jana Twardowskiego w Bochni kształci i wychowuje dzieci oraz młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim. Uczniowie objęci są opieką specjalistyczną w zakresie nauczania poszczególnych przedmiotów, zajęć wyrównawczych, kompensacyjnych, gimnastyki korekcyjnej oraz terapii logopedycznej i psychologicznej.

Praca którą wykonali członkowie SSRW polegała na wyremontowaniu pokoju nauczycielskiego, długiego korytarza szkolnego i wejścia do szkoły. Dzięki sponsorom takim jak ATLAS, który podarował farby najwyższej jakości, udało się pomalować w/w pomieszczenia, a przy pomocy materiału RiGIPSA powstał przepiękny sufit. Firma MAPEI dostarczyła wylewkę samopoziomującą na której będzie przyklejona wykładzina.

Prace rozpoczął w piątek rano, główny inicjator projektu Mariusz, a po południu i wieczorem dołączyli Sławek i Radek. Prace polegały głównie na przygotowaniu podłoża pod malowanie.

W sobotę dołączyli kolejni członkowie SSRW i można było już ruszyć pełną parą do przodu. Edek i Tomek zajęli się przygotowaniem stelaża pod sufit podwieszany, a Darek dołączył do „brygady malarzy”. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu wszystkich kolegów, prace postępowały bardzo szybko i sprawnie. Był nawet czas na przyjęcie specjalnego gościa Mirka Kwiatkowskiego, który jak to zwykle bywa w jego zwyczaju sypnął kawałami. Nie obyło się też bez chwil grozy. Pracując do późna zapomnieliśmy o alarmie, który załączał się o 21. Wszyscy byliśmy przygotowani na to, że wpadną „czarni” i rzucą nas na glebę, ale dzięki interwencji p. konserwatora nic takiego się nie stało. Po wyjaśnieniu sytuacji mogliśmy dalej pracować i dokończyć to co było zaplanowane na ten dzień.

W niedzielę rano musieliśmy sięgnąć po posiłki i jak zwykle niezawodny Marcin nie zawiódł.

Po wykonaniu zaplanowanych prac i posprzątaniu, mogliśmy rozjeżdżać się do domów z poczuciem dobrze wykonanej pracy i fajnie spędzonego weekendu.

Dziękujemy sponsorom: Atlas który podarował farby, Rigips za otrzymane panele sufitowe Casoprano 600x600, Mapei za masę samopoziomującą Ultraplan Eco, a także członkom SSRW region południe, którzy brali udział w tym projekcie: Mariusz Pilarski, Sławomir Przygodzki, Radosław Saramak, Dróżdż Edward, Kita Tomasz, Dariusz Smulski, Marek Surmacz.

Specjalne podziękowania należą się też ludziom, którzy zapewnili nam nocleg w internacie i wspaniałe wyżywienie.

Wszystkich członków SSRW (nie tylko regionu południe), którzy nie uczestniczyli lub nie mogli wykazać swojego kunsztu fachowca w tym projekcie, zapraszamy do kolejnych akcji charytatywnych. Mamy nadzieję, że w 2017 roku spotkamy się na innych równie ciekawych i wymagających sprawdzenia naszej wiedzy budowlanej projektach, w których nie tylko praca, ale także integracja i wymiana doświadczeń będzie na porządku dziennym (oraz nocnym).

 • 20170204_084226
 • 20170204_155123
 • 20170204_173133
 • 20170204_200028
 • 20170205_092005
 • 20170205_161323
 • 20170205_161335
 • 20170205_161342
 • 20170211_144823
 • 20170211_144833

 

 

 

comments
Komentarze  
+1 # Robert Szafulski 2017-02-08 18:21
Brawo Panowie :-)
# Radosław Saramak 2017-02-08 18:32
dziękujemy :)
+1 # marek_surmacz 2017-02-08 19:03
najwazniejsze aby dac maluchom odrobine radosci jak dzieciaczki wroca po feriach po feriach
+1 # Marco 2000 2017-02-08 20:15
Brawo chłopaki, pełny szacyn to co robicie jest piękne , więcej radości daje dawanie niż branie , brawo wy !!!

Nie masz uprawnień do komentowania.

Polecani wykonawcy

F.U.H. SOŁDAR
(Wykonawcy / śląskie)

F.U.H. SOŁDAR

A&K Kompleksowe Wykończenia Wnętrz
(Wykonawcy / łódzkie)

A&K Kompleksowe Wykończenia Wnętrz

BIK-BLACHOWSKI
(Wykonawcy / łódzkie)

noimage

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE "GZPOL'
(Wykonawcy / łódzkie)

USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE "GZPOL'

Usługi Glazurnicze
(Wykonawcy / śląskie)

Usługi Glazurnicze

REMONT
(Wykonawcy / mazowieckie)

REMONT