Rozwiązany Zapowietrzona łazienka?

Więcej
2020/10/17 15:16 #1 przez
Zapowietrzona łazienka? was created by
Witam wszystkich.
Przychodzę po poradę bo wyczerpałem już swoje wszystkie amatorskie możliwości. Mieszkam od 3 lat w nowym mieszkaniu. Niedługo po wykończeniu i wprowadzeniu się zauważyłem, że zaczęło śmierdzieć z odpływu liniowego w kabinie prysznicowej. Generalnie łazienka wygląda tak, że, licząc od pionu kanalizacyjnego, mam kabinę prysznicową, potem jest umywalka i następnie wanna. Wszystko w jednym odpływie. Hydraulik stwierdził, że instalacja jest dosyć długa i trzeba dać zawór napowietrzający. Założył taki zawór przy syfonie umywalkowym i na jakiś czas raczej był spokój. Piszę raczej bo od czasu do czasu zdarzało się to znów samo. Po jakimś czasie w kabinie znowu śmierdziało przez cały czas. Zacząłem sprawę drążyć i stwierdziłem, że może układ się znowu zapowietrzył i faktycznie po rozebraniu odpływu umywalkowego zobaczyłem pełno typowego odpływowego syfu (woda z umywalki schodziła bardzo wolno). Wyczyściłem wszystko zarówno w umywalce jak i w wannie i przez jakiś czas znowu był spokój. Niestety po paru miesiącach problem powrócił, z tym że niestety czyszczenie syfonów już nie pomogło. Syfony są czyste jak nowe, a jak śmierdziało tak śmierdzi. Pamiętam, że hydraulik mówił coś o tym, że jak jeden zawór napowietrzający nie pomoże to trzeba będzie dać drugi. Dzisiaj taki założyłem i zero poprawy. Oczywiście wszystkie standardowe czynności czyli przetkanie odpływów chemią, sodą czy sprężyną wykonałem, tak jak i czyszczenie kratki wentylacyjnej. Wszystko jest drożne. Ogólnie odpływ wody w prysznicu jest OK tylko ten cholerny smród. Generalnie sprawa sprowadza się na 99% do zapowietrzenia bo jak przykładam do odpływu odpaloną zapalniczkę to płomień natychmiast gaśnie przez wyrzucane z odpływu powietrze. Natomiast dzisiaj odkryłem jedną ciekawą rzecz. Jak otworzę okno to sytuacja natychmiast wraca do normy. Przykładam zapalniczkę i płomień jest wciągany do odpływu aż miło. Po prostu czuć, że jest prawidłowe podciśnienie i odpływ wszystko wciąga.
Czy ktoś ma jakieś rady? Nie wierzę, że układ może być odpowiednio napowietrzony tylko przy otwartym oknie, bo jak funkcjonować w zimie? Czy to wina blokowej wentylacji (w bloku jest centralna wentylacja mechaniczna)? Dodam, że u sąsiadów nic takiego jak u mnie nie ma miejsca. Dla zobrazowania sytuacji załączam schemat.

Plik załącznika:


Plik załącznika:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 19:11 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Cześć. Problem może być w zbyt dużej ilości powietrza jakie "wysysa " wentylacja. Powstaje dług który zostaje uzupełniony z kanalizacji. Taka teoria :). Spróbował bym przydławić wentylację lub na krótko zamknąć żeby sprawdzić czy nadal będą nieprzyjemne zapachy. Sugeruję również sprawdzić czy w drzwiach łazienkowych są przestrzenie które pozwalają na swobodny napływ powietrza. Ciekawy problem.

Bogdan
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 19:40 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
A masz syfon w prysznicu?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2020/10/17 20:03 - 2020/10/17 20:13 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Wicher szaleje po głównym pionie

1. czy budynek ma sprawny system odpowietrzania kanalizacji?

2. czy w śmierdzącym odpływie jest woda w syfonie? czy ogrzewanie podłogowe blisko odpływu

3. Ostatecznie dostać się do początku odpływu i założyć Zawór zwrotny (zasuwa burzowa) do kanalizacji
Ostatnia2020/10/17 20:13 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 20:37 - 2020/10/17 20:45 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?

boguslaw_plonski napisał: Cześć. Problem może być w zbyt dużej ilości powietrza jakie "wysysa " wentylacja. Powstaje dług który zostaje uzupełniony z kanalizacji. Taka teoria :). Spróbował bym przydławić wentylację lub na krótko zamknąć żeby sprawdzić czy nadal będą nieprzyjemne zapachy. Sugeruję również sprawdzić czy w drzwiach łazienkowych są przestrzenie które pozwalają na swobodny napływ powietrza. Ciekawy problem.


Też o tym pomyślałem. Wywietrznik ma regulowany przepływ, więc ustawiłem na minimum i zobaczymy, ale na tę chwilę nie ma poprawy. Co do drzwi łazienkowych to mam w sumie standardowe, czyli wycięcie wentylacyjne na dole.
---

Tobo napisał: A masz syfon w prysznicu?????

Dobre pytanie... Jak hydraulik wstawiał odpływ to strasznie narzekał, że podłoga jest płytka i nie ma za bardzo jak tego zamontować. Ale koniec końców udało mu się i powiedział, że powinno być dobrze, tylko teraz nie wiem czy właśnie zamiast syfonu nie wstawił prostej rurki. Niestety pluję sobie w brodę, że nie porobiłem zdjęć.

---

wielki jacek kołacz napisał: 1. czy budynek ma sprawny system odpowietrzania kanalizacji?

Budynek jest nowy, a u sąsiadów w pionie nic się takiego jak u mnie nie dzieje, więc zakładam, że jest sprawny.

---

wielki jacek kołacz napisał: 2. czy w śmierdzącym odpływie jest woda w syfonie? czy ogrzewanie podłogowe blisko odpływu

Nie mam za bardzo jak sprawdzić bo to jest ten wąziutki odpływ liniowy z wyjściem na boku. Musiałbym mieć chyba jakiś endoskop. Podłogówki nie mam.

---

wielki jacek kołacz napisał: 3. Ostatecznie dostać się do początku odpływu i założyć Zawór zwrotny (zasuwa burzowa) do kanalizacji

To jest blok :).
Ostatnia2020/10/17 20:45 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2020/10/17 20:44 - 2020/10/17 20:48 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
U ciebie początku , liniowy do demolki

---
w syfonie MUSI stać woda by nie śmierdziało
Ostatnia2020/10/17 20:48 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 20:52 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Yyyy nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Do demolki czyli mam wstawić coś innego niż liniowy, czy skuć i naprawić/wstawić syfon?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 21:24 - 2020/10/17 21:27 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Pyknij parę fotek i wstaw tu.
Czy w odpływie liniowym stoi woda ? Musi!
Porob zdjęcia, pokaż . Ściągnij tylko kratkę z odpływu.
Od początku śmierdzi mi "brakiem" syfonu w liniowym. Szczególnie jak pisałeś o tej zapałce, płomieniu. W standardzie nie powinien drgnąć w żadnym kierunku przy spuszczaniu wody z innych odpływów
Ostatnia2020/10/17 21:27 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2020/10/17 21:29 - 2020/10/17 21:31 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?

Yuri22 napisał: Yyyy nie wiem czy dobrze zrozumiałem. Do demolki czyli mam wstawić coś innego niż liniowy, czy skuć i naprawić/wstawić syfon?


Jeśli w liniowym jest syfon i stoi woda a nadal dmucha smrodem (powinno też "bulgotać) to znaczy że w pionie mocno szaleje wicher i wdmuchuje ci smród od sąsiadów więc przy wejściu z pionu do ciebie zawór zwrotny i dopiero potem liniowy

--
wstaw zdjęcia liniowego, czasami w liniowych jest tak że przelew czyli syfon wkłada się w otwór w liniowym, może nie ma tej części, ktoś nie włożył, zgubił
Ostatnia2020/10/17 21:31 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 21:32 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Teraz doczytałem że masz ten wąski odpływ.... To raczej Dupa.... Zakleić porządnie taśmą i szukać wykonawcy albo reklamować u poprzedniego
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 22:16 - 2020/10/17 22:16 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Wstawiam zdjęcia:

Plik załącznika:


Plik załącznika:


Plik załącznika:


Plik załącznika:


Plik załącznika:


Co do poprzedniego wykonawcy to już nie chcę mieć z facetem nic wspólnego. Już nawet nie chodzi o ten odpływ ale generalnie gość często zagląda do kielicha, jest niesłowny, nie trzymał terminów, itd.
Ostatnia2020/10/17 22:16 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2020/10/17 22:32 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Na cienkich się nie znam ale jest fuga przy liniowym i dlatego się wykruszyła a powinien być silikon,
woda leci pod płytkę , nie wiem czy i jaką zrobił hydroizolacje ale mogą u dolnych sąsiadów pojawić się na suficie plamy od wilgoci,
jeśli źle zrobił hydro to przyjdą porozmawiać :(
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/17 22:42 - 2020/10/17 22:43 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Izolacja jest na 100% ale jaka to już nie wiem. Co do sąsiadów to fuga zaczęła się wykruszać już z rok temu i na razie cisza na szczęście.
Ostatnia2020/10/17 22:43 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2020/10/18 08:11 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?

Yuri22 napisał: ... Jak hydraulik wstawiał odpływ to strasznie narzekał, że podłoga jest płytka i nie ma za bardzo jak tego zamontować. Ale koniec końców udało mu się i powiedział, że powinno być dobrze, tylko teraz nie wiem czy właśnie zamiast syfonu nie wstawił prostej rurki. Niestety pluję sobie w brodę, że nie porobiłem zdjęć.

Tak jak koledzy już napisali przyczyną jest zły montaż odpływu, skoro instalator narzekał że jest problem z wysokościami i na końcu stwierdził że "powinno być dobrze" zamiast "jest dobrze".
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 10:37 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zapowietrzona łazienka?
Jak dla mnie to pomiędzy tymi pionowymi przegrodami powinien być syfon prawdopodobnie membranowy. Tutaj go nie widać tylko jest wyjście na rurę. Jeśli pamiętasz jakiej firmy był odpływ to zerknij w internecie jak w rzeczywistości powinno tam wyglądać
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.175 s.