Temat Czy da się tu zamontować bidet?

Więcej
2021/03/29 12:38 #1 przez
Cześć wszystkim!
Jestem totalnie zielona jeśli chodzi o hydraulikę, dlatego chciałam poprosić o radę. Dostaliśmy od dewelopera rysunki dot. instalacji. Zastanawiamy się czy możliwe będzie zamontowanie w tym mieszkaniu bidetu? 
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/29 16:55 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
WITAM Jest możliwe , byłby po prawej stronie umywalki z,pod warunkiem postawienia przed ścianki lub jego zamocowaniu na dedykowanym stelażu - jest najdogodniejsze miejsce , bez większych przeróbek BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/29 22:09 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
Bez przeróbek wody i kanalizacji się nie obejdzie.
1wejsja jak Jacek pisze to okolice umywalki.
2wersja to ściana na przeciwko. Ale raz trzeba doprowadzić ciepłą wodę, a dwa przy montażu zabudowy - stelaży, rozprowadzić kanalizację.
W tym przypadku jeżeli jest ogrzewanie podłogowe może być skomplikowane doprowadzenie CWu. Choć finalnie umiejscowienie WC i bidetu na jednej ścianie/ zabudowie poprawia estetykę jak i komfort użytkowania.
Tobo 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/29 22:41 - 2021/03/29 22:44 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
TOBO masz rację , po ścianie nośnej puścić ciepłą wodę i będzie WC obok bidetu , a pralkę przerzucić na drugą stronę , wpakować podwójny stelaż wc i bidetu , idzie to zrobić , tak czy inaczej trochę przeróbek będzie ,ale warto , zastanawia mnie tylko to fi 75 na kanalizacji i na rysunku nie ma oznaczeń instalacji  ogrzewczej  BIK

BIK
Ostatnia2021/03/29 22:44 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/30 00:05 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
Myślę że wspinał bym się z ciepłą pod wanną, szachtem i w zabudowę- wiem szachtem może być problem, wentylacja, kominy .... To poszedł bym posadzka od wanny do zabudowy przy samym szachcie.
teoretycznie długa droga , ostatni punkt -ale najrzadziej używany.
Co do samej koncepcji bidetu:
Mała łazienka, zastanowić się należy czy dobrym rozwiązaniem nie będzie montaż samej baterii bidetowej podtynkowej w zabudowie z WC. 
Inne, to zakup całego zestawu wc/ bidet w jednym. 

 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/30 22:07 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
WITAM Tak czy inaczej trzeba podciągnąć ciepłą wodę , z szachtu może być trudno się wpiąć , co do kucia w posadzce to nic nie wiemy o ogrzewaniu , więc co można na odległość , tylko gdybać , na pewno jest możliwość , bo wszystko jest osiągalne ,najważniejsze jest to, że jest miejsce na montaż  i tyle  BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/03/31 21:53 - 2021/04/01 06:52 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
A po co robić rewolucję i zagęszczenie w małej łazience . A nie wystarczy założyć obok wc bateri tak zwanej bidetke
Ostatnia2021/04/01 06:52 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/04/01 10:15 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
WITAM Tak czy inaczej potrzebna jest ciepła woda , a reszta jest w gestii pytającego - inwestora , w zasadzie powinna paść jedna odpowiedź - DA SIĘ , i tyle , trochę jesteśmy przewrażliwieni , a pytający milczy  BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca Mapei
Więcej
2021/04/02 10:38 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?
Po co komplikować wszystko ?Ja na ostatnim zleceniu instalowałem i montowałem dwa w jednym Czyli wc-bidet Troche było problemów przy instalacji zaworów i podejść do nich bo wszystko trzeba było zainstalować na stelażu niestety nie przystosowanym do takich manewrów .Na szczęście sie udało i bez straty miejsca klientka ma i bidet i wc .Polecam to rozwiązanie 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2021/04/02 11:35 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?

Janusz Mołda post=64209 napisał: Po co komplikować wszystko ?Ja na ostatnim zleceniu instalowałem i montowałem dwa w jednym Czyli wc-bidet Troche było problemów przy instalacji zaworów i podejść do nich bo wszystko trzeba było zainstalować na stelażu niestety nie przystosowanym do takich manewrów .Na szczęście sie udało i bez straty miejsca klientka ma i bidet i wc .Polecam to rozwiązanie 


W życiu nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie, osobna miska bidetowa jest wygodniejsza i bardziej funkcjonalna, chociażby możesz dodatkowo umyć sobie nogi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca Mapei
Więcej
2021/04/03 08:50 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Czy da się tu zamontować bidet?

peronik post=64210 napisał:

Janusz Mołda post=64209 napisał: Po co komplikować wszystko ?Ja na ostatnim zleceniu instalowałem i montowałem dwa w jednym Czyli wc-bidet Troche było problemów przy instalacji zaworów i podejść do nich bo wszystko trzeba było zainstalować na stelażu niestety nie przystosowanym do takich manewrów .Na szczęście sie udało i bez straty miejsca klientka ma i bidet i wc .Polecam to rozwiązanie 


W życiu nie zdecydowałbym się na takie rozwiązanie, osobna miska bidetowa jest wygodniejsza i bardziej funkcjonalna, chociażby możesz dodatkowo umyć sobie nogi.

Piotruś wszystko zależy od zagospodarowania pomieszczenia .Chce mieć bidet a brakuje miejsca to jest to alternatywne rozwiązanie  Jak kto będzie wykorzystywał w praktyce to jego problem Pamiętam jak wykańczaliśmy swoje mieszkania ( 32 lata temu) dostaliśmy ceramikę i jedna z sąsiadek sobie zainstalowała  bidet Wówczas była to nowość i jej tata stary cieśla nie wiedział  do czego to służy i po prostu sie do niego opróżnił Było śmiechu  i wstydu Tak że trzeba uważać żeby sie nie pomylić ;) :)
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.064 s.