Pomysł Porady praktyczne

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/03/18 18:04 #1 przez
Porady praktyczne was created by
Diody Led zamiast żarówek

Zgodnie z dyrektywą unijną lampa ledowa powinna mieć strumień świetlny o ok. 12% większy od strumienia świetlnego żarówki, której ma być zamiennikiem. Dlatego np. dla żarówki o mocy 40 W i strumieniu świetlnym 420 lm zamiennik ledowy powinien mieć strumień świetlny nie mniejszy niż 470 lm. Odpowiednio dla żarówki 60 W – 710 lm należy wybrać lampę ledową o strumieniu świetlnym 806 lm.

Zwykły użytkownik
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/03/31 20:31 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Porady praktyczne
WITAM MOSTKOWANIE - instalacja dwużyłowa
Połączenie bolca z gniazdem przewodu "0".
Prawidłowo przewód "0" powinien być podłączony do bolca, a potem mostkiem do "0". Niestety w przypadku zbyt małej puszki nie zawsze da się ułożyć tak przewody. Tak jest w tym przypadku. Stare puszki mają średnicę 55mm i głębokość 30mm , należy montować puszki o średnicy 60mm o głębokości 40mm, aby łatwiej w nich montować gniazdka, lub głębsze ( łącznikowe ).
Jeśli przewód upali (poluzuje) przy styku ? Nie będziemy mieć żadnej ochrony przeciwporażeniowej , a na obudowie urządzenia pojawi się 230V.
Jeżeli kabel podłączymy najpierw do bolca , potem do styku i upali się on jak w przykładzie powyżej, to mimo tego że urządzenie nie będzie działać ,jednak jego obudowa wciąż będzie połączona z potencjałem neutralnym (uziemiona ) .

POŁOWA NAPIĘCIA NA BOLCU:
Napięcie to pojawia się z powodu dzielnika pojemnościowego w filtrze sieci zabudowanym w urządzeniu. Jeśli przewód uziemiający zostanie nie podłączony to obudowy takich urządzeń będą lekko "kopać". Dotyczy to szczególnie urządzeń z zasilaczami impulsowymi na wejściu jak np. komputery, silnikami elektrycznymi komutatorowymi jak niektóre wiertarki , pralki czy lodówki itp. Prąd ten jest niewielki, dzielnik pojemnościowy to zwykle 2x4,7nF. Dlatego zawsze każde urządzenie z bolcem uziemiającym należy uziemić !

BIK
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.362 s.