Temat Nietypowe zamocowanie i podłączenie grzejnika płytowego.

Więcej
2021/02/04 16:54 #1 przez
Mam takiego "pomysła" aby grzejnik płytowy powiesić i podłączyć w nietypowy sposób. Czyli przekręcony o 90 stopni. To znaczy , że góra i dół były by bokami, a boki górą i dołem. Oczywiście zasilanie klasyczne od góry, a odpływ na dole. Są takie modele, że praktycznie można je podłączać przy każdym rogu. Po co tak? Ponieważ miejsce gdzie chce go umieścić jest bardzo wąskie. Idealnie będzie pasował grzejnik o szer. 80-90 cm i wys.. 20 cm ale właśnie przekręcony. Są takie w sprzedaży i nie kosztują zbyt dużo. Dobrze oddają ciepło. A kupno innego to spory wydatek. Estetyka mało ważna bo będzie on okratkowany i mało widoczny. Czy będzie on normalnie pracował, czy raczej wystąpią jakieś problemy? Na mój rozum laika raczej powinno być ok. Co Wy na to?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/04 18:41 #2 przez
WITAM Wszystko zależy jaka jest konstrukcja grzejnika tzn jak usytuowane są użebrowania wewnątrz pomiędzy płytami , czy swobodnie przepływa powietrze ( są gładkie) , jeśli są pomiędzy płytami użebrowania ,jest zakłócony przepływ powietrza - trochę słabiej będzie grzał , co do samej konstrukcji grzejnika to nie ma przeciwwskazań , jedynie grzejniki o specjalnym przeznaczeniu nie pozwalają na taki montaż , te zwykłe to OK, tylko zwróć uwagę na prawidłowy montaż termostatu ,aby wskazania nie były przekłamane BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/05 18:44 #3 przez
Termostatu nie będzie. Bedzie grzał ile fabryka (kocioł co ) da. Czyli według odczytu sterownika. Klasyczny płytowy tak na oko ma wszystkie kanały połączone. Coś jak typowa łazienkowa drabinka . Tyle że nie rurki, a dwie zgrzane blachy z przepustami. Właśnie liczę na to, że przekręcony o te 90 stopni też powinien zadziałać, bo schemat przepływu wody podobny.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/02/06 08:17 #4 przez
Witam Jeśli tak,to będzie OK .BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.183 s.