Temat Porównanie klejów

  • Gość
  • Gość
2013/02/03 20:51 #16 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów


, Maksymalną gruboscią warstwy jest typoszereg 5-10-15-20

Zbyszku, mógłbyś rozwinąć tą myśl? Co to jest typoszereg?

Pewnie Zbyszkowi chodzi że sa ustalone tylko takie normy .
Nie ma pośrednich takich jak 7 mm 12 mm 17 mm .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/02/04 14:30 #17 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Głosowali nie tylko bezpośredni użytkownicy:

KLEJ ROKU 2012 Wyróżnienie Wykonawców" : Adesilex P9 - Mapei
"KLEJ ROKU 2012 Wyróżnienie Hurtowników" : Adesilex P9 - Mapei
"KLEJ ROKU 2012 Wyróżnienie Deweloperów" : Adesilex P9 - Mapei
"KLEJ ROKU 2012 Wyróżnienie indywidualnych Inwestorów" : Adesilex P9 - Mapei
"KLEJ ROKU 2012 Wyróżnienie Architektów i Projektantów" : Adesilex P9 - Mapei

No i P-9 nie spełnia S1. To jest klej C2
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/02/14 20:59 #18 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Mówcie co chcecie ale z tym wcieraniem kleju to Włodek ma rację. Zawsze lepiej przesmarować ścianę a jak już tylko płytkę to chociaż na gładko wetrzeć w ścianę.

Mirco - Żuczek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/02/14 23:44 #19 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Powiem tak: eksperyment Włodka zdaje się być solidny, tylko co z tego wynika? Ano to, że używając warstwy szczepnej Altasa musimy użyć dodatkowej warstwy szczepnej w postaci kleju. I może byłoby wszystko ok, tylko powiększa to koszty inwestora w materiale, robociźnie oraz czasie wykonanej usługi.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2013/02/14 23:58 #20 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Powiem tak: eksperyment Włodka zdaje się być solidny, tylko co z tego wynika? Ano to, że używając warstwy szczepnej Altasa musimy użyć dodatkowej warstwy szczepnej w postaci kleju. I może byłoby wszystko ok, tylko powiększa to koszty inwestora w materiale, robociźnie oraz czasie wykonanej usługi.


no tak tylko po co w takim razie uzywac warstwy szczepnej???

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/02/15 00:03 #21 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Powiem tak: eksperyment Włodka zdaje się być solidny, tylko co z tego wynika? Ano to, że używając warstwy szczepnej Altasa musimy użyć dodatkowej warstwy szczepnej w postaci kleju. I może byłoby wszystko ok, tylko powiększa to koszty inwestora w materiale, robociźnie oraz czasie wykonanej usługi.


no tak tylko po co w takim razie używać warstwy szczepnej???

Do tego właśnie zmierzam.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Prezes Regionu Mazowsze
  • Prezes Regionu Mazowsze
  • tel.508 619 180
Więcej
2013/02/15 05:27 #22 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Powiem tak: eksperyment Włodka zdaje się być solidny, tylko co z tego wynika? Ano to, że używając warstwy szczepnej Altasa musimy użyć dodatkowej warstwy szczepnej w postaci kleju. I może byłoby wszystko ok, tylko powiększa to koszty inwestora w materiale, robociźnie oraz czasie wykonanej usługi.


no tak tylko po co w takim razie używać warstwy szczepnej???

Do tego właśnie zmierzam.



To może powinni zmienić nazwę na Warstw Nie Szczepna..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Prezes Regionu Mazowsze
  • Prezes Regionu Mazowsze
  • tel.508 619 180
Więcej
2013/02/15 05:35 #23 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Powiem tak: eksperyment Włodka zdaje się być solidny, tylko co z tego wynika? Ano to, że używając warstwy szczepnej Altasa musimy użyć dodatkowej warstwy szczepnej w postaci kleju. I może byłoby wszystko ok, tylko powiększa to koszty inwestora w materiale, robociźnie oraz czasie wykonanej usługi.


no tak tylko po co w takim razie uzywac warstwy szczepnej???



Jak to po co??? Po to ,żeby nabijać kabzę Atlasowi,żeby stał się jeszcze większym Molochem,i żeby mógł dalej robić w konia maluczkich wykonawców.
Sami widzicie,że okazuje się ,ze żeby robić obojętnie którym produktem Atlasa czy to klejem ,czy gipsem,czy "warstwą nie szczepną" :) to trzeba wyższe studia skończyć....A nawet jak się wszyscy wybierzemy na studia wyższe to i tak nam reklamacji nie uwzględnią...Ech...życie...Ja wysiadam..Od jesieni robię na Sopro i śpię spokojnie...A Atlas niech sobie dalej strzela w kolano...

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/02/15 21:05 #24 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Panowie, w tym temacie mnie interesują takie sprawy; na Sopro jest ok, na plusie gówno. Powiem więcej,oglądałem płytki ułożone na warstwie szczepnej,cerplast,przy użyciu kleju podstawowego C1,marki nie znam,trzyma ok, jeżeli plus nie trzyma,odpowiedź nasuwa się sama

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/05/02 17:56 #25 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Ciekawy jestem opinii Mapei



Góra strony
danielfm napisał:
Jak w temacie piszemy to napiszę że Mapei puściło alternatywę dla Plusa S1 Keraflekx Ekstra S1 i podobno nie gryzie skóry .
Danielu to taka raczej namiastka alternatywy ... pewnie solidna odpowiedź dałbym po przetestowaniu go w naturze ale to co pierwsze rzuca się w oczy to to ze zakres stosowania 2-5mm (zaprawa cienkowarstwowa, a Plus 2-10mm) do dużego formatu zalecają grzebień 10 mm czyli na tarasach o pełnym wypełnieniu raczej można zapomnieć ....kolejne zastanowienie wynika z tego ,że każde podłoże trzeba gruntować przed zastosowaniem tego kleju :(z karty techn.) " Wszystkie podłoża, na których będzie stosowany Keraflex Extra S1 powinny być odpowiednio wysezonowane, nośne, suche, wolne od wszelkich zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność, oraz zagruntowane w zależności od rodzaju podłoża odpowiednim preparatem gruntującym tj.: Mapegrunt, Primer G, Eco Prim T lub Eco Prim Grip". ...... na dodatek pracując na dużym formacie konieczna jest metoda kombinowana bo tak każe karta techniczna ..... na dodatek musisz zapewnić: (z karty techn)
Płytki ułożone przy zastosowaniu Keraflex Extra S1 nie powinny być poddane działaniu deszczu, silnego nasłonecznienia i mrozu przez przynajmniej 5-7 dni po położeniu. ..... gdy do tego dojdzie, że pełne użytkowanie/obciążenie dopiero po 14 dniach to tak trochę kiepskawo i na dodatek ta tiksotropowość ??? klej upłynnia się po dołożeniu "siły/ciężaru" a płytka nie spływa po przyklejeniu na ścianie .... trochę to dziwne.
Nie chce tu pisać , że to "słaby" klej ale przeczytanie karty technicznej nie zachęca do kupna choćby dlatego ,że przez te wszystkie obwarowania cokolwiek byśmy nie zrobili to w razie awarii będzie nasza wina.
i tak na koniec z karty techn.)
Kleju Keraflex Extra S1 nie należy stosować w następujących przypadkach:
na drewnie i płytach drewnopochodnych;
na powierzchniach metalowych,
gumowych, PVC i linoleum;
do klejenia kamienia naturalnego
wrażliwego na wilgoć;
na betonie narażonym na znaczne odkształcenia
czyli czy aby na pewno na tarasy? Kleić na mapegum jeśli na gumowe nie wolno i czy na balkonach od południa są duże czy małe odkształcenia ??
Jak dla mnie zbyt dużo zakazów.
cytujodpowiedz popieram (0) zgłoś do moderacji
Strony

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/05/06 12:19 #26 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Dyskredytowanie konkurencji to takie działanie "nie halo", cokolwiek nie etyczne. Trochę się na Mirku Kwiatkowskim zawiodłem, miałem go za lepszego znawcę tematu klejów. Jeśli ktoś się bierze do takiej "analizy", to wypadałoby się lepiej przygotować do tematu. Komentarze dużymi literami, ale li tylko w celu wyróżnienia od komentowanego tekstu:

Ciekawy jestem opinii Mapei

Góra strony
danielfm napisał:
Jak w temacie piszemy to napiszę że Mapei puściło alternatywę dla Plusa S1 Keraflekx Ekstra S1 i podobno nie gryzie skóry ...DO PLOTEK NIE BĘDĘ SIĘ ODNOSIŁ... .
Danielu to taka raczej namiastka alternatywy ... pewnie solidna odpowiedź dałbym po przetestowaniu go w naturze ale to co pierwsze rzuca się w oczy to to ze zakres stosowania 2-5mm (zaprawa cienkowarstwowa, a Plus 2-10mm) ... JEST JESZCZE KERAFLEX MAXI S1, OD 3 DO 15mm, WIĘC NIE JEST TO ŻADNA ALTERNATYWA ... do dużego formatu zalecają grzebień 10 mm czyli na tarasach o pełnym wypełnieniu raczej można zapomnieć ....kolejne zastanowienie wynika z tego ,że każde podłoże trzeba gruntować przed zastosowaniem tego kleju :(z karty techn.) " Wszystkie podłoża, na których będzie stosowany Keraflex Extra S1 powinny być odpowiednio wysezonowane, nośne, suche, wolne od wszelkich zanieczyszczeń mogących zmniejszyć przyczepność, oraz zagruntowane w zależności od rodzaju podłoża odpowiednim preparatem gruntującym tj.: Mapegrunt, Primer G, Eco Prim T lub Eco Prim Grip" ...NIE WIEM, CO MOŻE ZASTANAWIAĆ W STWIERDZENIU, ŻE PODŁOŻA NALEŻY GRUNTOWAĆ. RÓŻNE PODŁOŻA - RÓŻNE PREPARATY GRUNTUJĄCE ... ... na dodatek pracując na dużym formacie konieczna jest metoda kombinowana ...MNIE TO NIE DZIWI... bo tak każe karta techniczna ..... na dodatek musisz zapewnić: (z karty techn)
Płytki ułożone przy zastosowaniu Keraflex Extra S1 nie powinny być poddane działaniu deszczu, silnego nasłonecznienia i mrozu przez przynajmniej 5-7 dni po położeniu...KLEJ BĘDZIE LEPIEJ TRZYMAŁ, JEŚLI NIE BĘDZIE DOJRZEWAŁ W WARUNKACH EKSTREMALNYCH... .. gdy do tego dojdzie, że pełne użytkowanie/obciążenie dopiero po 14 dniach ...TO JEST STANDARD... to tak trochę kiepskawo i na dodatek ta tiksotropowość ??? klej upłynnia się po dołożeniu "siły/ciężaru" a płytka nie spływa po przyklejeniu na ścianie .... trochę to dziwne. ... MIRKU, WYDAJE SIĘ, ŻE NIE ZA BARDZO "ŁAPIESZ" O CO CHODZI Z TĄ TIKSOTROPOWOŚCIĄ. JEST TO WŁASNOŚĆ FIZYCZNA, DZIĘLI KTÓREJ SUBSTANCJA (W TYM WYPADKU KLEJ), POD WPŁYWEM BODŹCA MECHANICZNEGO PRZECHODZI ZE STANU ŻELOWEGO W PŁYNNY I Z POWROTEM. JAK SIĘ PŁYTKĘ DOCISKA, TO KLEJ SIĘ UPŁYNNIA, PO ODJĘCIU RĘKI WRACA DO KONSYSTENCJI ŻELOWEJ I PŁYTKA NIE SPŁYWA...
Nie chce tu pisać , że to "słaby" klej ale przeczytanie karty technicznej nie zachęca do kupna choćby dlatego ,że przez te wszystkie obwarowania cokolwiek byśmy nie zrobili to w razie awarii będzie nasza wina...NASZA, CZYLI CZYJA? MÓWISZ JAKO NIEGDYSIEJSZY RZEMIEŚLNIK, CZY SZKOLENIOWIEC ATLASA?
... MYŚLĘ, ŻE SPOSÓB OBSŁUGI RYNKU, WYKONAWCÓW, I REKLAMACJI NAJLEPIEJ WERYFIKUJE RYNEK...
i tak na koniec z karty techn.)
Kleju Keraflex Extra S1 nie należy stosować w następujących przypadkach:
na drewnie i płytach drewnopochodnych;
na powierzchniach metalowych,
gumowych, PVC i linoleum;
do klejenia kamienia naturalnego
wrażliwego na wilgoć;
na betonie narażonym na znaczne odkształcenia
czyli czy aby na pewno na tarasy? ... ZNACZNE TO ZNACZY WIĘKSZE OD ZWYKŁYCH. SĄ JESZCZE KLEJE S2...Kleić na mapegum jeśli na gumowenie wolno ... A CO MAPEGUM MA WSPÓLNEGO Z GUMĄ JAKO PODŁOŻEM. MIRKU, TO PO PROSTU SEMANTYKA, WSTYDŹ SIĘ... i czy na balkonach od południa są duże czy małe odkształcenia ??
Jak dla mnie zbyt dużo zakazów.

cytujodpowiedz popieram (0) zgłoś do moderacji
Strony
« pierwsza ‹ poprzednia … 16 17 18 19 20 21 22 23 24
Nick / Imię i Nazwisko mietas91
Odpowiedz


Lepiej, Mirku, skup się na prezentacji dobrych cech produktów Atlasa,
Pozdrawiam
Paweł
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/06 20:56 #27 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Panie Pawle nie będę się odnosił do całości tekstu bo intencja piszącego była interpretacja karty technicznej, a nie produktu bo jak sam pisał nie miał go w rękach ...... jedno natomiast chciałbym skomentować : "Nie chce tu pisać , że to "słaby" klej ale przeczytanie karty technicznej nie zachęca do kupna choćby dlatego ,że przez te wszystkie obwarowania cokolwiek byśmy nie zrobili to w razie awarii będzie nasza wina...NASZA, CZYLI CZYJA? MÓWISZ JAKO NIEGDYSIEJSZY RZEMIEŚLNIK, CZY SZKOLENIOWIEC ATLASA?
... MYŚLĘ, ŻE SPOSÓB OBSŁUGI RYNKU, WYKONAWCÓW, I REKLAMACJI NAJLEPIEJ WERYFIKUJE RYNEK
... niestety zdarzyło mi się mieć do czynienia z "Reklamacją fugi epoksydowej" która z ciemnego brązu stała się rudawa i ewidentnie przyczyną odbarwienia był sylikon, a dokładnie jakaś reakcja na styku tych materiałów ... wspomnieć muszę że nie pierwszy raz spoinowałem epoksydem choć pierwszy raz Kerapoxy ... To co napisał do mnie w uzasadnieniu Mapei "przykro" było czytać po prostu bzdury i na tym forum nie będę tego przytaczał ale jeśli chce pan znać szczegóły to poproszę o adres e-mail to podeślę korespondencję , bo ani nie było to profesjonalne ani rzeczowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/05/07 23:03 #28 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Mam pytanie , czy na ten świetny klei Plus można skleić 2 płytki razem .
Tak żeby szkliwo było na dole i na gorze .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/05/08 00:00 #29 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Mam pytanie , czy na ten świetny klei Plus można skleić 2 płytki razem .
Tak żeby szkliwo było na dole i na gorze .


Kurde Sławek, jak zaczynałem glazurnictwo to był standart w robieniu półek. Drut fi 4 jako zbrojenie, góra z dołem przesunięte o 50% żeby zachować wiązanie i trzyma do dziś. Wiem, bo mam taką półkę trzy pietra na de mną, a robiłem to jakieś 10, może 12 lat temu. Jak chcesz mogę podejść i zrobić fotkę.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/08 21:36 #30 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Ale wtedy nie było nowego Króla :):)

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.084 s.