Temat Porównanie klejów

  • Gość
  • Gość
2013/05/08 23:51 #31 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Mam pytanie , czy na ten świetny klei Plus można skleić 2 płytki razem .
Tak żeby szkliwo było na dole i na gorze .


Kurde Sławek, jak zaczynałem glazurnictwo to był standart w robieniu półek. Drut fi 4 jako zbrojenie, góra z dołem przesunięte o 50% żeby zachować wiązanie i trzyma do dziś. Wiem, bo mam taką półkę trzy pietra na de mną, a robiłem to jakieś 10, może 12 lat temu. Jak chcesz mogę podejść i zrobić fotkę.


Zbyszku robię pólki wnękowe , mam skleić dwie płytki z sobą , podparte będą z 3 stron glazurą , a od czoła 2 listwy mosiężne .
Chyba nie będę ryzykował na tego kosmicznego Plusa , kupię inny klei :):)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/09 21:31 #32 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Taka refleksja mnie naszła o Plusie. Był sobie klej do wszystkiego. Jak nie było wiadomo jakiego użyć to można było w ciemno kupować Plusa. A teraz wypuścili produkt tylko do oklejania ścian. Gdzie tu sens i logika???

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/05/09 21:56 #33 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Taka refleksja mnie naszła o Plusie. Był sobie klej do wszystkiego. Jak nie było wiadomo jakiego użyć to można było w ciemno kupować Plusa. A teraz wypuścili produkt tylko do oklejania ścian. Gdzie tu sens i logika???

Nie musi być, jest MARKETING :)

Bogdan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/09 20:08 - 2013/11/09 20:12 #34 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Był problem Plusa, a teraz zobaczcie co piszą "autoryzowani" o kleju szybkim z Atlasa.My już dawno mówiliśmy że szybki w Zgierzu = tydzień, a w ekstremalnie nasłonecznionym tarasie 3 dni.
O dopiero dziś odkrywają to ,co już kilka lat temu było odkryte, PAŹDZIOCHY
Góra strony
EL_bocian napisał:
olikama napisał:
A ja dziś dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o expresie od pani która rozpatruje reklamacje .
1 . plus expres wiąże w ciągu sześciu godzin , po czterech można wchodzić na płytki ale wiąże po sześciu !
2. jeśli chcemy zareklamować klej to powinien być przesłany cały oryginalnie zamknięty worek .
3 . nie ma możliwości udzielenia jednoznacznej odpowiedzi czy nadesłana próbka spełnia parametry - usłyszałem że próbka była prawie dobra , na granicy , niekoniecznie wadliwa , bardziej dobra i jeszcze kilka takich konkretnych , fachowych określeń !
Rozmawiałem z panią Anną Wykrota .
nie znam sprawy reklamacyjnej, ani kontekstu i przebiegu rozmowy, ale:
1. plus express to klej szybkowiążący, zgodnie z KT wchodzenie na okładzinę i spoinowanie możliwe jest po 4 godzinach, wiązanie nie jest jednak procesem który następuje punktowo - dokładnie po tych 4 godzinach, to proces który ma swój początek i koniec, parametr ten badany i określany jest aparatem Vicata, którym określa się pewien przedział czasu w którym zaprawa zaczyna i kończy wiązać
2. to raczej nieporozumienie, reklamacja jest prawem klienta a nie naszym widzimisie, można ją zgłosić w ciągu dwóch lat od daty zakupu materiału zgodnie z przepisami, niezaleznie od tego czy resztka kleju pozostała czy tez został on zużyty w całości, ważne by był dokument zakupu
3. nie znam kontekstu, więc nic nie mogę dodać
To nie pomyłka , nie nieporozumienie , kilka krotnie pytałem czy jest tego pewna ( czasu wiązania ) odpowiedz była twierdząca że expres wiąże w czasie sześciu godzin , ogólnie w trakcie całej rozmowy pani wciskała mi bzdury kluczyła , robiła pauzy w wypowiedziach na zebranie myśli . Dopiero jak powiedziałem że jestem autoryzowany i że jestem związany z Atlasem przyznała że nadesłana próbka nie spełniała norm co do czasu wiązania .
Teraz pytanie , czy osoba rozpatrująca reklamacje jest niedouczona czy jest kłamcą ?
A może co jeszcze gorsze taka jest polityka działu reklamacji ?
Na koniec rozmowy obiecałem że nie pozostawię tego tematu do puki nie dostanę jednoznacznej odpowiedzi , co tu jest grane , kto jest nieuczciwy ???!!!

cytujodpowiedz popieram (3) zgłoś do moderacji
Strony
« pierwsza ‹ poprzednia … 77 78 79 80 81 82 83 84 85
Nick / Imię i Nazwisko mietas91
Ostatnia2013/11/09 20:12 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/09 20:23 #35 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Brakuje im chyba opozycji na której można było złość wyładować, zwalić winę, teraz żrą się między sobą. Wyłazi szydło z wora!!!
Góra strony
wakrysiak napisał:
Powtórzę jeszcze raz:
Na ścianach wewnątrz uważa się za skuteczne przyklejenie płytki gdy wypełnione jest równomiernie ponad 2/3 powierzchni pod całą płytką. To wtedy gdy jak zrywasz płytki i widoczny jest pod spodem grzebień, a nie jednolite wypełnienie klejem.
Przy 1 mm na 1 m2 będzie to właśnie 1,5 kg.
Gdy przeliczymy 1,5 kg przez te 2/3 wymaganego wypełnienia to:
1,5 kg * 2/3 = 1 kg
Włodek przestań chrzanić takie głupoty bo pomyślę, że nigdy w życiu nie kleiłeś płytek na grzebień. Pokaż mi glazurnika, który smaruje ścianę klejem, a później 1/3 tego kleju zbiera i to jeszcze tak żeby wybrać go równo spod każdej płytki.
A co do szukania dziury: wyobraź sobie, że są klienci którzy również korzystają z tego typu kalkulatorów. Czy twoim zdaniem mam tłumaczyć takiemu klientowi, że policzyłem zużycie kleju o 30% większe niż producent dlatego, że nie chce mi się zbierać tej 1/3 ze ściany?
cytujodpowiedz popieram (1)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/09 21:56 #36 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Już tam pisałem że knebel komuś wypadł i zaczął się swoich czepiać.

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/11 14:35 #37 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Jak się TANIE Gówno wyprodukuje , wykonawcy nie chcą tego gówna kupować ( sparzyć się mozna tylko raz ) sprzedaż spadła , to w tłumaczeniach się mataczy .
Dobry Produkt nie potrzebuje reklamy .
Reklama idzie drogą pantoflową !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • www.remonty-pruszkow.pl 516516896
Więcej
2014/06/01 10:42 #38 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Powiedzcie jakiego kleju używacie na tarasy? czy używacie całego systemu jednego producenta, czy może łączycie sprawdzone produkty różnych marek?
Który klej zasługuje na miano najbardziej niezawodnego?
Kiedyś były to plus i cm17, a teraz? Jest jeszcze taki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/01 11:45 #39 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Witam
Ostatni taras jaki zrobiłem to było hydro Mapelastic,klej Plus.
Na razie trzyma ale plusa bym nie polecał.
Zależy Robert do jakiej sumy ten klej ma być? Ja poleciłbym Ci Nanolighta PCI.Jeden z najlepszych klejów jak dla mnie.
Rok temu polecił mi go portalowy kolega i się nie zawiodłem

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/06/01 13:14 #40 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Robert Sychowicz-Korzeń napisał: Powiedzcie jakiego kleju używacie na tarasy? czy używacie całego systemu jednego producenta, czy może łączycie sprawdzone produkty różnych marek?
Który klej zasługuje na miano najbardziej niezawodnego?
Kiedyś były to plus i cm17, a teraz? Jest jeszcze taki?



Adesilex P-4 i śpisz spokojnie.Jak byś zamawiał w Tarczynie, chętnie podpiął bym się do Twojej palety,bo ja całej nie przerobię

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/01 19:10 #41 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Na tarasy stosuję wyłącznie system Botamentu. Na płaszczyznę M29 na powierzchnie poziome M21. Cenowo jest tańszy od Mapei, Ceresitu , Atlasa itd.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/01 19:16 #42 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Botament M29 zastosowano na posadzkach w Firmie "ZBYSZKO" producent
napojów chłodzącyh jako zamiennik za kleje PU- bardzo drogie.
Klej nie zawodny, również tym klejem za fugowano, zewzględu na używanie w firmie dużo środków chemicznych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/06/01 21:55 #43 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów

Ryszard Szcześniak napisał: Na tarasy stosuję wyłącznie system Botamentu. Na płaszczyznę M29 na powierzchnie poziome M21. Cenowo jest tańszy od Mapei, Ceresitu , Atlasa itd.

A czy ten klej posiada S1 , oj chyba nie .
Cena kleju mnie nie interesuje , płaci inwestor .
A zapomniałem że ty robisz z własnym najtańszym klejem .:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • www.remonty-pruszkow.pl 516516896
Więcej
2014/06/01 22:23 #44 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
U mnie też prawie zawsze płaci klient za materiał, a ja ponieważ z automatu chcąc lub nie udzielam rękojmi, to mam obawy żeby użyć na zewnątrz plusa. Kiedyś robiłem jak popadnie, nie znając technologii. Odkąd poznałem to unikałem robót zewnętrznych. Nadszedł jednak ten moment, że należy przestać chować głowę w piasek i stanąć frątem do tarasów i balkonów.;-)
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2014/06/02 00:21 - 2014/06/02 01:08 #45 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porównanie klejów
Robert ,oczywiście systemy różnych producentów można stosować(na zleceniu się nie gryzą,ewentualnie marketingowo)ale w razie Twojej wpadki lub nawet producenta-a czy jest taka?)każdy producent się na ciebie wypnie.Nie dyskwalifikowałbym Plusa,bo w klasyfikacji nie ustępuje Naniolightowi,PCi zakres ma większy o 50 % czyli do 15mm,ewentualnie czas do fugowania przemawia na korzyść PCI.Jednak musisz przemyśleć czy róznice cenowe Ci to zrekompensują.Kazdy klej po "stówie" za worek można robić super ,hiper.Kwestia,czy rynek to przyjmie i do kogo ten klej jest adresowany(mam na myśli naszych prywatnych inwestorów).Chyba że masz inwestora typu "panie ,cena nie ważna,ma być na wyrost"Są tacy,co jak zapłacą za dużo,to dopiero czują że jest dobrze.Nie zapominaj o sobie.

tomala
Ostatnia2014/06/02 01:08 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.195 s.