Temat Źywotność rur klejonych CO.

Więcej
2020/12/20 14:24 #1 przez
Mam takie rury około 20 lat. Kolor kremowo-żółtawy z wzdłużną linią z drobnych czerwonych kropek. Słyszę i czytam jakie to niby dziadostwo. Ja jak do tej pory nie stwierdzam niczego złego. Stan niezmieniony. Rury nie są niczym obudowane. Mogą się w miarę swobodnie przesuwać. Ale może faktycznie nie ma co liczyć na długowieczność i pomyśleć o profilaktycznej wymianie? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Jakieś doświadczenia?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 18:15 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
Ocena tych rur negatywna. Wykonane z tworzywa twardego z czasem się starzeje. W razie awarii dramat, żeby połączyć lub zrobić przejście na inny system.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 18:50 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
O ocenie negatywnej wiem. Wspomniałem o tym. U mnie się na rzazie nie potwierdziła. Pytam o przybliżony czas użytkowania. Spodziewam się, że 100 lat nie wytrzymają. Ale z grubsza ile? Chcę wiedzieć kiedy mnie czeka przeróbka. Proszę o podpowiedź osoby zorientowane.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 20:25 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
Robiłem remont całego domu i instalacja była zrobiona w systemie klejonym. Chciałem wszystko przerabiać , bo właściciel powiedział , że instalacja ma już 30 lat i nic mu się z tym nie dzieje . Więc tak to zostało , a było to z pięć lat temu . Czyli instalacja ma już 35 lat i śmiga.

GZPOL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 20:47 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
O ile pamiętam to gwarancja na klejony system wynosiła 50 lat B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/20 21:20 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
WITAM Klejonki są wytrzymałe póki nie trzeba coś przerobić , wtedy jest dramat , nie chodzi o samą rurę , kruchy jest klej łączący rury , oparty jest na acetonie ,póki nikt ich nie rusza będą jeszcze szczelne i funkcjonować BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2020/12/21 18:37 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Źywotność rur klejonych CO.
Dziękuję. Właśnie o konkrety mi chodziło. U mnie te rury na razie mają spokój. A nie... przepraszam. Z 10 lat temu robiłem przeróbkę dokładając grzejnik na powrocie. Ze 3 lata temu także w innym miejscu. Nic się nie zadziało i nadal nie dzieje. Dobrej jakości spoiny? Materiały? Klej? Korzystne warunki otoczenia? Nie wiem. Ale według waszych podpowiedzi wygląda na to, że spokojnie trochę lat jeszcze przed nimi. Oby.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.177 s.