• Wolontariat w Tibilisi
  W ramach wolontariatu członkowie naszego Stowarzyszenia  brali udział w rozbudowie Ośrodka dla osób nie pełnosprawnych w Tbilisi. Ośrodek prowadzą Polacy, ojcowie Kamilianie Paweł Dyl i Zygmunt Niedźwiedź.
 • Zawody glazurników w Harcie

  W dniu 13.08.2017 w miejscowości Harta przy bardzo dużej pomocy i zaangażowaniu naszego kolegi Jacka Stochmal zostały zorganizowane Ogólnopolskie Zawody Glazurnicze o puchar Starosty Powiatu Rzeszowskiego.  W zawodach udział wzięło 12 zawodników, co było bardzo miłym zaskoczeniem dla nas organizatorów.

 • Pokazy wykonawców Złoty Stok

  To był najbardziej zapracowany długi weekend. Członkowie SSRW Region Wielkopolski zaprezentowali się tym razem w pięknie położonym u podnóża gór miasteczku Złoty Stok. Jak to się stało że mogliśmy promować nasze stowarzyszenie właśnie tu, w otoczonym kopalniami złota i arsenu miasteczku?

 • Gaj 2016

  W ostatni weekend sierpnia 2016 roku jak już corocznie od kilku lat, zjechali się do Gaju na Pojezierzu Brodnickim członkowie SSRW wraz ze swoimi rodzinami. Zaciszny Ośrodek Hufca Harcerskiego w Gaju, przyciąga co roku coraz to więcej ludzi. Jak zawsze, można było tu liczyć na pełne zorganizowanie, chwile relaksu i dobrej zabawy

 • Ptak

  W dniach od 21 do 23 kwietnia w Międzynarodowym Centrum Targowo Kongresowym PTAK WARSAW EXPO odbyły się Centralne Targi Budowlane „BUILDING SOLUTIONS 2017”. Nasze stowarzyszenie zajmowało powierzchnie 200 m2 wraz z Rigips, Adiam, Weber, Tubądzin, Sigma oraz innymi partnerami

 • Szamocin

  21 maja 2016 r. na Stadionie Miejskim, podczas Dni Miasta Szamocin, po raz kolejny swoje umiejętności mogli zaprezentować Członkowie Stowarzyszenia Specjalistów Robót Wykończeniowych z Regionu Wielkopolskiego przy wsparciu firm Adiam, Ultrament, Rigips, Ceresit, Mapei

 • podkarpacki turniej glazurników szkół budowlanych

  W związku z zaproszeniem ze strony Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie objęcia patronatem III Podkarpackiego Turnieju Glazurników szkół budowlanych wraz z firmą Greinplast członkowie Stowarzyszenia wzięli na barki ciężar uczestnictwa w tych zawodach

 • pgn tool show

  My to znaczy członkowie SSRW regionu północno- wschodniego reprezentowaliśmy nasze Stowarzyszenie na pierwszej edycji PGN Tool Show Ostróda 2015. Jest to pokłosie organizowanych przez Północną Grupę Narzędziową od kilku lat „Dni Otwartych”, które z czasem przekształciły się w „Wiosenne Targi Narzędziowe”

 • Pomoc dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi

  Fachowcy ze Stowarzyszenia SGSRW wyremontowali dwie sale w szpitalu dziecięcym Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Z taką właśnie prośbą zwróciła się do nas kierownik Kliniki Chirurgii i Urologii Dziecięcej pani Anna Piaseczna Piotrowska

Partnerzy

loading...

IMG 20170221 094557

W dniu 20-21.02.2017r odbyło się szkolenie członków stowarzyszenia regionu łódzkiego i kilku spoza regionu w firmie ISOVER w Gliwicach.

Pierwszego dnia przyswajaliśmy wiedzę teoretyczną:
- produkcja wełny mineralnej i skalnej
- rozróżnianie ich oraz zastosowanie
- odczytanie symboli na etykiecie opakowania wełny
- możliwość docieplenia dachu od zewnątrz
- wpływ współczynnika przewodzenia ciepła „ λ‘’ przy obliczaniu współczynnika przenikania ciepła „U’’
- wytyczne na rok 2017 i 2021
Te informacje będą na pewno przydatne w następnych pracach.

 

Drugiego dnia była część praktyczna, w której szkoleniowcy pokazywali jak poprawnie ocieplić poddasze oraz wykonać elewację wentylowaną. Dużą ciekawostką dla większości z nas był pokaz szczelności budynku z zastosowaniem dmuchawy.
Punktem kulminacyjnym szkolenia było zwiedzanie fabryki i całej linii produkcyjnej, gdzie mogliśmy zobaczyć roztapianie kruszywa w lawę w temperaturze ponad 1400⁰C, rozdrabnianie tej lawy (podczas studzenia) i połączenie włókna z żywicą oraz dalszy proces wytwarzania wełny.
Bardzo ciekawa wycieczka – polecam.

Ogromne podziękowania dla firmy ISOVER za szkolenie jak również oprawę tegoż szkolenia.
Dziękujemy również osobom:
Jakub Zarzycki– za przygotowanie całego szkolenia i dopięcie wszystkiego na ostatni guzik,
Sławomir Kocur – za przekazanie wiedzy w bardzo profesjonalny sposób na wykładach,
Marek Górniak – za uczestnictwo w szkoleniu, opiekę w hotelu i podczas kolacji.

Po skończonym szkoleniu, z certyfikatami w ręku, pojechaliśmy zwiedzać „nie docieploną’’ kopalnię srebra w Tarnowskich Górach. Było trochę gimnastyki w niskich tunelach oraz przepłynięcie łodziami zalanego tunelu. Nie wiem jak koledzy, ale ja miło wspominam taką integrację.

 • 20170221_144121
 • DSCN9545
 • DSCN9555
 • IMG_20170220_120241
 • IMG_20170221_094259
 • IMG_20170221_094557
 • IMG_20170221_102748
 • IMG_20170221_110403
 • IMG_20170221_123620

comments

Nie masz uprawnień do komentowania.

Polecani wykonawcy

Kompleksowe remonty, wykończenia, glazura
(Wykonawcy / świętokrzyskie)

Kompleksowe remonty, wykończenia, glazura

F.U.H. SOŁDAR
(Wykonawcy / śląskie)

F.U.H. SOŁDAR

kompleksowe remonty i wykończenia
(Wykonawcy / małopolskie)

kompleksowe remonty i wykończenia

Kompleksowe remonty
(Wykonawcy / śląskie)

Kompleksowe remonty

Firma Usługowa Roman Rybak
(Wykonawcy / łódzkie)

Firma Usługowa Roman Rybak

WYDRZYŃSKI s.c. USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANO-STOLARSKIE
(Wykonawcy / mazowieckie)

WYDRZYŃSKI s.c. USŁUGI OGÓLNOBUDOWLANO-STOLARSKIE