Temat Zimny kaloryfer do polowy

Więcej
2019/10/09 00:39 #1 przez
Zimny kaloryfer do polowy was created by
Witam serdecznie. Potrzebuje porady odnośnie naprawy połączenia grzejnika.Grzejnik powinien być zasilany od odlu ale został połączony od góry. Czy istnieje możliwość odpowitrznia u góry żeby działal normalnie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Online
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2019/10/09 10:07 - 2019/10/09 10:12 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy
U góry musi być wkręcony odpowietrznik,



jeśli odpowietrznika nie ma gdyż są zajęte przez rurki i nie ma dodatkowego miejsca na odpowietrznik to nie widzę możliwości odpowietrzenia.

I może nie jest zapowietrzony gdyż powietrze wyszło wraz wodą rurkami u góry, gdyż zawsze jest u góry grzejnika.
Załączniki:
Ostatnia2019/10/09 10:12 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/09 11:59 - 2019/10/09 12:02 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy

Załącznik nie został znaleziony

A jeśli zamontuje u góry na powrocie zawór z odpowietrzeniem ? Będzie to miało jakiś sens? Zasilanie zostawiam otwarte , dalej zamykam powrót i montuje odpowietrznik.
Załączniki:
Ostatnia2019/10/09 12:02 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/12/11 23:15 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy
ten grzejnik nigdy nie będzie dobrze grzał powinien być podłączony od dołu albo krzyżowo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/12/11 23:30 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy
kontynuując temat zasilenia od góry tutaj działa fizyka, ciepła woda zawsze unosi się do góry a więc płynie po najmniejszej linii oporu czyli dolna część grzejnika zawsze będzie zimna.A propos moich wywodów nie jestem żadnym inżynierem, magistrem doktorem z hydrauliki tylko mam 14 lat praktyki w zawodzie i taki temat już przerabiałem.Taki sposób podłączenia grzejnika nie daje dobrych efektów... mam pytanie przekopałem internet i nie znalazłem klucza do śrubunków 32 (1 1/4) do 1" są a powyżej nie. Dużo buduję kotłowni , i wkurza mnie wkręcanie śrubunka śrubunkiem(ogarnięci wiedzą o co chodzi).Jak by ktoś miał jakiśnamiar na takie klucze to proszę o wiadomość na forum. na ra

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/12/15 00:08 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy
WITAM T

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/12/15 00:20 - 2019/12/15 00:29 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zimny kaloryfer do polowy
WITAM Trochę dziwny ten montaż , jeśli powrót podłączył byś od dołu po przekątnej , było by super , bo wymusił byś przepływ ,wtedy wkręcenie odpowietrznika miało by sens , a tak to praktycznie nie ma na niego miejsca , ewentualnie przed zaworem powrotnym możesz wmontować trójnik do góry i w jego górny odpływ wkręcić odpowietrznik - też jest sposób , co do odpowietrzenia w takiej sytuacji , zakręcasz zasilanie i luzujesz lekko śrubunek na powrocie, aby wypuścić powietrze , domyślam się, że układ jest zamknięty (tzn pod ciśnieniem , a nie otwarty) , gdy zacznie wyciekać woda i przestanie syczeć powietrze zakręcasz śrubunek i masz odpowietrzony kaloryfer , i odkręcasz zasilanie , jeśli nawet zostanie odrobina powietrza to nie ma problemu , bo w układzie pod ciśnieniem woda zachowa się jak gazowana i po czasie wyprowadzi powietrze z grzejnika , które uwolni się zazwyczaj w piecu na pompie lub najbliższym odpowietrzniku , nasz zabieg ułatwi przepływ wody przez grzejnik , bo teraz jak się domyślam , zrobił się syfon i w ogóle nie ma przepływu , przy odpowietrzaniu podłuż jakieś szmaty , bo w układzie zazwyczaj jest dość brudna woda , z której plamy trudno jest usunąć ze ściany BIK
nie dotykaj się do idmara , bo to gówniane zawory

BIK
Ostatnia2019/12/15 00:29 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.316 s.