Rozwiązany Jak to zrobić

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/02/11 22:17 #1 przez
Jak to zrobić was created by
Witam, problem polega na tym, że rozpiętość tegoż blatu ma 3 metry i nie wiadomo czy szafki tam powstaną

Zwykły użytkownik
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/11 22:51 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
Płyta Vedi lub Ultramentu gr. 5 cm na blat, a 2 cm na czoło. Pręty ze stali zbrojeniowej 16mm średnicy. Przyklejenie od spodu płyty 2 cm, żeby schować pręty, dodatkowo występuje korzystnie podparcie na bokach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/14 20:27 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić

TOMBUD napisał: Płyta Vedi lub Ultramentu gr. 5 cm na blat, a 2 cm na czoło. Pręty ze stali zbrojeniowej 16mm średnicy. Przyklejenie od spodu płyty 2 cm, żeby schować pręty, dodatkowo występuje korzystnie podparcie na bokach.

albo zamiast prętów zbrojonych daj pręty gwintowane 14 wkręcane w kołki metalowe. Otwory w płycie na pręty łatwo zrobić na ciepło, grzejesz pręt i wytapiasz dziurę. Rozplanuj posadowienie umywalki i ewentualnie armatury jeżeli będzie nablatowa (otwór na syfon i podłączenie armatury) żeby tam nie przechodził pręt. Po przyklejeniu do ściany podeprzyj na jakiś czas.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/16 19:23 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
hm.... pręty gwintowane są słabe na ścinanie, no chyba,że w klasie 8.8 to już bym się bał nieco mniej ;)
jeżeli masz podparcie na trzech ścianach to nie ma szans na "upadek"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/16 20:00 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić

Waldek_Lasik napisał: hm.... pręty gwintowane są słabe na ścinanie,

Jak się da odpowiednio gęsto to będzie trzymać. Dodatkowo lepsze mocowanie w ścianie bo w kołkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/02/16 21:21 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
Myślałem o czymś takim
1. Pod blatem przyklejam kafle do odpowiedniej wysokości
2. Docinam odpowiednio dolną płytę i opieram na zakończeniu kafli
3. Docinam t.z.w. belki wzmacniające i przyklejam do płyty następnie skręcam wkrętami
4. Tak zwane belki mocuję do ściany przy użyciu szerokich kątowników używanych przy konstrukcjach dachu
5. Docinam górny blat i przyklejam a następnie skręcam go z t.z.w. belkami
6. Zamykam przód

Kwestia prętów nie wchodzi w rachubę ze względu na zbyt cienką ścianę

Zwykły użytkownik
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/16 22:11 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić

Zbyszek Pankowski napisał: Myślałem o czymś takim
1. Pod blatem przyklejam kafle do odpowiedniej wysokości
2. Docinam odpowiednio dolną płytę i opieram na zakończeniu kafli
3. Docinam t.z.w. belki wzmacniające i przyklejam do płyty następnie skręcam wkrętami
4. Tak zwane belki mocuję do ściany przy użyciu szerokich kątowników używanych przy konstrukcjach dachu
5. Docinam górny blat i przyklejam a następnie skręcam go z t.z.w. belkami
6. Zamykam przód

Kwestia prętów nie wchodzi w rachubę ze względu na zbyt cienką ścianę

A te tak zwane belki to z czego? Bo jak też z płyty to wystąpi problem mocowania do szerokich kontowników. Chyba że drewniane? Po drugie mówisz że cienka ściana, ale kontowniki też musisz przykręcić, a skoro wystarczy miejsca na kołek to i pręt gwintowany z kołkiem też zda egzamin. Ja stosuje kołki 100 ale widziałem też 80 i 60

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/02/16 22:31 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
Te belki tez z płyty montowane na kątowniki obustronnie. Pic polega na tym, że muszę osiągnąć grubość około 20 cm. Gdyby udało mi się przekonać inwestora na większy wydatek w materiale, zastosował bym cztery płyty, 3x5 cm plus 1x3 cm sklejone na klej cementowy, oparte na kaflach i przyklejone do ściany.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/16 22:58 - 2016/02/16 23:15 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
Kształtowniki stalowe rozpięte między ścianami bocznymi,umocowane w takim miejscu by nie kolidowały z umywalkami.Obłożone płytą budowlaną.Nie wiem czy masz powielić tą realizację ze zdjęcia (wtedy np.przejść z profilami stalowymi w dolnej części zabudowy,20cm to dużo) czy coś podobnego zrobić.
Edit:Tu ściana może być cienka,wystarczy je lekko oprzeć po parę centów w ścianie.Nie ma wtedy sił "wyrywających"ze ściany.Jedyny problem to ugięcie.Chodzą mi po głowie profile ościeżnicowe ,np 100.

tomala
Ostatnia2016/02/16 23:15 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/16 22:59 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
W środek nie musisz wklejać płyty budowlanej. Wklej zwykły styrodur. Płyta 5 cm kosztuje ok 20 zł.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/18 20:52 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić
Moim zdaniem dolny blat jest niepotrzebny. Wystarczy górny blat z płyty 5 cm i pięć szprosów z kątem prostym zarówno prz ścianie jak i od czoła i porządnie skleić, skręcić i przymocować do ściany. Od czoła montujesz płytę 2cm lub 3 cm i mocujesz do blatu jak i do pionowych szprosów. Wcześniej trzeba ułożyć płytki pod blatem i je za fugować. Dolny blat będzie kolidował z montażem syfonu i zaworów. Umywalka ma gr 3 cm. Oś odpływu na 55 cm a zawory na 62 cm, a blat górny z płytką na 82 cm odjąć pionową ściankę to daje nam 62 cm. I będzie problem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/18 21:33 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić

TOMBUD napisał: Dolny blat będzie kolidował z montażem syfonu i zaworóws. Umywalka ma gr 3 cm. Oś odpływu na 55 cm a zawory na 62 cm, a blat górny z płytką na 82 cm odjąć pionową ściankę to daje nam 62 cm. I będzie problem.

Masz rację i myślę że Zbyszek wie o tym. Skoro chce osiągnąć te 20 cm blatu to podejrzewam, że inwestorzy to wysokie "człowieki" i zarzyczyli sobie umywalkę na niestandardowej wysokości.

Brawo za czujność ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2016/02/18 22:55 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Jak to zrobić

Peronik napisał:

TOMBUD napisał: Dolny blat będzie kolidował z montażem syfonu i zaworóws. Umywalka ma gr 3 cm. Oś odpływu na 55 cm a zawory na 62 cm, a blat górny z płytką na 82 cm odjąć pionową ściankę to daje nam 62 cm. I będzie problem.

Masz rację i myślę że Zbyszek wie o tym. Skoro chce osiągnąć te 20 cm blatu to podejrzewam, że inwestorzy to wysokie "człowieki" i zarzyczyli sobie umywalkę na niestandardowej wysokości.

Brawo za czujność ;)

Przewidziałem to i zasilanie oraz odpływ są odpowiednio niżej. Zastosowany zostanie specjalny syfon do szafek i odpowiednio dłuższe wężyki co da mi finalną wysokość umywalki na 85 cm

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.324 s.