Temat Wałki do malowania ścian o długości 40 cm

Więcej
2017/09/24 21:03 - 2017/09/24 21:05 #31 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Wałki do malowania ścian o długości 40 cm
Witam Panie BIK,

myślę, że całą moją wypowiedź źle Pan zrozumiał, złożyłem zapytanie na forum o opinię na temat wprowadzenia wałka 40 cm do malowania do oferty i nie chciałem nic wcześniej sugerować aby nie wymusić odpowiedzi idących w określonym kierunku. Mieliśmy już wcześniej zapytania o taki wałek, dlatego chciałem wysondować czy wprowadzanie takiego narzędzia na stałe do oferty będzie miało jakiś sens.
Po wypowiedziach na forum, raczej chłodno podchodzę teraz do sprawy i słabo widzę zainteresowanie takim narzędziem. Ale warto było to zrobić, bo kogo jak nie Was powinienem się o takie rzeczy pytać. Ja z malowaniem i dekoracją wnętrz miałem do czynienia przez 9 lat, wiele rzeczy sam przerabiałem ale od 1999 roku jestem na stałe w handlu i dlatego nie na wszystko jestem w stanie sam sobie odpowiedzieć.

Piszę Pan: " w swojej wypowiedzi porusza Pan wiele zagadnień wzajemnie je mieszając ,co innego jest rodzaj tkaniny , co innego długość, a co innego dla kogo jest dedykowany przy jakich pracach" - nie mieszam tych pojęć, ponieważ doskonale wiem czym różnią się tkaniny między sobą i jak powinniśmy je dobierać. Nie chce tutaj na forum robić szkolenia ale właśnie błędnie dobrana tkanina jest przyczyną złego rozprowadzania farby, uślizgu wałka na malowanej powierzchni , zacieków czy chlapania.

Pisze Pan dalej : " zastanawiam się dlaczego nie 60 czy 80 , było by jeszcze szybciej ") - temat jest szerszy, tu nie chodzi tylko o parametry samego wałka tu chodzi również o jego dodatki - kuwetę czy wiadro i kratkę, te rzeczy trzeba również klientowi dostarczyć.

I dalej: " bo nie zdaje Pan sobie sprawy ile potrafimy zapłacić za SPRAWDZONE I MARKOWE narzędzie , które ułatwia nam prace i ile takich narzędzi używany na co dzień" - niestety od części klientów czasami dowiaduję się jak to jest z wydawaniem na lepsze narzędzia ale powiem Panu z zadowoleniem, że ostatnio tendencja się bardzo zmienia. Co do jasności, z mojego punktu widzenia przepłacanie za tzw. "markowe narzędzia " często nie ma sensu ale nie będę tego tematu na forum rozwijał, bo szanuje konkurencje i doceniam, niektóre pozycje z ich oferty.

I dalej Pan pisze: "nie podał Pan też do jakich rodzajów farb i których producentów dedykowany jest wałek" - robiliśmy tak wcześniej ale teraz tego nie robimy z kilku powodów - pierwszy to ten o którym wcześniej pisałem opisując przypadek wałka do parkietów, producenci zmieniają składniki farb i trudno jest wszystko na bieżąco śledzić, dlatego chciałbym uniknąć sytuacji, że po takiej zmianie wałek nie poradzi sobie dobrze z farbą, drugi - na rynku jest wielu producentów i rodzajów farb i nie da się ich wszystkich wymienić a trzeci to taki, że jeśli niektórzy klienci nie zobaczą na etykiecie wałka nazwy farby, którą właśnie kupili to nie wezmą go i może im sprzedawca w nieskończoność tłumaczyć, że ten się nadaje - oni i tak swoje - nie napisanie - tzn. nie nadaje się - już to przerabialiśmy, może mi Pan wierzyć.

Myślę, że w skrócie odpowiedziałem Panu na pytania, jeśli jest coś dalej nie jasne to proszę pisać chętnie na to odpowiem. Niektóre kwestie omawiamy na naszych szkoleniach - poniżej plan :


* produkcja wałków / sposoby produkcji
* rodzaje wałków - system europejski, system skandynawski
- różnice, który w jakich przypadkach jest lepszy?
* rodzaje materiałów użytych do produkcji
* jak rozróżniać materiał i jak go dobierać
* czy kolory materiałów i pasków mają jakieś znaczenie w doborze wałka?
* moltopreny (wałki gąbkowe) ich gęstości
-jakie gęstości wybierać aby gąbki nie napowietrzały farb?
* flocki i ich zastosowanie ,
* uchwyty do wałków - na co warto zwracać uwagę przy ich doborze
* czy warto płacić więcej za wałki malarskie? Kiedy tego nie robić
* pozostałe akcesoria związane z wałkami malarskimi
* omawiamy ofertę marki Painto - wałki, pędzle, taśmy i pozostałe narzędzia
* odpowiadamy na pytania.


Dziękuję za Pana komentarz i serdecznie pozdrawiam.
Ostatnia2017/09/24 21:05 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/09/24 21:25 - 2017/09/25 22:05 #32 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Wałki do malowania ścian o długości 40 cm

Painto napisał: Witam Panie BIK,






Niektóre kwestie omawiamy na naszych szkoleniach - poniżej plan :


* produkcja wałków / sposoby produkcji
* rodzaje wałków - system europejski, system skandynawski
- różnice, który w jakich przypadkach jest lepszy?
* rodzaje materiałów użytych do produkcji
* jak rozróżniać materiał i jak go dobierać
* czy kolory materiałów i pasków mają jakieś znaczenie w doborze wałka?
* moltopreny (wałki gąbkowe) ich gęstości
-jakie gęstości wybierać aby gąbki nie napowietrzały farb?
* flocki i ich zastosowanie ,
* uchwyty do wałków - na co warto zwracać uwagę przy ich doborze
* czy warto płacić więcej za wałki malarskie? Kiedy tego nie robić
* pozostałe akcesoria związane z wałkami malarskimi
* omawiamy ofertę marki Painto - wałki, pędzle, taśmy i pozostałe narzędzia
* odpowiadamy na pytania.


Dziękuję za Pana komentarz i serdecznie pozdrawiam.


To może byście takie szkolenie ( pokaz waszych produktów ) przeprowadzili dla fachowców z SSRW i wtedy otrzymalibyście odpowiednią opinie B)
Ostatnia2017/09/25 22:05 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2017/09/25 19:31 - 2017/09/25 22:10 #33 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Wałki do malowania ścian o długości 40 cm
średnio to widzę bo ściana to nie stół a farba satynowa pokaże na co was stać;)
temat szkolenia super może przy walnym Panie Prezesie;)

ma-res.pl
Ostatnia2017/09/25 22:10 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/10/30 17:28 - 2017/10/30 17:37 #34 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Wałki do malowania ścian o długości 40 cm
Panie Januszu sprawa szkoleń jest jak najbardziej do ogarnięcia, można to zawsze połączyć z podobnymi z branży .
Każda opinia jest dla nas ważna - zwłaszcza negatywna, bo w tedy wiemy na co musimy zwrócić uwagę.

Na koniec chciałbym dla Wszystkich z Państwa, którzy współpracują z naszą firmą (dokonali już zakupów powołując się na forum SSRW.pl) zrobić mały bonus w postaci wałka do odcinania za 1,23 PLN brutto.

Wałek będzie dodawany w tej cenie do pierwszego zamówienia złożonego w terminie do 10.11.2017 roku.
Minimum logistyczne: 250 brutto.
Załączniki:
Ostatnia2017/10/30 17:37 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 0.129 s.