Temat Duży format płytek na ogrzewanie podłogowe -jaka fuga dopuszczalna

Więcej
2014/07/18 00:41 #16 przez
Wykonawca będzie na straconej pozycji,bo wie że źle robi,a mimo to kontynuuje dzieło -działanie z premedytacją na szkodę klienta.Jak myślicie,skoro inwestor został poinformowany o prawdopodobnych "usterkach" ;) w przyszłości,a mimo to chce nadal,to należy mu wierzyć że nie pobiegnie do sądu jak się wszystko wysypie?

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/18 00:46 #17 przez
A jeżeli chodzi o płytki to sprawdź Zenon czy 2mm fugi nie mają one po zsunięciu ich do siebie,a dołem się dotykają.Ja mam teraz taki gres.Chyba że już je oglądałeś i tak nie jest.

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/19 14:33 #18 przez
w/g Pardyża
Montaż bezfugowy?

Nie ma płytek, które można układać bezfugowo. W ofercie Grupy Paradyż są płytki rektyfikowane, które dzięki obróbce krawędzi takich płytek do kąta 90°, mogą być układane z zastosowaniem minimalnej spoiny o szerokości 1,5 mm, a dla kolekcji modularnych (np. Arkesia, Ebano by My Way czy Tandori) zalecana spoina to 2 mm.

jaszczur

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/07/19 19:53 #19 przez
Po analizie swoich doświadczeń,napisze tak;Po upłynięciu 2-u letniej gwarancji i rok rękojmi (3 lata),klient może Cię cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi, chyba że umowa mówi inaczej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/19 22:59 #20 przez

Mietek Kutyła napisał: Po analizie swoich doświadczeń,napisze tak;Po upłynięciu 2-u letniej gwarancji i rok rękojmi (3 lata),klient może Cię cmoknąć tam gdzie słońce nie dochodzi, chyba że umowa mówi inaczej.



Mieciu to nie chodzi o to żeby wytrzymało 2-3 lata.Chodzi o naszą opinię.

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/07/19 23:48 #21 przez
Janek,my o tym wiemy, wiemy również że na głupotę ,leku jeszcze nikt nie wymyślił.Jutro mam oglądać schody zrobione ,szybko,tanio i solidnie B) B) B) :woohoo: :woohoo: :woohoo: . Mam określić ,czyda się to naprawić :lol: :lol: :lol: :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2014/07/20 00:00 #22 przez
Dziś po wielu latach po raz pierwszy nie muszę się użerać o szerokość fugi i procent przesunięcia. Dostałem płytki 15x45 z wyraźnym zaznaczeniem, że przesunięcie 6-10 cm, a fuga minimum 3mm. Wielki szacun dla producenta, szkoda że z Włoch. Oby polskie firmy to zrozumiały.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/07/20 00:06 - 2014/07/20 00:07 #23 przez

Zbyszek Pankowski napisał: Dziś po wielu latach po raz pierwszy nie muszę się użerać o szerokość fugi i procent przesunięcia. Dostałem płytki 15x45 z wyraźnym zaznaczeniem, że przesunięcie 6-10 cm, a fuga minimum 3mm. Wielki szacun dla producenta, szkoda że z Włoch. Oby polskie firmy to zrozumiały.


Zrób zdjęcie tego opisu, będziemy się nim podpierać w sporach, dodamy do zaleceń technicznych Stowarzyszenia Glazurników i Specjalistów Robót Wykończeniowych, jako wytyczne (NAJNOWSZE TECHNOLOGIE,PROFESJONALNI WYKONAWCY), bo co na ten temat mogą wiedzieć gipsiarze . B) ;)
Ostatnia2014/07/20 00:07 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2014/07/20 00:12 #24 przez
Jako takiego opisu nie ma, ale jest rysunek płytek z zaznaczeniem tychże wymiarów. W poniedziałek wstawię fotkę.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 01:10 #25 przez
dzięki za wpisy--- w niedzielę po 20 napiszę-dlaczego zrezygnowałem ze współpracy z nowobogackim inwestorem. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/20 20:31 #26 przez

Zenon Wachnik napisał: dzięki za wpisy--- w niedzielę po 20 napiszę-dlaczego zrezygnowałem ze współpracy z nowobogackim inwestorem. ;)

Ja bym zastosował fugę 4 mm i klej S2C2 przy tak dużym formacie i ogrzewaniu podłogowym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2014/07/21 20:37 #27 przez
Jak obiecałem, wstawiam fotki zapisu na kartonach płytek




Zwykły użytkownik
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/23 18:56 #28 przez
Dzisiaj znalazłem w Leroyu włoski gres 45 na 45 i aż zwinąłem karton żeby zrobić zdjęcie.Informacja w czternastu językach że podczas układania płytek zaleca się wymieszanie ze sobą płytek pochodzących co najmniej z czterech opakowań a szerokość fugi musi wynosić min 4 mm

Seba
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/07/23 21:18 #29 przez
Uważam ,że rolą Stowarzyszenia m.in.powinno być zwrócenie uwagi polskim producentom płytek o braku informacji co do zaleceń ich montażu.
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/07/24 01:13 #30 przez
Producenci płytek to tylko jedna ze stron, jeszcze są producenci zapraw klejowych. Producenci płytek uważają że wszędzie da się ułożyć ich płytki (nawet w piaskownicy), a producenci klejów mają powiedzieć jak to zrobić. Co do zaleceń niemieckich to na ogrzewaniu podłogowym fuga min. 3mm wcześniej 5mm. Polska norma nic na ten temat nie mówi. Od producenta płytek można się dowiedzieć jaką rozszerzalność mają płytki na 1mb ( a mają 1-1,5mm) i kiedy staną dęba jeśli zabraknie mm w fudze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.349 s.