Rozwiązany Mieszkanie w kamienicy - niskie ciśnienie wody, hydrofor ?

Więcej
2020/10/20 14:18 #1 przez
Witam,
Mam mieszkanie w ponad 100 letniej kamienicy, gdzie piony wodne nie były prawdopodobnie nigdy wymieniane i prawdopodobnie są zakamienione. Wszyscy mieszkańcy zmagają się ze słabym ciśnieniem wody, łącznie ze mną. Z jednego kranu jeszcze jakoś "leci", ale podczas gdy w użyciu są 2, czy 3 odbiorniki to już ciśnienie jest bardzo niskie. Co więcej w mieszkaniu robię remont z przystosowaniem pod wynajem na pokoje - chciałbym wydzielić dodatkową łazienkę.
Wnioskowaliśmy do wspólnoty o wymianę pionów, ale zanim się do tego zabiorą zajmie to pewnie co najmniej kilka miesięcy.

Jakie rozwiązanie mogę zastosować, aby podnieść ciśnienie wody w mieszkaniu ?
Mieszkanie zamieszkałe będzie przez 4-6 osób.
Czy tego typu hydrofor rozwiąże sprawę ?
allegro.pl/oferta/hydrofor-50l-pompa-jet...aw-gratis-9102122827

A może lepszym rozwiązaniem będzie pompa ?

allegro.pl/oferta/grundfos-pompa-bezobsl...a2-3-45-a-9782793513

Urządzenie planuję wpiąć do instalacji wody zimnej zaraz za licznikiem.

Z góry dzięki za pomoc.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/20 20:19 #2 przez
Raczej nie pomoże. żeby hydrofor działał musi mieć skąd pobierać wodę. A tej, jak piszesz w rurach nie ma.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/20 22:25 #3 przez
Jest, tylko pod zbyt niskim przepływem. Hydrofor może zabierać wodę sąsiadom, ale rozwiązanie zbudowane ze zbiornika rezerwowego oraz pomoy która nabudowywuje tylko ciśnienie w mieszkaniu powinno się sprawdzić. Czy jest coś takiego na rynku ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/20 23:30 #4 przez
A ja Panu wysłałem wiadomość sms z prośbą o podanie brakujących danych użytkownika.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/21 09:33 #5 przez
WITAM Rozwiązanie jest ,ale najpierw proszę uzupełnić formalności na forum BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/21 13:15 #6 przez
SMS do mnie nie dotarł, nie wiem co to jest BIK.
Panowie, Uprzejmie proszę o pomoc, sprawa jest dość pilna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/21 17:11 #7 przez

d4r0 napisał: SMS do mnie nie dotarł, nie wiem co to jest BIK.
Panowie, Uprzejmie proszę o pomoc, sprawa jest dość pilna.

To widocznie numer telefonu też został podany błędnie. Proszę przesłać na adres administracja@ssrw.pl imię i nazwisko oraz prawidłowy numer telefonu. Powyższe dane są potrzebne, aby można było odróżnić konta zwykłych użytkowników od użytkowników którzy są członkami stowarzyszenia i przyznać odpowiedni dostęp do forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/21 20:04 #8 przez
Dziękuję za kontakt i podanie brakujących danych. Może pan korzystać z konta.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/21 20:31 #9 przez
WITAM Użycie/instalacja hydroforu , a raczej podbicie ciśnienia wody to podobne urządzenie ale trochę się różnią nawet ceną , włączenie go w mieszkaniu może być błędem gdyż niejako wyssysają wodę z układu możliwe jest zassanie powietrza od sąsiada gdy ten w tym samym vzasie odkręci kran , wtedy na wirniku pompy może zaistnieć kawitacja co uszkodzi pompę , więc najlepdzym rozwiązaniem jest złożenie się wszystkich sąsiadów i zamontowanie pompy podbijającej ciśnienoe na wejściu do budynku , wyedy wszuscy będą mogli swobodnie korzystać z wody , jedynie jrst pytanoe czy rury nie są już tak zakamienione że brak jest w nich przepływu , ale to można zmierzyć jakie jest ciśnienie wody na wejściu do budynku i jaka jest wydajność wody np w ciągu minuty (jaka objętość wody wypłynie ) jeśli jest ok to znaczyć będzie że rury w budynku są do wymiany ,wtedy może umówić się ze spółdzielnią na wymianę rurociągu np tylko do podzczególnych liczników przez firmę zewnętrzną , kryjecia wszczyscy koszyt a potem odliczacie to sobie od czynszu w ratach , jeśli chciałbyś coś zrobić indywidualnie w swoim mieszkaniu to trzeba wstawić bufor wodny ok 200-250 l w którym gromadził byś wodę i w nim podbijał ciśnienie , ale takie cudo to spory koszy i miejsce. BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 08:53 #10 przez
Dziękuję za odpowiedź. Czy mógłbyś napisać coś więcej o buforze wodnym, jak to się branżowo nazywa, gdzie to kupić i na czym polega zasada działania. Niestety działania wymagające ingerencji innych mieszkańców w chwili obecnej odpadają bo kończę remont w przeciągu 2 tygodni i ta sprawa musi być rozwiązana.
Pozdrawiam,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 09:32 #11 przez
Witam Jest to zwykły zbiornik jak do hydroforu z membramą w środku ale aby go napełniać są do tego specjalne hydrofory do posbijania ciśnienia koszt rzędu 1500 - 2000 zł , jak wpiszesz w wyszukiwarce to zorientujesz się o czym mowa , trudno opisać ale w opisach masz ich przeznaczenie. BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 09:48 #12 przez
Zastanawiam się które to piętro?
Czy rury idą przez mieszkania czy szachtem ? Bo jak szachtem, to spuszczał bym rury nowe i robił wpięcie w piwnicy. Niższy koszt. Reszta mieszkańców szybko by się zdecydowała na nowy pion.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 10:46 #13 przez
II piętro.
Rury idą przez mieszkania, wymiana pionów jest zaplanowana na przyszły rok i szybciej się nie da. A ja potrzebuję szybciej. Poza tym budynek nie ma piwnicy, rury idą do studzienki oddalonej o 150m gdzie jest zawór główny.

Witam Jest to zwykły zbiornik jak do hydroforu z membramą w środku ale aby go napełniać są do tego specjalne hydrofory do posbijania ciśnienia koszt rzędu 1500 - 2000 zł , jak wpiszesz w wyszukiwarce to zorientujesz się o czym mowa , trudno opisać ale w opisach masz ich przeznaczenie. BIK


Masz na myśli to ?

aquatik.eu/zbiornik-przeponowy-ibo-100-l...ioKJZEUaApXhEALw_wcB

Nie mogę napełniać go pompą, bo zabiorę wodę sąsiadom. Zbiornik musi napełniać się sam, a dopiero potem w samym mieszaniu muszę nabydowywać ciśnienie za pomocą pompy. Pytanie - jaką pompę wybrać, aby odpalona o pierwszej w nocy nie obudziła całej kamienicy i w jaki sposób ją podłączyć ? Hydroforowa na silniku krokowym odpada, jest za głośna.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 11:23 #14 przez
Rury stalowe są mało drożne. I tak Cię remont czeka w przyszły roku z uwagi na wymianę rur w całym pionie.
Rozwiązanie podtrzymania ciśnienia występuje w starych wieżowcach. Najgorsze piętro w wieżowcu jest czwarte.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/10/25 13:28 #15 przez
Niewiele ten post niestety wnosi do tematu :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.231 s.