Temat Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

  • Gość
  • Gość
2015/12/07 11:22 #16 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Tarcze SPYDER 125 mm i 200 mm przekazane do wysyłki. Gratuluje i czekamy na opinie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2015/12/07 19:22 #17 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
A jaka jest cena 125????

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2015/12/07 19:31 #18 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

ADIAM napisał: Tarcze SPYDER 125 mm i 200 mm przekazane do wysyłki. Gratuluje i czekamy na opinie.


witam pani przedstawiciel obiecala cos na region ;)
ale czy napewno??
pozdrawiam

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/07 20:23 #19 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Na tej łazience co robię w gresie 50mb szlifu jednostronnie i cięcia 40 prostoliniowo
Przetestowałbym :whistle:

pawelkoc2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/09 06:29 - 2015/12/09 06:32 #20 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Gadu gadu ciekaw jestem szczerych opinii.
Jestem ciekaw jak sprawują się tarcze Adiamu do kamienia naturalnego? Mam do położenia schody z granitu. Grubość kamienia to 2cm a długość 130cm jestem ciekaw czy tarcza 125 do cięcia na sucho w granicie da sobie radę. Oczywiście na spoczniki jest też ten granit tylko o grubości 12mm. Czy cięcie będzie równe nie będzie szczerbień a co najważniejsze czas cięcia czyli wygoda :) bo nie chciał bym pichotać to np. pół godziny jedno cięcie.
Oczywiście do tego łazienki w białym marmurze 60x40. Struktura kamienia całkiem inna więc czy ta sama tarcza będzie się sprawiać na równo w granicie i marmurze. Przyznam że nie zbyt interesują mnie opinie producenta bo testy według mnie nie są adekwatne do rzeczywistości na budowie. Nie chciał bym wyrzucić w błoto na pewno ponad 100zł ( tarcze zapewne będą w takiej cenie) jak mogę wydać na tarczę 35zł. Jak ktoś będzie pieprzył że tarcza za 35 zł nie daje rady w granicie 12mm to zapraszam pokażę ten 2 cm jeszcze nie próbowałem. Oczywiście opinie na temat tarcz na mokro Również mnie interesuje. Jak ktoś ma tarczę Adiamu zapraszam, porównamy jakość z tarczą którą mam i poradzimy kolegom. Obecnie jestem w Warszawie na Żoliborzu :) :)
Ostatnia2015/12/09 06:32 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/09 22:31 #21 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

Dariusz-Roj napisał: Gadu gadu ciekaw jestem szczerych opinii.
Jestem ciekaw jak sprawują się tarcze Adiamu do kamienia naturalnego? Mam do położenia schody z granitu. Grubość kamienia to 2cm a długość 130cm jestem ciekaw czy tarcza 125 do cięcia na sucho w granicie da sobie radę. Oczywiście na spoczniki jest też ten granit tylko o grubości 12mm. Czy cięcie będzie równe nie będzie szczerbień a co najważniejsze czas cięcia czyli wygoda :) bo nie chciał bym pichotać to np. pół godziny jedno cięcie.
Oczywiście do tego łazienki w białym marmurze 60x40. Struktura kamienia całkiem inna więc czy ta sama tarcza będzie się sprawiać na równo w granicie i marmurze. Przyznam że nie zbyt interesują mnie opinie producenta bo testy według mnie nie są adekwatne do rzeczywistości na budowie. Nie chciał bym wyrzucić w błoto na pewno ponad 100zł ( tarcze zapewne będą w takiej cenie) jak mogę wydać na tarczę 35zł. Jak ktoś będzie pieprzył że tarcza za 35 zł nie daje rady w granicie 12mm to zapraszam pokażę ten 2 cm jeszcze nie próbowałem. Oczywiście opinie na temat tarcz na mokro Również mnie interesuje. Jak ktoś ma tarczę Adiamu zapraszam, porównamy jakość z tarczą którą mam i poradzimy kolegom. Obecnie jestem w Warszawie na Żoliborzu :) :)


Parę lat wstecz radziłem sobie cięciem tak grubych i długich odcinków używając dużą kątówkę z tarczą 180 lub 230mm oczywiście marki Adiam i powiem ze cały zestaw radził sobie wyśmienicie, warunkiem dobrego cięcia było tylko nie dociskać tarczy na siłę a pozwolić jej na samoistne zagłębianie pod wpływem własnego ciężaru kątówki.
Mała tarcz i kątówka w tym temacie to chyba pomyłka przegrzejesz tarcz i szlifierkę. ;)




www.adiam.pl/119,tarcza-diamentowa-fliese-premium.html

piotrfordon
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/10 05:50 #22 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

piotrfordon napisał:

Dariusz-Roj napisał: Gadu gadu ciekaw jestem szczerych opinii.
Jestem ciekaw jak sprawują się tarcze Adiamu do kamienia naturalnego? Mam do położenia schody z granitu. Grubość kamienia to 2cm a długość 130cm jestem ciekaw czy tarcza 125 do cięcia na sucho w granicie da sobie radę. Oczywiście na spoczniki jest też ten granit tylko o grubości 12mm. Czy cięcie będzie równe nie będzie szczerbień a co najważniejsze czas cięcia czyli wygoda :) bo nie chciał bym pichotać to np. pół godziny jedno cięcie.
Oczywiście do tego łazienki w białym marmurze 60x40. Struktura kamienia całkiem inna więc czy ta sama tarcza będzie się sprawiać na równo w granicie i marmurze. Przyznam że nie zbyt interesują mnie opinie producenta bo testy według mnie nie są adekwatne do rzeczywistości na budowie. Nie chciał bym wyrzucić w błoto na pewno ponad 100zł ( tarcze zapewne będą w takiej cenie) jak mogę wydać na tarczę 35zł. Jak ktoś będzie pieprzył że tarcza za 35 zł nie daje rady w granicie 12mm to zapraszam pokażę ten 2 cm jeszcze nie próbowałem. Oczywiście opinie na temat tarcz na mokro Również mnie interesuje. Jak ktoś ma tarczę Adiamu zapraszam, porównamy jakość z tarczą którą mam i poradzimy kolegom. Obecnie jestem w Warszawie na Żoliborzu :) :)


Parę lat wstecz radziłem sobie cięciem tak grubych i długich odcinków używając dużą kątówkę z tarczą 180 lub 230mm oczywiście marki Adiam i powiem ze cały zestaw radził sobie wyśmienicie, warunkiem dobrego cięcia było tylko nie dociskać tarczy na siłę a pozwolić jej na samoistne zagłębianie pod wpływem własnego ciężaru kątówki.
Mała tarcz i kątówka w tym temacie to chyba pomyłka przegrzejesz tarcz i szlifierkę. ;)




www.adiam.pl/119,tarcza-diamentowa-fliese-premium.html


Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wodniak. Ale powiem ci kolego że mała kątówka (oczywiście dobrej marki) z dobrą tarczą radzi sobie z cięciem 2cm granitu o długości 130cm bez problemu nie przegrzewając ani tarczy ani sprzętu. do zobaczenia Warszawa ul. Iwicka 1a.
Dlatego interesują mnie opinie na temat tarcz które sprawdzają się w różnych materiałach, ich żywotność i cena

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/10 05:56 #23 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

Janek napisał: To ja poproszę.
Fliese Music sprawdziłem w Norwegii.Dostała w dupę aż się patrzy.Daje radę.Chętnie przetestowałbym teraz ten SPYDER


Janusz napisz w jakim materiale przetestowałeś tą tarczę Fliese Music. Jak dostała w dupę to zrób zdjęcie jej zużycia chętnie zerknę czy właśnie nie jest przegrzana itd. Oczywiście zrób zdjęcia tej nowej którą testujesz i daj opis. O cenie podyskutujemy później B)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/12/20 19:37 #24 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Witam. Udało mi się wreszcie przeprowadzić test tarczy Adiam Spyder 200. Oto kilka słów na ten temat. Test przeprowadziłem na kilku różnych materiałach jakie akurat miałem pod ręką , a które wydały mi mi się odpowiednie do tego celu. Jakość cięcia tą tarczą pozostawia trochę do życzenia, ale za to czas cięcia rewelacja. Odnośnikiem była dla mnie tarcza której używałem do tej pory. Podczas testu stwierdziłem, że Spyder gwiżdże podczas pracy i jest głośniejszy podczas cięcia niż moja poprzednia tarcza.Moja maszyna ma silnik o mocy 800w i podczas cięcia niektórych materiałów potrafiła się zatrzymać w trakcie pracy(za słaby silnik) nie było tego zjawiska podczas cięcia tarczą Spyder.Nie wiem jaka będzie cena więc nie mogę porównać do swojej w tej kategorii.Koszt mojej to ok 200PLN. W załącznikach zamieszczę kilka zdjęć z testów.












Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/12/20 19:42 - 2015/12/22 00:10 #25 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Tu zamieszczam zdjęcia z cięcia moją tarczą










Ostatnia2015/12/22 00:10 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/12/22 00:22 - 2015/12/22 00:30 #26 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze

Witam.Próbuję wstawić tabelę z czasem cięcia ale nie udaje mi się , może teraz się uda :mur
Wreszcie się udało wystarczyło zmienić :) format pliku
Załączniki:
Ostatnia2015/12/22 00:30 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Z dala
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2015/12/22 05:55 #27 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Jacek, wszystko ładnie pięknie, ale wydaje mi się, że można napisać co to za inna tarcza. Będziemy mieli lepsze odniesienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/12/22 12:09 #28 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
W strefie Adiam chciałem po prostu nie reklamować innych produktów ;)
Ale skoro prosicie :)
Używam Żbika myślę że większości znany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/12/22 23:00 #29 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Widzę, że szybkość cięcia bez porównania. Czasami jest to ważniejsze od precyzji. Drobne odpryski można przytrzeć.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Sekretarz SSRW
  • Sekretarz SSRW
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca MAPEI
Więcej
2015/12/22 23:56 #30 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Strefa ADIAM - artykuły, opinie, komentarze
Właśnie szybkość cięcia mnie mile zaskoczyła , niektóre próby powtarzałem i wynik był podobny. Co do jakości być może jak potnie dłużej to efekt będzie lepszy. na pewno na niektórych materiałach można złamać krawędź cięcia i też może być ok.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Czas generowania strony: 1.126 s.