Temat Produkty Mapei

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2014/04/11 20:28 #16 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei

Sebastian Jaworski napisał:

janusz_matuszewski napisał:

Sebastian Jaworski napisał: Dzisiaj miałem okazję popracować na tym śpeku :) Planex
Moim zdaniem to to samo co Ultraplan tylko nie mogę sie doczytać czy można na tym kleić posadzki drewniane


a co Ci mówi C12-F3 ????

Ja jeszcze za cienki w te klocki ;)

Nie nadaje się. ... Seba napiszę co zrobić ale później bo w tym momencie mam tylko tablet i zaraz szlag mnie trafi

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2014/04/11 21:02 #17 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Zapowiada się na dłuższe okupowanie kompa :(
Spróbuję na tym g. ..
Musisz przelać gruntem epoksydowym lub krzemianowym. ..
Epoksydowego nie wolno użyć jeżeli masz ogrzewanie podłogowe lub styropian pod wylewką. ... bo zniszczy. ...

Johnywalker69
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/12 23:41 #18 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Witam,
Tak jak pisze Janusz. Wzmocnieniem może być PRIMER EP - epoksydowy preparat wzmacniający - ale dojdzie tylko do warstwy gruntu, jezeli taki był aplikowany. Tańszą wersją jest preparat PROSFAS - na bazie wody. Koniecznie zmierz wilgotność przed montażem drewna. Wyrób PLANEX jest (tak naprawdę) tylko we Francji, tak jak Nivoplan Plus w Polsce. Planex jest, jak napisał Janusz, wylewką wyłącznie pod okładzinę ceramiczną, gdzie wymagania dla podłoża są scharakteryzowone C12 - F3, Janusz.....jestem pod wrażeniem Twojej pamieci :) ...Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/12 23:55 #19 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Otóż jeśli chodzi o Planex to tak z ciekawości szukałem informacji.Aplikowałem go w pomieszczeniu gdzie na razie nic nie będzie robione
Inna sprawa mi teraz nie daje spokoju.Zagruntowałem posadzkę z ogrzewaniem podłogowym Primerem EP.W karcie było że może być na ogrzewane podłoża,a Janusz mnie trochę zmartwił :(

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:10 #20 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei

Sebastian Jaworski napisał: Otóż jeśli chodzi o Planex to tak z ciekawości szukałem informacji.Aplikowałem go w pomieszczeniu gdzie na razie nic nie będzie robione
Inna sprawa mi teraz nie daje spokoju.Zagruntowałem posadzkę z ogrzewaniem podłogowym Primerem EP.W karcie było że może być na ogrzewane podłoża,a Janusz mnie trochę zmartwił :(

Jeszcze zapomniałem dodać.Trochę brakuje mi tu Nivoplana Plusa bo planex jest samopoziomem :(
Jest Nivoplan G ale to tylko na ściany

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:13 #21 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Witaj, Cześć.
Problem leży w tym, że Primer EP jest na bazie rozpuszczalnika, który "topi" styropian. Przyjmując, że wylewki cementowe są mocno "spoiste" to ryzyko przenikniecia jest zmniejszone. Zapewne tę wylewkę dałeś na jastrych z zamontowanym ogrzewaniem. :). a jego wytrzymałość i spoistość powinna być na tyle duża, że do folii i styropoianu pewnie nie przejdzie. W sprzyjających okolicznosciach (:, kiepskim jastrychu) penetruje do 6 cm. :unsure: ... Primer przechodzi głównie przez miejsca wpięcia klipsów mocujacych alupexy.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:26 #22 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei

Zbyszek Kozera napisał: Witaj, Cześć.
Problem leży w tym, że Primer EP jest na bazie rozpuszczalnika, który "topi" styropian. Przyjmując, że wylewki cementowe są mocno "spoiste" to ryzyko przenikniecia jest zmniejszone. Zapewne tę wylewkę dałeś na jastrych z zamontowanym ogrzewaniem. :). a jego wytrzymałość i spoistość powinna być na tyle duża, że do folii i styropoianu pewnie nie przejdzie. W sprzyjających okolicznosciach (:, kiepskim jastrychu) penetruje do 6 cm. :unsure: ... Primer przechodzi głównie przez miejsca wpięcia klipsów mocujacych alupexy.

Witaj Zbyszku.
Sprawa wygląda tak.Jastrych ma ponad 20 lat,była na nim okładzina ceramiczna którą zerwałem.Po przeszlifowaniu zagruntowałem właśnie Primerem EP.Jeśli chodzi o jakość jastrychu to trochę słaby.Grubość ok 6-7 cm,przynajmniej tak było w pomieszczeniu obok gdzie dawałem właśnie Planex

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:47 #23 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
zrobiłes OK ...ale ten Planitex też trzeba przelać Primerem EP z posypką piskową.... a później klejenie parkietu..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:55 #24 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Drugie pomieszczenie(tam gdzie jest planex) na razie zostaje tak jak jest takze nie bedę sobie nim głowy zaprzątał :)
Ważne dla mnie jest właśnie to gdzie gruntowałem Primerem EP bo w poniedziałek zaczynam kleić
Dziękuję za podpowiedzi :)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 00:59 #25 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Przyjmuje się, że Primer EP wzmocni to 5 razy ....powinno wystarczyc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 01:04 #26 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Powodzenia Sebastian :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 01:06 #27 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Cieszy mnie to. W poniedziałek Ultrabond i deska i Inwestorka też musi być zadowolona :cheer:

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/04/13 01:09 #28 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei

Zbyszek Kozera napisał: Powodzenia Sebastian :)

Dziękuję :)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/12/19 14:04 #29 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Po przyklejeniu kilku ładnych metrów na różnych podłożach stwierdzam że nie ma lepszego kleju do podłóg jak ten :P

Seba
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/01/28 12:37 #30 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Produkty Mapei
Mam takie pytanie.Czy posadzka na której jest wylana Plano 3 powinna być przeszlifowana przed przyklejeniem płytek?

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.202 s.