Rozwiązany Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/04/21 19:50 #1 przez
Oczywiście znam kartę techniczną i zalecenia producenta. Zbyszku i Pawle, jako pracownicy Mapei, na razie powstrzymajcie się od dyskusji.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/04/21 20:24 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Raczej tylko do wewnątrz i na podłoża suche,w większości na gipsy,lub jako warstwa rozdzielająca gipsy i cementy.

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/03 23:31 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/03 23:55 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Bo może przemarzać.
Tak mi się przynajmniej wydaje.

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/05/04 00:10 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Dobre pytanie Zbyszku, ano dlatego, iż w karcie technicznej w dziale "Zalecenia i Uwagi" stoi napisane, że "nie stosować Primer G na zewnątrz i w warunkach wzrastającej wilgotności". Jako że jestem niedowiarkiem i miałem sposobność sprawdzenia, stwierdzam że chyba jednak się nadaje. Przykleiłem jeden metr kwadratowy gresu na "tarasie" bez hydroizolacji z użyciem Primer G. Jak do tej pory po pierwszej zimie nic się nie dzieje. Nie wiem co będzie po powodzi? ale na pewno poinformuję.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/06 10:09 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Tajemnica podejrzewam tkwi w tzw. paro przepuszczalności lub w tym że grunty na bazie żywicy akrylowej zatykają mikropory w podłożu i tym samym zmniejszają przyczepność. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/05/06 21:44 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Ciekawie się robi,jest wiele materiałów na bazie żywic akrylowych do stosowania na zewnątrz,więc tu trochę się gubię,ale śledzę temat,poczekam na rzeczowe wyjaśnienia.

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/29 07:11 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?


Zbyszek może byś w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym gruntem na zewnątrz,bo już rok czekam,a Ty chyba zapomiałeś o tym temacie. :shock: :D

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/11/29 07:46 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?


Zbyszek może byś w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym gruntem na zewnątrz,bo już rok czekam,a Ty chyba zapomniałeś o tym temacie. :shock: :D

Janku, rok będzie dopiero w kwietniu 2013 i wtedy odpowiem. Zagruntowałem mały tarasik (1m2) u siebie na działce, jak po zimie kafle nie odpadną to znaczy, że .............(?). Zaznaczam, że nie było żadnego hydro.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/29 23:03 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?


Zbyszek może byś w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym gruntem na zewnątrz,bo już rok czekam,a Ty chyba zapomiałeś o tym temacie. :shock: :D



Zbyszku skrobnij coś w tym temacie.

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/11/29 23:24 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?


Zbyszek może byś w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym gruntem na zewnątrz,bo już rok czekam,a Ty chyba zapomiałeś o tym temacie. :shock: :D



Zbyszku skrobnij coś w tym temacie.

Nie dość, że łysy to jeszcze ślepy? Napisałem wyżej.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/30 19:06 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Mało wpisów, bo może odpowiedź jest wszystkim znana. Zadam pytanie uzupełniajace: Dlaczego grunt na bazie żywice akrylowej, Primer G, nie powinien być stosowany na zewnątrz?


Zbyszek może byś w końcu wytłumaczył o co chodzi z tym gruntem na zewnątrz,bo już rok czekam,a Ty chyba zapomiałeś o tym temacie. :shock: :D



Zbyszku skrobnij coś w tym temacie.

Nie dość, że łysy to jeszcze ślepy? Napisałem wyżej.



Ale ja do Zbyszka Kozery pisałem.... :lol: :lol: :lol:
Myślałem ,że jako znawca tematu nam to wyłoży z Polskiego na nasze. ;)

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/04 00:27 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Witam Panów, Faktycznie zapomniałem, a w końcówce ubiegłego tygodnia miałem codziennie szkolenia. Aktualnie robimy je na "dużym" samochodzie w szkołach budowlanych. Non stop przez kilka godzin w ciągu dnia, a wieczorem jeszcze dla wykonawców w knajpce. Swoją odpowiedź redaguje NIE na bazie materiałów Mapei, lecz na bazie przypadków, z którymi miałem do czynienia na przestrzeni wielu lat i zgadzam się z wytycznymi swojej firmy w tym zakresie. Temat jest szeroki jak oferta wyrobów w tym zakresie. Wiele zależy od stopnia rozcieńczenia z wodą i ilości aplikacji oraz stopnia wyschniecia, a w skrajnym przypadku tzw. zeszklenia, powstałego od nadmiernej ilosci aplikacji (wielu warstw). Wszyscy wiemy, że akryle i żywice akrylowe nie sa zalecane do obszarów o znacznym zawilgoceniu. Żywice akrylowe typu "płynne folie", pomimo wielu dodatków puchną pod wpływem nadniernej wody np. w zbiornikach wody. Akryle w tubach też nie są zalecane do dużych obciążeń wodnych. Kiedyś przydkowo pozastawiłem w małym wiaderku roztwór Primera G, którym gruntowałem sciany. Po odparowaniu wody pozostał lekko przeźroczysty "kożuch" na dnie, który można było oderwać od opakowania z plastiku. Wsadziłem go do słoika z wodą i zwiększył swoją grubość - mocno "napuchł". Wyjąłem go ze słoika i w woreczku foliowym wsadziłem do zamrażarki. Po wyjeciu, próbka wygladała jeszcze grubiej, jak gąbka, z porami w których był lód. Uważam, że nic sie nie stanie jeżeli aplikacja dowolnej zaprawy trafi na świeżo rozprowadzony grunt lub po jego przeschnieciu w zalecanym rozcieńczeniu. Jeżeli jednak bedzie to zbyt mocne, wielokrotne nanoszenie to uzyskamy warstwę, która po ewentualnym zamoczeniu (np. Mapelastic jest paroprzepuszczalny i przepuszcza parę, a wiec wilgoć także) zamiast być elementem złącznym stanie się rozdzielajacym. Żywice akrylowe to także żywice, które po 24 godzinach utwardzają sie i mocno "zamykają" strukturę podłoża. Kombinacje roztworów wodnych żywic akrylowych z cementem, w wersji mostków sczepnych czy też hydroizolacji nie mają już tak szczelnych warstw i są zaprawami lub mikrozaprawami hydroizolacyjnymi. Primer G jest koncentratem, a więc istnieje prawdopodobieństwo, że ktoś będzie używał go bez rozcieńczania i sam wykona sobie warstwę, która nie poprawi przyczepnosci lecz może spowodować odspojenie. Widziałem warstwy wyrównujące wraz klejem i płytkami, które oderwały się od zagruntowanego mocno podłoża na schodach (w Tarnowie) W Cimsec-u, wile reklamacji w których na zaschiety grunt wykonano kolejne gruntowanie i aplikacje kleju i po odspojeniu każdy z rozdzielonych obszarów miał swoją szklista powierzchnię (zaschniety grunt) bo rozerwanie nastapiło miedzy warstwami gruntu. Nadal uważam, że powinna być jedna, obfita aplikacja i tylko wewnatrz, ponieważ zbyt wiele wody opadowej lub wilgoci w podłożu może, poprzez puchniecie zaschnietych czastek akrylu, powodować zerwanie w tym miejscu. Identycznie z uwalnianiem pary, jak pisał Paweł Bobeł i ma racje, przy zamianie wilgoci w pare powstaje ciśnienie, które może powodować destrukcje. Jeżeli jesteśmy zgodni, że akryle nie są paroprzepuszczalne, a jej skoncentrowane wersje (płynne folie) nie sa zalecane na zewnatrz to koncentrat Primer G także może być, poprzez nieumiejętne stosowanie, przyczyną reklamacji. Jestem zgodny z linią producenta, że do obszarów zewnetrzych najlepszym gruntem jest woda.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/12/04 10:24 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz
Nooo...i się doczekałem....:):):)
Dzięki Zbyszek za wyczerpującą odpowiedź.

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/12/04 17:01 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy Primer G nadaje się na zewnątrz

Nooo...i się doczekałem....:):):)
Dzięki Zbyszek za wyczerpującą odpowiedź.

To jak te moje nie odpadną? to mam nie informować?

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.082 s.