Temat Feniksowe dłubanie

Więcej
2016/12/15 19:48 - 2016/12/15 19:50 #1 przez
Feniksowe dłubanie was created by
Moja pasja ;) Wrzucam aktualne zlecenie B)
Posąg z Wyspy Wielkanocnej Moai oraz skrzynka na listy.








Janusz
Załączniki:
Ostatnia2016/12/15 19:50 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/16 10:36 - 2017/01/02 15:18 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

feniks napisał: Moja pasja ;) Wrzucam aktualne zlecenie B)
Posąg z Wyspy Wielkanocnej Moai oraz skrzynka na listy.








Cześć Feniks
"zajebista" ta skrzynka na listy :-)

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."
Ostatnia2017/01/02 15:18 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/18 10:01 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
Być może dojdzie do realizacji projektu bóstwa Jaćwingów Peruna . Który może stanąć w miejscu byłego Grodu Jaćwingów. Posiłkowałem się ryciną która przedstawia Peruna.

Janusz
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/12/18 10:25 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
Mógłbyś trochę więcej opisać czym się zajmujesz, jakich surowców używasz, narzędzi, skąd ta pasja, czy to jest tylko hobby czy może zarobek?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/18 13:54 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
Czym sie zajmuję.... Tym co widać :) Materiały ... Wszelakie które dadzą uzyskać zamierzony efekt w danym zamierzeniu. Więc... zaprawy z wysokojakościowych cementów, gips, metal, glina itp. ;) To mój sposób na życie jak również pasja. Narzędzia jak do modelowania gliny jak wszelakie pędzelki przystosowane do tego celu jak również patyczki,szczotki łyżeczki i widelce, szpachelki, kielenki itp ;) Choć szczerze powiem nie spotykam z dobrym przyjęciem w tym co robię. Mam swoja teorię i szkoda że nie ma z kim się ponakręcać pożywnie ;) i dojść do nowych rozwiązań. Między czasie wrzucę kilka prac. Wielu z forum zna już te prace.

Janusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/18 20:04 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

Janusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/18 22:56 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
a na jakiej podstawie kolega utożsamia Peruna z Jaćwięgami ,?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/19 07:20 - 2016/12/19 07:39 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

krzysztof_kucharski napisał: a na jakiej podstawie kolega utożsamia Peruna z Jaćwięgami ,?

innemedium.pl/wiadomosc/perun-gromowladn...two-naczelne-slowian
pl.wikipedia.org/wiki/Perun


Wiara Bałtów to jedna z religii indoeuropejskich. Są to wierzenia przodków naszych niedalekich sąsiadów, czyli Litwinów i Łotyszy oraz takich ludów jak Jaćwięgowie, czy Prusowie.
Religię tą odtworzyć możemy na podstawie średniowiecznych kronik krzyżackich, staroruskich latopisów (Latopis Hipacki), dzieł humanistów, jak traktat Sylwiusza Piccolominiego, Jana Łasickiego, Simona Grunau, Hieronima Maleckiego, Macieja Praetoriusa i innych. Nie należy też pomijać folkloru tych ziem a także nieco przekłamanych XVII wiecznych sprawozdań jezuitów.
Wiara Bałtów jest oczywiście religią politeistyczną. Wyróżniamy tu kilka głównych bogów oraz ich personifikacje, a także wiele tzw. demonów, czy bożków. Na ziemiach Bałtów nie znano świątyń. Za miejsce kultu służyły święte gaje, dąbrowy, źródła i kamienie. Powszechny był kult świętych drzew, w które to miały przenikac duszę zmarłych i ognia mającego właściwości oczyszczające. Składano ofiary ze zwierząt i płodów rolnych i czasem z jeńców wojennych. Obchodzono tu m. in. święta o charakterze agrarnym, zwłaszcza na jesień związane z składaniem darów dla zmarłych.
Pierścień Bałtów. Źródło: Swastyki.pl
Centrum kultu bóstw bałtyjskich było Romowe. Miejsce to założone zostało przez Brutenusa, na obszarze zwanym Nadrowią. Był on bratem Widewuta i obaj uważani byli za legendarnych ojców-założycieli porządku kultowego i królewskiego na terenie Prus. W samym środku osi Romowe stał święty dąb, na którym znajdowały się figurki: Perkunsa, Patolla oraz Potrimpusa. Jak pisze Piotr z Duisburga Romowe było siedzibą Krywe (Crywo Cyrwaito).
Sanktuarium Romowe
Bogowie Bałtów
Jak we wszystkich religiach indoeuropejskich, tak i tu znajdujemy główne bóstwo burzy i piorunów. Był nim Perkun (lit. Perkunas, Perkuns, fiń. Perkele, łot Perkonos, Perkons, prus. Perkunis; pochodzi od praindoeuropejskiego rdzenia perk- "dąb") – naczelne, suwerenne bóstwo panteonu bałtyjskiego, gromowładca, bóg niebios, ognia i płodności, odpowiednik słowiańskiego Peruna i greckiego Zeusa (Dzeusa). Ogólnobałtyjski bóg burzy i wojny, strażnik moralności oraz sprawca biokosmicznej płodności w lettolitewskich mitach nieba. Jego świętym drzewem i symbolem był dąb. Jako bóstwo, które można było oglądać i o zdefiniowanej funkcji mitologicznej zastępował Dievs - deus otiosus panteonu bałtyjskiego. Wspominany był w pismach Jana Długosza.

Janusz
Ostatnia2016/12/19 07:39 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/19 12:55 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
aha, to takie odpowiedzi z wiki a ja sądziłem ,że kolega sięgnął głębiej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/19 14:06 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

krzysztof_kucharski napisał: aha, to takie odpowiedzi z wiki a ja sądziłem ,że kolega sięgnął głębiej

Znaczy że źródła które podałem są mało wiarygodne czy też wiedza ich jest uboga? B)
Ciekawe... A jest jeszcze druga głębia o której nie piszą? Jakieś tajne stowarzyszenia co wiedzą ale nie powiedzą?
Sądziłeś że znam dzieje pradawnych ludzi. O ich wierzeniach. Co jedli pili i jak sie ubierali. Archeologiem nie jestem więc skąd sądzenie że posiadam wiedzę własną o której nie pisze wiki i badacze? :woohoo: Sądziłam że masz bardziej przybliżoną wiedzę na ten temat?
Myślałem że chcesz wzbogacić moją małą wiedzę . Szkoda ...a już dostałem dreszczy że przybliżysz mi temat o którym wiki nie pisze więcej. :(

Janusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/19 19:58 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
Feniks chciałeś się pochwalić tym co robisz ?
Czy zareklamować i zdobyć potencjalnego klienta ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/19 21:31 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
czytać z wiki to potrafię i myślałem,ż napiszesz cokolwiek własnymi słowami a nie przepiszesz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/23 07:07 - 2016/12/23 09:13 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

krzysztof_kucharski napisał: czytać z wiki to potrafię i myślałem,ż napiszesz cokolwiek własnymi słowami a nie przepiszesz

Panowie dobrze się czujecie? Macie jakieś problemy ze zrozumieniem?
Jeśli szukacie inspiracji ... Krzysztof wybacz że sam nie napisałem...

Chwała chwała Swarożyca
Boga słońca, boga życia

Chwała chwała Perunwica
Boga gromu, boga życia

I Welesa kosmatego
W oku magii ukrytego

Chwała chwała dla Mokoszy
Niech nas Mokosz żywych nosi

Niech brat bratu bracie woła
Dajcie zwierza naszym borom

Niech brat bratu bracie rzecze
Dajcie rybów naszej rzece

Niech brat bratu mówi bracie
Dajcie pokój naszej chacie

A kto wam to palcem wytknie
Niechaj zginie w pierwszej bitwie

A kto was to chce się wyrzec
Niech go zgubi wołchw i żyrzec

Wołchw i żyrzec, wróż i kapłan
Taką tu przysięgę składam:

Strzec prastarej wiary będę
Kłaść obiatę pod waszym dębem

W gaju świętej wierzenicy
Wiary przodków nic nie zniszczy
Wiary przodków nic nie zniszczy

Andrzej... Czy regulamin zabrania zakładania wątków i prowadzenia je w taki sposób? Jeśli sam nie widzisz możliwości jakie daje nam internet to ograniczaj sie sam i nie wpływaj przez krótkowzroczność na innych. Tylko potem nie umieszczaj ogłoszeń że " szukam zlecenia"
Wrzucę dwie PIERWSZE prace pewnych artystów... Widać możliwości materiału oraz potencjał. I trzecia praca którą wykonałem, pokazuje możliwości w pracach takich jak wiaty... Kwestia wyobraźni.






Janusz
Załączniki:
Ostatnia2016/12/23 09:13 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/12/31 09:45 - 2016/12/31 09:45 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie

...

Janusz
Załączniki:
Ostatnia2016/12/31 09:45 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/02 13:36 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Feniksowe dłubanie
Skrzynka na listy....



Janusz
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 1.447 s.