Temat porada

  • Gość
  • Gość
2016/06/09 20:07 #1 przez
porada was created by
Dzień dobry,
Proszę o radę w sprawie pieca na pelet. Mam do ogrzania trzy pomieszczenia, 20 m2, 12 m2 i mały przedpokój. Piec stałby w dużym pokoju blisko drzwi do tego mniejszego. Chodzi mi o to czy piec ogrzeje jako tako wszystkie pomieszczenia. Jeśli tak, to jaki miałby to być piec ? No i jaki koszt w przybliżeniu ? Z góry dziękuję. Z.Milewski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/06/12 22:53 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie porada
WITAM Czy konieczny jest piec na pelet , wystarczy zwykła mała ozdobna koza , do tego przedłużyć trochę rurę do komina , warunek , wszystkie pomieszczenia otwarte ,tak aby mogła być cyrkulacja , do ogrzania wszystkich pomieszczeń wystarczy moc 2 kW ,podałeś mało danych ( układ pomieszczeń i kominów itp ) ale może coś cię zaciekawi piec na paliwo stałe Termet ma możliwość podłączenia grzejników na wodę jest z tzw cegiełką BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2016/06/15 07:53 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie porada
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Do ogrzania są dwa pokoje i przedpokój. Piec stałby w dużym pokoju ( bo tam jest komin ), między przedpokojem i drugim pokojem. Drzwi otwarte. Dlatego tez myślę o piecu na pelet, bo mniej się brudzi niż przy kozie. Czy możesz podać orientacyjny koszt i gdzie najlepiej kupić ?
A gzie mogę znaleźć więcej informacji na temat pieca na paliwo stałe, warunki koszt, koszty eksploatacji ?
Dziękuję i pozdrawiam Z.Milewski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/06/15 19:46 - 2016/06/15 19:47 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie porada
WITAM Trochę niefortunny rozkład pomieszczeń ,przy innym układzie coś fajnego bym zaproponował , na temat tego pieca możesz dowiedzieć się na stronie www.termet.pl ,tam jest opis, z tyłu pieca są wyjścia wodne więc można na nim "powiesić grzejniki i przesłać ciepło do innych pomieszczeń lub jeszcze podgrzać wodę użytkową , podobne piece sprowadzałem kiedyś z niemiec ale były na olej opałowy ,więc wiem że dobrze się sprawują , dodatkowo na nich można gotować i pasują do kuchennej zabudowy , pelet jest stosunkowo droższym paliwem , raczej pomyślał bym nad drzewnymi brykietami są ogólnie dostępne i tak samo się sprawdzają , ale też popieram piec typu koza ,jest też optymalny ( nie jestem zwolennikiem kominków ,to w mieszkaniu jest duży klamot i musi być sporo miejsca ), koza musi być dobry ,prosty model np jotula ,albo koza obłożona ładnymi kaflami , wtedy to jest to po prostu mercedes BIK

BIK
Ostatnia2016/06/15 19:47 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.060 s.