Rozwiązany Brak śruby w kurku baterii

  • Gość
  • Gość
2020/10/08 11:06 #1 przez
Posiadam baterię prysznicową z 2 kurkami. Chciałbym wymienić uszczelkę, ale po zdjęciu zaślepki kurka nie ma tam żadnej śrubki którą należy odkręcić by zdjąć kurek, jest jedynie jakiś plastikowy zatrzask. Nigdy z czymś takim się nie spotkałem, i nie mam pojęcia jak ten kurek wykręcić?
Zdjęcie:
ibb.co/zF6SftG
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/08 12:38 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
Ze zdjęcia wygląda że ktoś jej nie użył, a czas i korozja (osad,kamień) zrobiły swoje... Jak wygląda 2 kurek?
Raczej trzeba to potraktować w stylu :"siła razy gwałt" czyli równomiernie ciągnąć do siebie... Można spróbować wprowadzić środek do usuwania kamienia, jakiś wd40, colę... I ruchami przód tył ściągać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/08 18:59 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii

Tobo napisał: Ze zdjęcia wygląda że ktoś jej nie użył, a czas i korozja (osad,kamień) zrobiły swoje... Jak wygląda 2 kurek?
Raczej trzeba to potraktować w stylu :"siła razy gwałt" czyli równomiernie ciągnąć do siebie... Można spróbować wprowadzić środek do usuwania kamienia, jakiś wd40, colę... I ruchami przód tył ściągać.


Tak jak kolega Tobo napisał.Psiknąć colę albo WD40 i ciągnąć.Niedawno też bawiłem się z takim samym kurkiem.

Janek Nasielsk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/08 19:13 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
Kurek należy ściągnąć, a nie wykręcać. Ma frezowanie wzdłużne.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/08 22:23 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
Dziękuję bardzo Panom za pomoc, potraktowanie kurka WD40 oraz przyłożeniem siły udało się wyjąć kurek i wykręcić głowicę.

Niestety nigdzie w sklepie nie umiem znależć głowicy z tą "kłopotliwą" plastikową końcówką na wcisk. Czy można jeszcze takie coś kupić? Kran zakupiłem w 2013 roku.
W załączeniu zdjęcia głowicy.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/08 23:56 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
Pisz do producenta. Inna opcja to zmienić glowice i kurki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/09 04:30 - 2020/10/09 04:36 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii

timtomtomek napisał: Dziękuję bardzo Panom za pomoc, potraktowanie kurka WD40 oraz przyłożeniem siły udało się wyjąć kurek i wykręcić głowicę.

Niestety nigdzie w sklepie nie umiem znależć głowicy z tą "kłopotliwą" plastikową końcówką na wcisk. Czy można jeszcze takie coś kupić? Kran zakupiłem w 2013 roku.
W załączeniu zdjęcia głowicy.


U nas w mrówce jest tego sporo.Spokojnie kupisz. Po za tym możesz kupić samą głowiczkę,a ten biały plastikowy wielowypust możesz zdjąć ze starej.

Janek Nasielsk
Ostatnia2020/10/09 04:36 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/09 21:29 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
W hurtowni hydraulicznej, która również prowadzi sprzedaż detaliczną. To jest polska bateria krakowska lub po nazwą KFA.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/12 17:01 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak śruby w kurku baterii
WITAM Jak nie wiesz jak wyciągnąć - to po prostu wyciągnij , tam powinna być śrubka ,ale tylko w celu kontrowania wcisku, dokładnie jak pisał TOMBUD BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.074 s.