Rozwiązany Odpływ liniowy na tarasie.

Więcej
2015/11/13 19:01 #1 przez
Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

pawelkoc2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Mazowsze - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Więcej
2015/11/13 20:46 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.
na mój gust to na pewno wytrzyma jak nie jesteś pewien to daj (wtop jeszcze siatkę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2015/11/13 21:05 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

Paweł Koć napisał: Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

Ale chodzi Ci o nacisk deski czy inne naprężenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/13 21:25 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

Peronik napisał:

Paweł Koć napisał: Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

Ale chodzi Ci o nacisk deski czy inne naprężenia?

Jedno i drugie już myślę zrobić koryto po całości kasa nie gra roli ma być git.

pawelkoc2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2015/11/13 21:56 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

Paweł Koć napisał:

Peronik napisał:

Paweł Koć napisał: Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

Ale chodzi Ci o nacisk deski czy inne naprężenia?

Jedno i drugie już myślę zrobić koryto po całości kasa nie gra roli ma być git.

Jak ma być git dodałbym jeszcze zadaszenie :lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Online
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
  • Przewodniczący Komisji Rewizyjnej
Więcej
2015/11/13 22:27 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.
Pomyśl o hydro z Ultramentu. Jest jak guma, wytrzyma wszystke naprężenia.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/13 23:02 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

Paweł Koć napisał: Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

Paweł ale czy ta deska będzie leżała bezpośrednio na hydro ? ( przepuszczam że nie B) ) wiec jeżeli zrobisz podkładki gumowe pod wypoziomowanie deski to nie widzę problemu :) Martwił bym się bardziej połączeniem hydro z tym korytkiem z kwasówki B)
Witam wszystkich :helo
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/14 13:29 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

lech mirosław napisał: na mój gust to na pewno wytrzyma jak nie jesteś pewien to daj (wtop jeszcze siatkę



Osobiscie bym siatki nie zatapiał. Ale oczywiście nie musicie zgadzać się z moim zdaniem... każdy robi jak uważa :)

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/14 14:10 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

Radosław Saramak napisał:

lech mirosław napisał: na mój gust to na pewno wytrzyma jak nie jesteś pewien to daj (wtop jeszcze siatkę



Osobiscie bym siatki nie zatapiał. Ale oczywiście nie musicie zgadzać się z moim zdaniem... każdy robi jak uważa :)


Nie wszyscy producenci " pozwalają" na zatapianie czegokolwiek :) Tak swego czasu koledzy którzy zajmowali się elewacjami zatapiali siatki pochodzenia wiadomo która później okazało się ze rozwalała całą robotę. Ale przede wszystkim chodzi oto że możesz osłabić hydroizolację dodając niepotrzebny element. Zastanowił bym się nad hydroizolacjami które stosuje się w basenach, skoro cena nie gra roli to lepiej przedobrzyć niż zastanawiać się czy wytrzyma czy nie. Po za tym taras będzie służył rodzinie i nie będzie użyteczności publicznej :cheer: :cheer: więc na watahę dziczy przewalającą się o tarasie nie ma co liczyć :cheer:
I jak mówi Piotrek zawsze można zadaszyć i zrobić altanę :) :) :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/14 18:05 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.
Ja bym zastosował przeponę szwedzką na balkon z wywinięciem na ścianę, i śmiało na to możesz położyć deskę tarasową.
Przepona jest samoprzylepna i zbrojona na wierzchniej płaszczyźnie folią. Będziesz spał spokojnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/11/14 18:14 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.

janusz3063 napisał:

Paweł Koć napisał: Mam do zrobienia taras nad pomieszczeniem ogrzewany szerokość 1.2m na 8.0m spadek do środka czyli na 0.6 m. Mój pomysł to zrobić koryto z kwasówki na to deska tarasowa ale czy hydro wytrzyma naprężenia

Paweł ale czy ta deska będzie leżała bezpośrednio na hydro ? ( przepuszczam że nie B) ) wiec jeżeli zrobisz podkładki gumowe pod wypoziomowanie deski to nie widzę problemu :) Martwił bym się bardziej połączeniem hydro z tym korytkiem z kwasówki B)
Witam wszystkich :helo


Ustawia się odpływ liniowy który nastepnie zalewa się żywicą epoksydową ( zewnątrz odpływu ) z piaskiem kwarcowym . Tworzy się tzw. korek do okoła korytka, na który daje się hydro i wszystko szczelne.
Sopro ma takie rozwiazanie które już raz zastosowałem .
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/11/14 23:07 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.
Kilka lat temu robiłem hydro pod deskę i zastosowałem system Mapei. Do tej pory wszystko ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • New Member
  • New Member
  • +48 793 00 58 58, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Więcej
2018/05/31 21:00 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odpływ liniowy na tarasie.
Nasze hydroizolacje slużą do izolowania basenów juz istniejacych lub nowych. DRY120 jest właśnie przeznaczony do tego celu. Koszt normalny i dobre rabaty dla firmy aplikującej. Nie będzie problemu jeśli będzie zrobione tak jak trzeba.

Służe radami i informacjami. Andrzej 793 00 58 58 lub anders.emich@revestech.pl

Anders Emich
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.079 s.