Temat Docieplenie fundamentów

Więcej
2013/03/03 21:00 #1 przez
Docieplenie fundamentów was created by
Czy macie jakieś pomysły na docieplenie ściany fundamentowej od wewnątrz?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/03 21:31 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
Jeśli jest taka potrzeba to jak już robić to tak samo jak od zewnątrz.

Mirco - Żuczek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/03 22:17 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
A ściana wilgotna ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/03/03 23:16 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów

Czy macie jakieś pomysły na docieplenie ściany fundamentowej od wewnątrz?



Podobno we Francji ocieplają od wewnątrz,może Cię to zainspiruje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/04 21:35 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
ściana nie jest wilgotna,w zakres prac wchodzi wykonanie docieplenia tych fragmentów ściany fundamentowej ,która znajduje się w przestrzeni podpodłogowej i jest pytanie jakiego materiału użyć i dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/05 07:26 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
ale to jest przerwa między podłogą a deskami ,czy to piwnica i swobodny dostęp.
Mam podobny problem zimno ciągnie mi od podłogi ,mam przerwę 50cm między dechami a ziemią ,myślę na podłogę położyć xps 2cm i na to gotowy parkiet?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/05 20:52 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
nie to jest przestrzeń podpodłogowa o wysokośći do legarów około 30 cm,raczej mi chodzi o zaizolowanie termiczne tej przestrzeniby nie wyziębiać jej,niestety od zewnątrz nie mogę tego zrobić ze względów ekonomicznych, tak że izolacja podłoza wg mnie będzie bezsensowna skoro jej role przejmie dobrze zaizolowany strop-podłoga,a więc pozostaje pytanie jaki materiał zamocować do fundamentu

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/05 22:27 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
Krzysiek a nie masz możliwości wywalić podłogę żwir 10 cm styropianu i posadzka ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/03/06 09:04 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
A czy ta przestrzeń pod podłogą będzie w jakiś sposób użytkowana? Przydałoby się więcej informacji. Jak wygląda ta przestrzeń, jak jest użytkowana, jak jest ocieplona podłoga, jakie ma warstwy.
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/06 20:51 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
pod podłogą będą umieszczone instalacje wod-kan ,grzewcza nawiewna,podłoga jest drewniana :

legary-180mm
osb-18mm
panel,deska,mozaika
na wysokość legarów -wełna
tak jest projektowane i nie zamieniamy na podłogę betonową,a wiec pozostaje pytanie ? czym

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/06 23:01 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów

nie to jest przestrzeń podpodłogowa o wysokośći do legarów około 30 cm,raczej mi chodzi o zaizolowanie termiczne tej przestrzeniby nie wyziębiać jej,niestety od zewnątrz nie mogę tego zrobić ze względów ekonomicznych, tak że izolacja podłoza wg mnie będzie bezsensowna skoro jej role przejmie dobrze zaizolowany strop-podłoga,a więc pozostaje pytanie jaki materiał zamocować do fundamentu


Rozumiem, że ocieplić chcesz tylko ten kawałek ściany 30 cm i podłogę.
Sadzę, że to nic nie da albo niewiele. Jeśli ściana nie jest ocieplona z zewnątrz to zimno będzie penetrować ją do góry i do wewnątrz w efekcie pojawi się grzyb na dole ściany przy podłodze. A jak masz ocieplone ściany budynku styropianem to jeszcze gorzej bo wilgoć która zgromadzi się w ścianie nie będzie miała możliwości wyjścia na zewnątrz. Moim zdaniem koszt ocieplenia z zewnątrz jest duży ale to chyba najlepsze rozwiązanie i tanie jeśli weźmiesz pod uwagę koszty częstych napraw zawilgoconych ścian i grzyba.

Mirco - Żuczek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/07 06:16 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów

nie to jest przestrzeń podpodłogowa o wysokośći do legarów około 30 cm,raczej mi chodzi o zaizolowanie termiczne tej przestrzeniby nie wyziębiać jej,niestety od zewnątrz nie mogę tego zrobić ze względów ekonomicznych, tak że izolacja podłoza wg mnie będzie bezsensowna skoro jej role przejmie dobrze zaizolowany strop-podłoga,a więc pozostaje pytanie jaki materiał zamocować do fundamentu


Rozumiem, że ocieplić chcesz tylko ten kawałek ściany 30 cm i podłogę.
Sadzę, że to nic nie da albo niewiele. Jeśli ściana nie jest ocieplona z zewnątrz to zimno będzie penetrować ją do góry i do wewnątrz w efekcie pojawi się grzyb na dole ściany przy podłodze. A jak masz ocieplone ściany budynku styropianem to jeszcze gorzej bo wilgoć która zgromadzi się w ścianie nie będzie miała możliwości wyjścia na zewnątrz. Moim zdaniem koszt ocieplenia z zewnątrz jest duży ale to chyba najlepsze rozwiązanie i tanie jeśli weźmiesz pod uwagę koszty częstych napraw zawilgoconych ścian i grzyba.



Teoretycznie tak ,ale u znajomego jest ocieplone poddasze od środka 10cm zero wilgoci m tram często to widzę ,ja mam jedną ścianę ocieploną od środka tez brak grzyba robię trzeci rok na budowie gdzie ściana między garażem pokojem tez jest ocieplona zero wilgoci ,no a w grudniu od środka salę odnowy od środka xps ociepliliśmy bo inspektor kazał ,mi tam obojętne bo tylko tam robię ,ciekawy jestem jak za dziesięć lat to będzie wyglądać .w blokach widziałem też takie patenty

Widziałem też płyty k-g ze styropianem 2cm do ścian klejone ,tutaj to już całkiem jestem zdziwiony ? czy to działa ,ale jednak to produkują ?
Sam nie wiem co o tym myśleć ,życie pokaże czy zjawi się u mnie na ścianie Pan grzyb?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/07 06:19 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów

Czy macie jakieś pomysły na docieplenie ściany fundamentowej od wewnątrz?



Podobno we Francji ocieplają od wewnątrz,może Cię to zainspiruje


Zgadza się jest styropian razem z płytą g-k.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/03/07 08:12 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
Ja potrzebuję zawsze sobie narysowć taki przekrój. Na rysunku wszystko widać. Jeśli mamy docieploną ścianę od zewnątrz, brak docieplenia ścianki fundamentowej, termoizolację podłogi od spodu, to mamy mostek cieplny ze ściany fundamentowej przez dolny fragment ściany parteru do strefy ściany w pobliżu podłogi. Docieplenie ściany fundamentowej od środka pomoże jak umarłemu kadzidło. Nie ma to wpływu na układ mostka cieplnego. Jedyne wyjście to docieplenie ściany fundamentowej od zewnątrz. I choćby ktoś się nawet zestał na czerwono, nie będzie inaczej. W pełni popieram Mirka Żukowskiego.
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/03/07 20:39 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Docieplenie fundamentów
jednak to będzie tylko mostek termiczny a nie cała powierzchnia ściany ,wiec to chyba duża róznica,no ale moje pytanie jest jakim materiałem i dlaczego?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.173 s.