Temat Plamy na płytkach

Więcej
2015/02/02 22:09 #1 przez
Plamy na płytkach was created by
Wydawało mi się, że 24 lata w branży...to wiem już dość dużo :) ...i jak rozlał mi się olej w kuchni i zabrudził fugi to nic prostszego...mam przecież z 10 różnych środków do takich rzeczy...:) ....w ub. roku kupiłem środek do usuwania tłustych plam z kamieni naturalnych, kostki brukowej, czyli materiału mineralnego....a fuga tez była mineralna ....no i zastosowałem....Już w trakcie zmywania czułem "opór", ale jeszcze nie myślałem o najgorszym... :S .....przy zmywaniu wodą okazało się, że spier......łem płytki szkliwione. Wprowadziłem się do nowego domu 1 rok temu. Wiem, że tylko jeden kwas, czyli fluorowodorowy matowi i trawi szkliwo, ale nie myślałem, że może być w preparatach do usuwania zabrudzeń cementowych. Wszedłem na ich Karte Charakterystyki - no i :blink: :( .....w zawartości był ten kwas...niestety ....jasne płytki....z częściowym połyskiem...no plamy i zacieki.....macie Koledzy jakiś pomysł ????...Co ku.. można oprócz wymiany płytek zrobić???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/02 22:16 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach

Zbyszek7591 napisał: Wydawało mi się, że 24 lata w branży...to wiem już dość dużo :) ...i jak rozlał mi się olej w kuchni i zabrudził fugi to nic prostszego...mam przecież z 10 różnych środków do takich rzeczy...:) ....w ub. roku kupiłem środek do usuwania tłustych plam z kamieni naturalnych, kostki brukowej, czyli materiału mineralnego....a fuga tez była mineralna ....no i zastosowałem....Już w trakcie zmywania czułem "opór", ale jeszcze nie myślałem o najgorszym... :S .....przy zmywaniu wodą okazało się, że spier......łem płytki szkliwione. Wprowadziłem się do nowego domu 1 rok temu. Wiem, że tylko jeden kwas, czyli fluorowodorowy matowi i trawi szkliwo, ale nie myślałem, że może być w preparatach do usuwania zabrudzeń cementowych. Wszedłem na ich Karte Charakterystyki - no i :blink: :( .....w zawartości był ten kwas...niestety ....jasne płytki....z częściowym połyskiem...no plamy i zacieki.....macie Koledzy jakiś pomysł ????...Co ku.. można oprócz wymiany płytek zrobić???


Zbyszek jak potrzebujesz płytkarza to dobrze trafiłeś podjedziemy skujemy kuchnię miesiąc czasu opanujemy ,
a wypolerować się da ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/02 22:24 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Sprawy techniczne forum
Witaj Rafał ...Miłe i miło będzie Cię gościć :) :) , też tak powiedziałem żonie...że jej zmienie płytki i tak narzekała, że sa zbyt jasne, ale Ona nie już remontu...a wszystkie , te matowe plamy przyjmują nadmiernie brud. Od soboty zrobiłem impregnacje - nie pomogło - polerowanie tarcza filcową - nie pomogło - reczne próby z papierem 2000, na wodzie - nie pomogło.....płytka była typem "lapatto" - półszkliwo, żeby nie powiedzieć półpoler...bo to nie jest gres ...:) ...będę jeszcze coś próbował, zanim skuje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/02 22:32 - 2015/02/02 22:39 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Myślę, że koloru już nie przywrócisz Zbyszku.
Jedyne to próbować zabezpieczyć przed nadmiernym przyjmowaniem brudu.
Np. to albo jeszcze to
Wiem, że to konkurencja ale tu nie o to chodzi a takie wynalazki mają dobre.

Mirco - Żuczek
Ostatnia2015/02/02 22:39 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Online
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Więcej
2015/02/02 22:33 - 2015/02/02 22:34 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Zbyszku, poczekaj jeszcze tydzień. Przyzwyczaicie się i plamy nie będą przeszkadzać. :)

boko
Ostatnia2015/02/02 22:34 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/02 22:39 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Mirek - Kolego Sympatyczny, :) koloru nawet nie zżarło ...jak się patrzy z góry to jest OK...gorzej jak pada światło z okna i wtedy wszystko to widać...ale dziś załatwiłem sobie jeszcze inny impregnat...ale zrobie to dopiero juto...właśnie o to nadmierne przyjmowanie brudu chodzi...
Krzychu...Ty nie znasz mojej zony :) ...do mnie się przyzwyczaiła, ale do plam...chyba nie....Ona jest z Twoich stron..:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/02 23:15 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Witam.Zbyszku nie chcę cię martwić,ale ostatnio przerabiałem podobny temat.Wykorzystałem wszystkie no może wszystkie "cuda"łącznie z tym o czym wspomniał Mirek i nic.Polerowanie z różnymi środkami również nic nie dało,tak że chyba zostaje tylko propozycja Zibiego.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/03 00:00 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach

Zenobiusz Wydrzyński napisał: Witam.Zbyszku nie chcę cię martwić,ale ostatnio przerabiałem podobny temat.Wykorzystałem wszystkie no może wszystkie "cuda"łącznie z tym o czym wspomniał Mirek i nic.Polerowanie z różnymi środkami również nic nie dało,tak że chyba zostaje tylko propozycja Zibiego.
Pozdrawiam


Dzięki...pocieszyłeś mnie w tym, ze nie jestem sam w popełnianiu takich błędów....ale kto by pomyślał, ze preparat do usuwania resztek zapraw cementowych może zawierać kwas fluorowodorowy. Co prawda w ich Karcie Technicznej, później to znalazłem, żeby nie stosować do płytek szkliwionych choć na opakowaniu nie rzuciło mi się w oczy :) ...z kostki wyciągnął skapujący z silnika olej...ale co tam.. ;) .będzie co robić :haha ...w wolnej chwili

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/03 07:47 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Zbyszku będzie szkolenie na czeladnika czy mistrza to zamiast do boksu,zagoń ze dwóch do kuchni ;) ;) ;)
I będziesz miał zrobione :)
Witam

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/03 08:42 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach

Sebastian Jaworski napisał: Zbyszku będzie szkolenie na czeladnika czy mistrza to zamiast do boksu,zagoń ze dwóch do kuchni ;) ;) ;)
I będziesz miał zrobione :)
Witam

Witaj Sebastian, :) ...na razie mam zakaz robienia czegokolwiek (od żony ;) ) , ....dla mnie to tez nowe doświadczenie...na błędach...to i tak dobrze że u mnie w domu, a nie zrobiłem tego gdzieś u Klienta:)...miłego dnia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2015/02/03 09:11 - 2015/02/03 09:13 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Witam, a gdyby tak wpatrzeć się w te plamy i zobaczyć jakiś wzór lub jego część. Mógłby powstać niezły efekt dekoracyjny
Tak poradził sobie Piotr Klimkowski z pęknięciem

Zwykły użytkownik
Ostatnia2015/02/03 09:13 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/06 13:47 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Piękna róża. :) U mnie trudno coś wymyślić :( ....





:( :mur
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • www.remonty-pruszkow.pl 516516896
Więcej
2015/02/06 18:50 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Zbyszku, porób na wszystkich płytkach podobne. Będzie wyglądało jak gdyby specjalnie takie płytki, trochę połysk a trochę mat :-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/06 20:28 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach

Zbyszek7591 napisał: Piękna róża. :) U mnie trudno coś wymyślić :( ....






:( :mur


Zbyszku, toś sobie pracy dołożył :(

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/02/06 23:51 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Plamy na płytkach
Radku :) ..rutyna mnie zjadła :blush: ....ale za to szybciej niż myślałem, nowe trzeba będzie położyć...te plamy szybko przyjmują brud... pozdrawiam...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.419 s.