Temat Ukladanie kanalizacji na gruncie.

Więcej
2022/08/06 10:21 #1 przez
Witam
Układam kanalizację na gruncie w domu który ma wylane ławy fudamentowe. Moje pytanie-jakiej wielkości musi być otwór w ławie żeby móc przejść przez nia rurą fi 160. 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/06 11:33 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Ukladanie kanalizacji na gruncie.
200mm

Józef K
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/06 11:42 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Ukladanie kanalizacji na gruncie.
Na pewno otwór musi być większy ,  pewnie 200 mm , zależy czy jest potrzeba/wymóg zastosowania manszety ,ważne aby rury na zewnątrz były nie spienione  ( są dwa rodzaje rur , mowa o tych pomarańczowych) , łatwo je rozróżnić , nie spienione są cięższe ,obie wyglądają podobnie , najlepiej kup w hurtowni ,przy montażu najlepiej jest aby kielich był tuż przed fundamentem i zaraz za nim BIK

BIK
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/06 12:39 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Ukladanie kanalizacji na gruncie.
Więc jeszcsecjedno pytanie- czy przestrzeń miedzy rurą, a ławą fudamentową można wypełnić pianą poliuretanową?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/07 17:42 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Ukladanie kanalizacji na gruncie.
Witam
Czy przestrzeń miedzy rurą, a ławą fudamentową można wypełnić pianą poliuretanową? A potem zabezpieczyć masą hydrofobową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2022/08/07 20:42 - 2022/08/07 20:42 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Ukladanie kanalizacji na gruncie.
WITAM Wszystko zależy jak wysoki jest poziom wód gruntowych ( ale tu bym nie liczył czy się jakoś uda , bo może być różnie)   ,połączenie powinno być elastyczne i szczelne ,zabezpieczone przed ewentualnymi korzeniami czy zwierzątkami ,myślę że tu sprawdziła by się piana ( nowej generacji ) WIND Tytana , jest szczelna i bardzo elastyczna , ale dodatkowo jeszcze coś z metalową siatką bym dał , jeśli nie przewidujesz systemowego przejścia ( wiem jest drogie) , może być też uszczelnienie  bitumiczne , są masy szpachlowe + sznur , masz wtedy uszczelnione przejście i fundament jednym materiałem  BIK

BIK
Ostatnia2022/08/07 20:42 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.065 s.