IMAG2929W piątek dnia 30 czerwca o godzinie 17.00 odbyło się szkolenie praktyczne z produktów Greinplast dla wykonawców w Łódzkim magazynie na ul. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus 106A. Głównym tematem był dekoracyjny system posadzkowy GreinStone oraz akrylowe panele elewacyjne zewnętrzne.

 

 

 

 

 

 

IMG 20170221 094557

W dniu 20-21.02.2017r odbyło się szkolenie członków stowarzyszenia regionu łódzkiego i kilku spoza regionu w firmie ISOVER w Gliwicach.

Pierwszego dnia przyswajaliśmy wiedzę teoretyczną:
- produkcja wełny mineralnej i skalnej
- rozróżnianie ich oraz zastosowanie
- odczytanie symboli na etykiecie opakowania wełny
- możliwość docieplenia dachu od zewnątrz
- wpływ współczynnika przewodzenia ciepła „ λ‘’ przy obliczaniu współczynnika przenikania ciepła „U’’
- wytyczne na rok 2017 i 2021
Te informacje będą na pewno przydatne w następnych pracach.

 

Cykl szkoleń Rzeczoznawców został zakończony. 10 i 11 grudnia w miejscowości Rochna miało miejsce ostatnie spotkanie z trzech etapów szkoleń Rzeczoznawców.

sgsrw3Wkrótce ruszy pierwszy etap trzydniowego szkolenia, które odbędzie się w miejscowości Rochna w dniach 16-18 września tego roku. Tematem szkolenia będą wykłady mające na celu pozyskanie wiedzy o błędach popełnianych przez wykonawców, a tym samym spojrzenie na nie poprzez pryzmat pracy rzeczoznawcy. W tych dniach będziemy gościć wykładowców o potężnej wiedzy, którzy przybliżą nam zagadnienia z glazurnictwa, suchej zabudowy, norm, etyki i podobnych mających wpływ na ocenę wykonywanych usług wykończeniowych.

 

 


6Zgodnie z zapowiedziami w ostatnich dniach lutego odbyło się pierwsze, a zarazem pionierskie w Polsce szkolenie dotyczące pozyskania kandydatów na egzaminatorów w zakresie przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z pośród osób czynnie pracujących w branży.

DSC02862W dniu 13.03.2015r. zostało zorganizowane prze SSRW Region Podkarpacie szkolenie produktowe firmy PCI.

SAM 5503 24 listopada 2014 roku w Warszawie odbyło się ostatnie z cyklu szkoleń, które dla naszego Stowarzyszenia zorganizowała firma Geberit. Szkolenia były bardzo ciekawe i pozwalały na zapoznanie się ze wszystkimi nowościami produktowymi.

001Polskie Stowarzyszenie Gipsu pod koniec października zorganizowało 26 godzinny kurs doskonalący dla specjalistów robót wykończeniowych z wiedzy i umiejętności w eliminowaniu błędów w trakcie montażu systemów ścian działowych, systemów okładzin ściennych, systemów sufitów podwieszanych i systemów obudów dachów.

SAM 002122 pażdziernika w Warszawie odbyło się szkolenie w firmie Viega, oraz spotkanie Regionu Mazowsze.

DSC 0231W dniu 9 kwietnia bieżącego roku w gigamarkecie budowlanym Leroy Marlin przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie odbyło się kolejne już szkolenie produktowe firmy Ultrament.
W szkoleniu wzięli udział członkowie SGSRW regionu Mazowsze, jak również kilku klientów sklepu, a poprowadzili je Mariusz Wilczyński – przedstawiciel handlowy, oraz Łukasz Handke – doradca techniczny.

ultr2Kolejne szkolenie firmy Ultrament tym razem dla wykonawców ze Stowarzyszenia z Regionu Wielkopolskiego. 16 maja w Poznaniu członkowie naszego regionu mieli okazję uczestniczyć w spotkaniu na którym omówiony został system tarasowy czyli obróbki blacharskie, hydroizolacje, klej rozpływny oraz spoina.