Temat Zawór termostatyczny Ferro

Więcej
2020/10/18 10:36 #1 przez
Witam
Mam kłopot z grzejnikiem w łazience. Jest na nim taki oto zawór, czy posiada on kryzę do zmiany nastawy przepływu, czy te cyfry od 1 do 6 ułatwiają jedynie poprawne zamontowanie samej głowicy?
Mieszkanie w bloku 4 piętowym na 4 piętrze, wszystkie inne grzejniki działają poprawnie jedynie występuje problem w łazience. Jeżeli głowice przykręce na 0 i otworze odpowietrznik woda leci tak samo jak w pozycji "5". Na chłopski rozum jeżeli zamknę dopływ do grzejnika i spuszcze wodę odpowietrznikiem to powinna wypłynąć z grzejnika i przestać płynąć. A tak się nie dzieje.

Z góry dzięki za wszelką pomoc
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 11:14 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Ale co chcesz zrobić?
Jak zakrecisz termostat a odkrecisz odpowietrzenie, to dobije Ci powrotem.
Odpowietrznik nie służy do spuszczania tylko do odpowietrzania. Spuszcza się u dołu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 11:24 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro

Tobo napisał: Ale co chcesz zrobić?
Jak zakrecisz termostat a odkrecisz odpowietrzenie, to dobije Ci powrotem.
Odpowietrznik nie służy do spuszczania tylko do odpowietrzania. Spuszcza się u dołu.

Dokładnie
Dodatkowo głowica termostatyczna zawsze otworzy zawór niezależnie od jej pozycji jeżeli w pomieszczeniu będzie niższa temperatura niż zadany nastaw.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 11:36 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Zgłosiłem problem nie grzejącego grzejnika u zarządcy bloku. Facet który kilkukrotnie był u mnie i jedyne co zrobił to odpowietrzył układ (a za chwilę znów grzejnik był zimny) kazał mi odkręcić głowice termo. i zmienić pozycję na kryzie zaworu (coś w stylu weź Pan klucz i przekręć Pan o dwie cyfry wyżej). Stąd moje pytanie odnośnie tego czy te cyfry ze zdjęć służą do poprawnego ustawienia samej głowicy czy to taka nietypowa kryza i muszę kluczem ją przestawić na dwie cyfry wyżej. Obecnie kropka jest przy pozycji "1"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2020/10/18 11:43 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Poczytaj tutaj www.techsterowniki.pl/blog/jak-wyregulowac-grzejniki odnośnie kryzowania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 11:46 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Rozumiem że teraz nie masz glowicy założonej?
Grzeje czy nie?
Jeśli grzeje to moze głowica walnięta ....
Jeśli nie , to problem w układzie, niskie ciśnienie, zapowietrzenie, może jakieś przeróbki poniżej u sąsiadów... Trza szukać.
Ile lat ( sezonów) ma twoją instalacja? Co było rok temu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 11:52 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Głowica jest zdjęta całkowicie i grzejnik dalej jest zimnym. Mieszkam tu 5 lat i od samego początku były takie problemy z tym jednym grzejnikiem. Jeżeli na zewnątrz jest duży mróz to grzejnik sam z siebie grzeję (ale też nie zawsze). Przy obecnej pogodzie jest zupełnie zimnym, mimo że inne grzeją. Jedyną radą jest spuszczenie ok. Litra wody z grzejnika i zaczyna grzać. Będzie grzał przez krótki czas i znów będzie zimny. Trzeba powtórzyć zabieg ze spuszczeniem wody i znów będzie krótko grzał, taka nie kończąca się historia

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 12:16 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Ok, zaburzony przepływ.
Można przestawić kryzę ale niewiele to pewnie zmieni- dobrze żeby robił to ktos że spółdzielni, administracji, bo można zalać wszystkich w dół .... Jest już w końcu sezon grzewczy.
Sprawdził bym również , albo przede wszystkim powrót. Czy jest drożny. Czy jest tam zawór, czy otwarty, czy jest ciśnienie...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 12:26 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Przy okazji sprawdziłem jak wykonana jest sama instalacja. Z pionu idą pod sufit podwieszany dwie rurki zasilenie i powrót. W rogu pionu obie skręcają wzdłuż sufitu i 2m dalej schodzą w dół do grzejnika. Zasilenie wchodzi od góry, powrót jest z tej samej strony od dołu. Czyli patrząc na powrót ma do pokonania ok. 1m do góry od zaworu później 2m po skosie nad sufitem i schodzi dopiero w dół do pionu właściwego. Czy możliwe jest że ciśnienie jest po prostu za małe na powrocie, biorąc pod uwagę że to jednak 4 piętro?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 13:24 - 2020/10/18 13:25 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro
Rob_Kal dostał Pan wiadomość na skrzynkę PW proszę się do niej odnieść.
Ostatnia2020/10/18 13:25 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/18 20:57 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zawór termostatyczny Ferro

Rob_Kal napisał: Przy okazji sprawdziłem jak wykonana jest sama instalacja. Z pionu idą pod sufit podwieszany dwie rurki zasilenie i powrót. W rogu pionu obie skręcają wzdłuż sufitu i 2m dalej schodzą w dół do grzejnika. Zasilenie wchodzi od góry, powrót jest z tej samej strony od dołu. Czyli patrząc na powrót ma do pokonania ok. 1m do góry od zaworu później 2m po skosie nad sufitem i schodzi dopiero w dół do pionu właściwego. Czy możliwe jest że ciśnienie jest po prostu za małe na powrocie, biorąc pod uwagę że to jednak 4 piętro?

Proponuję zrobić rewizję w suficie i założyć automaty do odpowietrzania w najwyższym punkcie. Nie gwarantuje to jeszcze sukcesu ale może pomóc.
Przez taką"pętlę" obieg jest zaburzony. Mam nadzieję że ktoś kto się bardziej zna w temacie zabierze głos.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.071 s.