Temat Rozdrabniacz

Więcej
2019/10/21 20:07 #1 przez
Rozdrabniacz was created by
Witam.mam problem z hydrauliką , a konkretnie z łazienką.w domu na dole mam miejsce żeby wpiąć rurę kanalizacyjną 50 mm. Na górze biorę się za łazienkę i nie wiem jak rozwiązać problem podłączenia odpływu geberitu.myslalem nad pomporozdrabniaczem ale nikt z marketowych fachowców nie był w stanie mi pomóc czy jest to dobre rozwiązanie.prosilbym o pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/21 20:30 - 2019/10/21 20:37 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz

Paweł Gwizdały napisał: Witam.mam problem z hydrauliką , a konkretnie z łazienką.w domu na dole mam miejsce żeby wpiąć rurę kanalizacyjną 50 mm. Na górze biorę się za łazienkę i nie wiem jak rozwiązać problem podłączenia odpływu geberitu.myslalem nad pomporozdrabniaczem ale nikt z marketowych fachowców nie był w stanie mi pomóc czy jest to dobre rozwiązanie.prosilbym o pomoc


Witam
Montowałem kiedyś zestaw z firmy Geberit z rozdrabniaczem. Też był wpięty do 50-ki. Także zdaje egzamin.
Załączniki:
Ostatnia2019/10/21 20:37 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 08:51 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Dziękuję za szybką odpowiedź.gdzie można dostać Geberit z wbudowanym rozdrabniaczem ? zapewne jest tam pompa . Czy jej ciśnienie nie wpłynie na pozostałe odpływy np na dole w łazience? W sensie nie wyzuci gdzieś indziej wody do góry?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/22 09:12 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz

Paweł Gwizdały napisał: Dziękuję za szybką odpowiedź.gdzie można dostać Geberit z wbudowanym rozdrabniaczem ? zapewne jest tam pompa . Czy jej ciśnienie nie wpłynie na pozostałe odpływy np na dole w łazience? W sensie nie wyzuci gdzieś indziej wody do góry?

Jeżeli kanalizacja posiada dobrze zrobione odpowietrzenie to nie powinno być z tym problemu. Gdzie można kupić... nie wiem najlepiej zapytać u źródła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 10:47 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Nie jestem hydraulikiem i nawet nie wiedziałem że kanalizacja może mieć odpowietrzenie :). Staram się wszystko sam robić w domu i narazie wszystko jest ok.gdzie takie odpowietrzenie miałoby się znajdować ? Nie posiadam podłączenia do kanalizacji tylko szambo.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 11:03 #6 przez

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 11:53 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Dziękuję bardzo za pomoc.jestem bardzo wdzięczny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/22 12:29 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Nie będę powielał wpisów więc odeślę do artykułów w Internecie, pierwszy który się wyswietlił po wyszukaniu w Google www.instalator.pl/2017/02/odpowietrzanie...trzanie-kanalizacji/
Myślę że rozjaśni temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 13:19 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 18:43 - 2019/10/22 18:54 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Polecam to jest to komplet i do tego dobrze przemyślany .


Załączniki:
Ostatnia2019/10/22 18:54 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 21:37 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
Witam wszystkich forumowiczów zajmuje się czyszczeniem kanalizacji w Szczecinie prowadzę firmę www-pogotowie-kanalizacyjne-krecik.pl i jeśli chodzi o takie rozdrabniacze jeszcze w zabudowie to nie wyobrażam sobie tego naprawiać czy udrażniać gdy stanie ostrze. Rozdrabniacze często się zawieszają zwłaszcza gdy coś do nich wpadnie nitki dentystyczne, czy chustki mokre czy inne ciekawe rzeczy. Prowadząc Pogotowie kanalizacyjne widziałem widziałem wiele ciekawych przypadków dlatego jestem na nie ja bym tego u siebie na pewno nie zamontował.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/22 21:42 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz

PIOTR napisał: Witam wszystkich forumowiczów zajmuje się czyszczeniem kanalizacji w Szczecinie prowadzę firmę www-pogotowie-kanalizacyjne-krecik.pl i jeśli chodzi o takie rozdrabniacze jeszcze w zabudowie to nie wyobrażam sobie tego naprawiać czy udrażniać gdy stanie ostrze. Rozdrabniacze często się zawieszają zwłaszcza gdy coś do nich wpadnie nitki dentystyczne, czy chustki mokre czy inne ciekawe rzeczy. Prowadząc Pogotowie kanalizacyjne widziałem widziałem wiele ciekawych przypadków dlatego jestem na nie ja bym tego u siebie na pewno nie zamontował.


Dlatego firmy zalecają łatwo demontowalną zabudowę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 21:46 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
a jak to udrożnić jak stanie w rurze to jest chyba 50 ale zdarzają się pe 40, 32 powiem panu że mi się pary razy nie udało i było kłucie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/22 22:02 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz

PIOTR napisał: a jak to udrożnić jak stanie w rurze to jest chyba 50 ale zdarzają się pe 40, 32 powiem panu że mi się pary razy nie udało i było kłucie

Powiem tak - coś za coś, jeżeli nie ma innej możliwości i trzeba zastosować taki rozdrabniacz to trzeba o niego dbać i przestrzegać zasad oraz dodatkowo zabudować stelaż tak aby był łatwy dostęp.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 22:09 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Rozdrabniacz
jeśli pan będzie dbał to ok tylko niech pan uważa na imprezach i gości bo po czyms takim najczesciej zdarzają się wypadki tzn zapchana kanaliza pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.209 s.