Temat Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym

Więcej
2020/01/11 00:41 #1 przez
Witam. Mam problem z brakiem ciepłej wody w kranie i pytanie mam czy jeśli dodany zawór na zdjęciu jest zimny mimo że woda w bojlerze jest gorąca to wina bojlera, wężownicy??
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/13 19:20 - 2020/01/14 17:35 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym
WITAM Już dawno takiego cuda nie widziałem , chłopie weź i to ogarnij , nad zaworem powinien być zawór odpowietrzający na trójniku i śrubunek , ale weź i to zrób jak się należy , na wejściu ( na dole ) powinien być zawór , trójnik, zawór spustowy , zwór zwrotny i odcinający na śrubunku BIK
jakby poszła wężownica ,to na instalacji C.O. miałbyś ciśnienie wody z sieci , a że jest to zawsze wyższe ciśnienie to bojler słabo by się nagrzewał lub by był całkiem zimny , jeśli to bojler byłby wadliwy to po prostu by z niego ciekło , chyba ,że wężownica jest tak zakamieniona , że nie jest wstanie nagrzać wody, innych możliwości raczej nie ma ,poza możliwym zapowietrzeniem wymiennika BIK

BIK
Ostatnia2020/01/14 17:35 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/16 20:41 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym
Moim zdaniem też problemem może być bojler dlatego, że zawór zaznaczony na zdjęciu jest zimny jakby bojler nie pchał wody do góry na krany
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/16 20:58 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym
Na zasilaniu bojlerze założony jest zawór zwrotny, który po rozpaleniu staję się ciepły i delikatnie przecieka, czy to też może mieć jakiś wpływ na brak wody?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/17 22:15 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym
Znalazłem jeszcze jeden zawór który otworzyłem ale teraz jest problem taki, że bulgocze w bojlerze po rozpaleniu... Ręcę już opadaja.
Prosze o jakieś rady.:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/01/19 14:10 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak ciepłej wody z ogrzeania piecem zasypowym
WITAM Ale zawór zwrotny jest ciepły też po stronie zasilania ,tzn czy rura zasilająca zimną wodą jest ciepła przed zaworem , jeśli tak to zawór zwrotny jest uszkodzony BIK
Dziwi mnie też fakt , że "znalazłeś" jeszcze jeden zawór , to mnie dziwi ,że nie ogarniasz całości , weź i logicznie sobie przeanalizuj jaki jest obieg wody zasilającej i obieg wody kotłowej ,bo tak to można sobie długo zgadywać

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.067 s.