Temat Podlaczenie kominka z plaszczem do c.o zamknietego( piec peletowo elektryczny)

Więcej
2022/10/18 18:30 - 2022/10/18 19:34 #1 przez
Witam mam piec peletowo elektryczny predzej byl to diesel i eletryczny  prerobiony na pelet teraz. Mianowicie chcem podlaczyc do istniejacej instalacji kominek z plaszczem potrzebuje fachowej podpowiedzi jak to ugryść prosto i bez duzej plontaniny rur. Jeden pan doradzil mi podpiąć kominek na powrocie do pieca przeciac rure i dac zasilenie a powrotem z kominka podlaczyc rure ktora idzie do pieca c.o oczywiscie jeszcze dozucic pąpke. Moje pytanko czy to zadziala? Czy w ukladzie zamknietym wszystko bedzie bezpieczne? Czy w takiej sytuacji jesli piec c.o bedzie wygaszony kominek zamieni jego miejsce a piec stanie sie zbiornikiem na wode z weżownica i dodatkowo ogrzeje wode uzytkowa? 
czy beda mogly pracowac razem jesli zajdzie taka potrzeba? Chcial bym kogoś wysluchać i otrzymac odpowieednią podpowiedz jakiś rysunek dla prostego czlowieka bo zalewam przjscie z miejsca gdIe bedIe kominek a kotlownia i chcę puścic wszystkie rury by nie bylo problemu puzniej pozdrawiam prosze o pomoc.

 
 

 
Załączniki:
    Ostatnia2022/10/18 19:34 edycja: od. Powód: dodałem widoczne zdjęcia z załączników

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Czas generowania strony: 0.310 s.