Temat Brak dostatecznego ogrzewania w domu

Więcej
2020/11/23 17:07 - 2020/11/27 10:46 #1 przez
Witam, szanowne grono. Trafił mi się taki rodzynek. Kobietka z małymi dochodami, dom jednorodzinny, trójka dzieci- poprosiła mnie o pomoc ponieważ w domu chłodno, kaloryfery prawie nie grzeją, są letnie, natomiast podłogówki prawie zimne. Pokazała mi miejsce gdzie stoi piec gazowy, i rozwiązanie tj. Na fotkach. Dom stoi od 15 lat, po tym jak wszystko było nowe, grzało i to bardzo, podlogowka az za gorąca. Po kilku latach przy napływie gotówki zaprosiła fachowca , który doinstalował bypas. Niestety od tamtej pory w chalupie zimno. Rzeczywiście jakkolwiek nie regulowałby bypass, nic to nie zmienia. W salonie sterownik temperatura ustawiona na 20 stopni, w pomieszczeniu 19,00 i chłodno. Może macie państwo jakies sugestie, a może jest ktoś z Gdańska i chcialby pomoc w rozwiązaniu tej zagadki, oczywiście nie za darmo. Jestem.gotowy pomoc finansowo.
Załączniki:
Ostatnia2020/11/27 10:46 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/14 12:00 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Koledzy pomóżcie błagam. Jakies porady?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/14 13:14 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Robiłeś już coś??
Naturalnym by się mogło wydawać przywrócenie do stanu z przed przeróbki. Osobiście bym szedł w te stronę. Ale znam się za mało....

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/14 13:19 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Wydawało bysie, ze tak. Ale jak ta babka mi mowi, to po przeróbce grzało a przed podłoga była gorąca. Wiec zacząłem się zastanawiać, czy nie wywalić po prostu bypass i zamontować termostatu zwykłego grzejnikowego.
Wczoraj bylem u nich w domu zimno, grzejniki delikatnie letnie, podłogówki na gorze zimne..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2020/12/14 15:28 - 2020/12/14 15:29 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
BIK jak myślisz? Napisz coś mądrego.
Ostatnia2020/12/14 15:29 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/14 17:48 - 2020/12/14 17:54 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
WITAM Najpierw sprawdź i przeczyść filtry , jeśli było coś przerabiane to może być układ zapowietrzony , jeśli jest podpięta pogodówka to sprawdź na jakim jest zakresie ok 0,9-1,1 , ciśnienie na kotle ok 1,2-1,4 bar , jeśli to nie pomoże podbij temperaturę i sprawdź dokąd dociera ciepło , może być przypadkowo któryś z zaworów jest zakręcony lub zablokowany ( nie sugeruj się pokrętką bo może być wadliwa lub przekręcona ) , sprawdź też nastawy na bay-pasie , może być źle ustawiony , sprawdzisz to gdzie i jak przepływa ciepło BIK
jeśli to nie zadziała to może być jedynie zakamieniony wymiennik na kotle i nie odbiera ciepła ze spalania , ale to będzie widoczne , jeśli podbijesz temperaturę na kotle a on jej nie osiągnie , nastaw na termostacie niższą a potem wyższą temperaturę - sprawdzisz w ten sposób czy kocioł komunikuje się z termostatem , trudno trzeba pomału sprawdzać wszystkie ewentualności

BIK
Ostatnia2020/12/14 17:54 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/14 18:21 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
W czwartek będę u niej i zacznę działać. Tym czasem dziekuje za poradę. To już zacznę coś działać. Dam znać jak wyniki. Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/15 20:59 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
WITAM Jak by były jeszcze jakieś problemy to rób zdjęcia ,podaj typ i rodzaj kotła , wtedy możliwe będzie wejście w kody/nastawy serwisowe BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/15 22:15 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Ok. Z góry ogromne dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/19 21:49 - 2020/12/19 21:52 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Witam. No to jest tu dzis i jeszcze bede jutro od rana. Wiec tak. Piec jak go zaobserwowałem chodzi na ustawieniu ręcznym. W auto macie piec wywala awarie palnika i sygnalizuje to alarmem.
Na ręcznym ustawieniu i na automacie pompa od ogrzewania i podłogówki cały czas chodzi. Nie pasuje mi fakt, że na termostacie podbiłem temperaturę i piec go olewa. Przy podbiciu temperatury powinien się załączać a tego nie robi. Zatrzymałem się na tym, że na ustawieniu ręcznym zacząłem cudować z bypassem- przy ustawieniu 1 temperatura na wskaźniku pokazywała 22 stopnie, jak ustawiłem go na 6 - temperatura na powrocie 30 stopni- Cóż ale i tak wszędzie zimno. Sitko jedno na systemie, nieznacznie zabrudzone. Odpowietrzony niewiele powietrza bylo. Na pokretle na piecu nastawa 4 piec trzyma 50 stopni, jak podbiłem na 5 osiągnął 60 stopni. Niezmienilo to faktu, że kaloryfery delikatnie letnie przez cały czas.
Załączniki:
Ostatnia2020/12/19 21:52 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/19 22:56 - 2020/12/19 23:01 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
Wynik sprzed chwili, podbiłem na pokretle na 6 i grzejniki zrobiły się ciepłe, niestety w łazienkach u góry nie, podłogówka też niechce drgnąć. Ale juz sukces, bo grzejniki sie cieplutkie zrobiły.
Dołączam fotke komunikatu, jak przełączyłem piec na auto.
Załączniki:
    Ostatnia2020/12/19 23:01 edycja: od.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/12/20 00:27 #12 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
    Nie znam się, ale moim skromnym zdaniem ten bypass śmierdzi....
    Łączy zasilanie z powrotem, czyli miesza, i stwarza najkrótszą drogę przepływu... Więc po co pompki mają pchać w kaloryfery skoro mają krótsza a co za tym idzie łatwiejszą drogę przepchnięcia wody.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/12/20 12:22 - 2020/12/20 12:32 #13 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
    Ustawiłem na termostacie niższą temperaturę tj. 11 stopni No i ... pompa od kaloryferów sie wyłącza i.. rusza temperatura na podłogówki, ale niestety pomimo że na powrocie jest nawet 50 stopni czy 55 to podłogówki zimne, wszystko lata bypassem.

    Kolejna rzecz listwa podłogówki na dole gorąca Góra całkowicie zimna? Co jest nje halo, ze ta woda nie biegnie w systemie?
    Moze jakies juz wnioski??
    Załączniki:
    Ostatnia2020/12/20 12:32 edycja: od.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/12/20 21:42 #14 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Brak dostatecznego ogrzewania w domu
    WITAM Woda to dość cwana bestia idzie tam gdzie ma lżej , ten baypas psuje całą sprawę , na powrocie pod kotłem z obiegu c.o powinieneś mieć gorącą rurę , woda wraca do kotła i kocioł przechodzi w przegrzanie ,ale jednocześnie termostat wydaje komunikat - grzej , bo w pomieszczeniu jest chłodno , w tym miejscu gdzie jest baypas powinien być zawór trójdrożny z pompa obiegu do podłogówki , najlepiej zamknąć przepływ na baypasie CAŁKOWICIE i obniżyć temperaturę na kotłe do ok 45 st i przejdź na ręczne , jak wszystko ruszy to potem kombinuj na automatyczne , ale wygodniejsze sterowanie będzie ręczne dla domowników , wnioskuję że opór przepływu na podłogówce jest duży i pompa ma problem przepchnąć i lżej ma poprzez baypass BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Nowe posty

    • Brak postów do publikacji.
    Czas generowania strony: 0.341 s.