Temat Podłogówka -cieknace zawory

Więcej
2018/12/10 11:05 #1 przez
Witam,
Mam w domu ogrzewanie podlogowe na parterze i piętrze (2 osobne szafki). Teraz jest 5. zima. Nigdy nie było z nim problemu.
Po rozpoczęciu sezonu zajrzałem do szafek i okazało się, że belka dolna (powrót) w szafce na parterze cieknie. Konkretnie cieknie z jednej iglicy, bo odkęciłem wszystkie kurki termoleketryczne (siłowniki). Cieknie na 100% z samej iglicy.
Cieknie z jednej, ale zacieki były również pod innymi. Generalnie pod wszystkimi, które kiedykolwiek pracowały. Bo mam tez podlogowkę w kotłowni czy garażu, ale tam się nigdy nie wlacza, wiec te były czyste. Dodam (może to ma jakies znaczenie), ze mam bardzo twarda wode (23 stopnie niemieckie).
Prosiłbym o pomoc w temacie:
- czy ktoś wie, jaka może być przyczyna? Po to mnie najbardziej męczy. Czemu wszystkie padły?
- mechanicznie zużycie chyba nie bardzo, bo dopiero 5 zima. Poza tym czemu góra działa bez zarzutu Może konwekcja załatwia temat i u góry jest zwykle ciepło, wiec siłowniki pracują rzadziej? Nie wiem, pytam
- naczytałem się różnych artykułów/ rozmwiałem z ludźmi/ hydraulikami. Opinie sa podzielone, że np. powinienem regularnie czyścić/ odszlamiać (?) raz do roku i stosować środki typu Fernox F3. Z drugiej strony, ze absolutnie nie jest potrzebne Z trzeciej, że mam wode za twarda i musze ja zmiekczac. Mam zmiękczacz wody, ale do użytkowej. Z czwartej, pisza, żeby napelnic glikolem lub woda demiralizowana i miec problem z głowy. ITP. ITD.
Tak więc potrzebuję fachowej pomocy od kogoś, kto się zna. Nie chce doprowadzić do stanu, ze będę miał poważny problem.
Z góry będę bardzo wdzięczny za pomoc.
Serdeczenie pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.176 s.