Temat Farby sufitowe antyrefleksyjne

Więcej
2016/04/29 22:34 #1 przez
Czu używał już ktoś farby antyrefleksyjnej Dekorala?

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/04/29 22:54 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Używam Tikkurilli, jest zajefajna. Dobrze kryje, nie ma smug, ukrywa błędy

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/04/30 08:08 - 2016/04/30 08:15 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Używałem Tikkurilli jak również farby antyrefleksyjnej Greinplast obydwie zajefajne jak pisze Zbyszek :) . Greinplast oczywiście tańszy a w niczym nie ustępuje. Mam wrażenie że to farba dla wszystkich , średnio inteligentna małpa poradziła by sobie z malowaniem :) Bodek Płoński bodajże ma namiar gdzie można załatwić farby Greinplast koło Warszawy. Jednak trzeba powiedzieć że jeżeli ścianę mamy idealnie wygładzoną to rzeczywiście wygląda to świetnie. Ale jeżeli na suficie czy ścianach będziemy mieli (nazwijmy) to falki lib lekkie nierówności to nawet farba antyrefleksyjna nie pomoże i będzie widać lekkie cienie. Nie będzie to spowodowane źle czy nie równo nakładaną warstwą farby lecz cieniem który rzuca ta nierówność. Może nie którym to nie przeszkadzać ale ja to widzę :) Więc przygotowanie podłoża ma i w przypadku tego gatunku farb bardzo duże znaczenie. Klienci którym sprzedawca poopowiada bajeczki o tym że tą farbą zniweluje czy ukryje niedokładności trzeba będzie znowu tłumaczyć :mur :mur że to nie tak do końca.
Ostatnia2016/04/30 08:15 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/04/30 13:39 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Pisząc, że ukrywa błędy miałem na myśli sufity i nieznaczne błędziki :haha

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Online
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2016/04/30 16:49 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Farby antyrefreksyjne (ja używam sufitową 2S fligger) ukrywają nieudolność malarza czyli maluje średni pomocnik i się nie stresujemy

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2016/05/01 08:51 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
darek greinpast juz sie zjebal :mur nie polecam!!!!! hujnia

Dariusz-Roj napisał: Używałem Tikkurilli jak również farby antyrefleksyjnej Greinplast obydwie zajefajne jak pisze Zbyszek :) . Greinplast oczywiście tańszy a w niczym nie ustępuje. Mam wrażenie że to farba dla wszystkich , średnio inteligentna małpa poradziła by sobie z malowaniem :) Bodek Płoński bodajże ma namiar gdzie można załatwić farby Greinplast koło Warszawy. Jednak trzeba powiedzieć że jeżeli ścianę mamy idealnie wygładzoną to rzeczywiście wygląda to świetnie. Ale jeżeli na suficie czy ścianach będziemy mieli (nazwijmy) to falki lib lekkie nierówności to nawet farba antyrefleksyjna nie pomoże i będzie widać lekkie cienie. Nie będzie to spowodowane źle czy nie równo nakładaną warstwą farby lecz cieniem który rzuca ta nierówność. Może nie którym to nie przeszkadzać ale ja to widzę :) Więc przygotowanie podłoża ma i w przypadku tego gatunku farb bardzo duże znaczenie. Klienci którym sprzedawca poopowiada bajeczki o tym że tą farbą zniweluje czy ukryje niedokładności trzeba będzie znowu tłumaczyć :mur :mur że to nie tak do końca.


ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/01 20:56 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Dla mnie najlepszą farbą anty refleksyjną jest PARA. Ostatnio malowałem farbą ceramiczną GREINPLAST zarąbista polecam. Nie jest droga w tej wersji jak i bardzo wydajna. Jeżeli ktoś maluje z własnym materiałem oszczędza około 40% farby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/01 21:16 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Ja zaczynam z farbami Greinplasta i w kieszeń idzie przytulić ,Fluger rewelacja ale jaka cena ,rozmowę zaczynam od flugera ze względu na cenę wygrywa Greinplast ,ale zawsze ostrzegam że mogą być smugi alefarba jest wydajna no i polska
Antyrefleksyjna w Nakle kosztuje 120 10l ,latex 110 ,ceramiczna 120 5l

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/05/05 22:13 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Malowałem pomieszczenie socjalne w szkole emulsją ceramiczną GREINPLASTA. otrzymałem rabat na emulsję. Kupiłem 8,5l ( szkoła zapłaciła za 8,5l) na 45m2 x 2-krotne malowanie, zostało mi 3,5 litra emulsji na drugą prywatkę na 70 m2 jednokrotnego malowania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2016/05/06 19:14 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
brawo

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/08/14 16:26 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
A ja walczę z sufitem w salonie. Powierzchnia 35 m2 i widać pasy. Salon nasłoneczniany i.........
5 razy malowany i widać smugi a maluję farbami antyrefleksyjnymi ( raz gruntującą , dwa razy greinplast i dwa razy tikurilla ) i dupa blada.
Malowałem farba rozcieńczona i taką ja w wiadrze , na krzyż, mokre na mokre, cieniowanie , strukturka w jedną stronę , okna zasłonięte, led włączony i dalej byle jak.
Co robić by wyszło dobrze ?????????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/08/14 16:54 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Kiedyś w sklepie Flüggera podpowiedzieli mi że do malowania sufitu lepiej mieć wałek z dłuższym włosem niż do ścian bo na suficie prędzej przesychają kolejne pasy farby. Od tamtej pory na sufit stosuję minimum 9 mm i jest dobrze

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Senior Member
  • Senior Member
  • www.dekorkielce.eu 733 118 156
Więcej
2016/08/14 17:56 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Witam, w stu procentach zgadzam się z wypowiedzią Piotrka jeśli chodzi o runo wałka do sufitów, dla mnie optymalny włos to 11-13 i maluje bezstresowa. Farby jakiej używam od około dwóch lat to : SCALA Ceiling Paint Anti Reflex, cena przystępna, do kieszeni też idzie przytulić a i klienci zadowoleni z efektu, no i czysta robota.



Ostatnio malowałem Tikurilla Super mat , farba klienta, cena niewiele niższa od SCALI . Wrażenia - całkiem przyzwoita farba i jakość wymalowania jak na tę półkę cenową jest OK.

robertszafulski
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/08/14 18:55 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
To może ja też polecę jeden produkt farba krzemianowa Kabe Aquatex farbykabe.pl/produkty/aquatex bardziej matowej nie widziałem nie ma opcji aby wyszły jakieś smugi czy pasy.


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/08/14 19:30 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Farby sufitowe antyrefleksyjne
Dodam że w całym domu pomalowałem i jest gitara ale salon jest duży i widać smugi.
Wałek 13mm microfibra dynamic . Nawet jak bym żle zagruntował to chyba 4 warstwy farby antyrefleksa wystarczy aby wyrównać chłonnośćsufitu.
Teraz zastanawiam się czy nie kupić najzwyklejszą farbę akrylową i pomalować.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.150 s.