Temat zamiast styropianu

  • Gość
  • Gość
2013/10/15 21:42 #1 przez
zamiast styropianu was created by
Co zamiast styropianu , styroduru zastosować na balkon , taras , gdy mamy ograniczona wysokość ?

Może to ;
ALUTHERMO QATTRO 10mm
Aluthermo Qattro idealnie nadaje sie na balkony i tarasy przy grubości 10 mm zastępuje 20cm wełny lub 24 cm styropianu

jest to produkt paroizolacyjny gdyż wszystkie 7 warstw są zgrzewane jedna do drugiej i nie wymaga się dawania odzielnej paroizolacji

należy przy łaczeniu na zakładkę zastosować systemowe taśmy aluminiowe ażeby nie powstawały mostki termiczne

w przypadku pytań odnośnie zastosowań i montażu proszę o kontakt tel 604128505

sklep@muzimer.pl
a może to ;

www.alufox.pl/index.php?page=firma&lang=pl
baufol.pl/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2013/11/03 15:43 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
slawku a czy ty to juz testowales?a moze ktos z kolegow tego uzywal?prosze o odp.ja spotkalem sie z czyms podobnym ale na poddasza .pozdro

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/03 18:39 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Jakoś nie mam przekonania. Przecież izolatorem w każdym materiale jest powietrze. A w tych matach powietrza jest bardzo mało.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/03 18:48 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Na poddasza to mnie interesuje proszę o bliższe dane, link etc.

Mirco - Żuczek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/09 08:47 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Zrobiłem balkon nietypowo - zamiast warstwy docieplenia docisku i hydroizolacji wkleiłem płyte budowlaną wim plate 5 cm i uzyskałem docieplenie docisk i hydro w godzinę - wkleiłem ją na klej rozlewny bezpośrednio na płyte konstrukcyjną bez izolacji ciężkiej typu papa czy coś, uszczelniłem tylko specjalną taśmą naroże między płytą konstrukcyjną a ścianą no i póżniej przed płytkami naroże między płytą budowlaną a ścianą. Przepuszczalność cieplna płyty to około lambda 0.36. Czy ktoś ma jakieś przeciw wskazania, bo dla mnie to sprawa bez precedensu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2013/11/09 08:56 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu

bartek zareba napisał: Zrobiłem balkon nietypowo - zamiast warstwy docieplenia docisku i hydroizolacji wkleiłem płyte budowlaną wim plate 5 cm i uzyskałem docieplenie docisk i hydro w godzinę - wkleiłem ją na klej rozlewny bezpośrednio na płyte konstrukcyjną bez izolacji ciężkiej typu papa czy coś, uszczelniłem tylko specjalną taśmą naroże między płytą konstrukcyjną a ścianą no i póżniej przed płytkami naroże między płytą budowlaną a ścianą. Przepuszczalność cieplna płyty to około lambda 0.36. Czy ktoś ma jakieś przeciw wskazania, bo dla mnie to sprawa bez precedensu.

A jak wygląda sprawa od frontu (czoło balkonu) na styku płyty konstrukcyjnej i tej co wkleiłeś?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/09 09:02 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Styropian, bo tam miałem miejsce. Do tego rozwiązania zmusiła mnie sytuacja bo od płyty konstrukcyjnej do ramy drzwi balkonowych było 6 cm w żaden sposób nie było możliwości zrobić tego metodą tradycyjną. Postem tym wywołuję celowo dyskusję nad tym czy między płytą konstrukcyjną a dociskiem skrapla się woda, oczywiście zakładając że balkon ma wykonaną izolację termo poprawnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/09 20:59 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Jeżeli jest to balkon a nie taras nad pomieszczeniem to nic nie powinno się skraplać

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/09 21:47 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Co może się skraplać,skoro pod i nad balkonem jest ta sama temperatura. ;)

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/09 22:43 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Dokładnie tam się nic nie skrapla, ale przecież niektórzy zalecają kłaść papę lub podobną izolację na płytę konstrukcyjną, później zrobienie docisku na tym. Temperatura rzeczywiście nie ma tu znaczenia chociaż przy prawidłowym dociepleniu płyta jest trochę cieplejsza niż temperatura na zewnątrz. Co myślicie na temat wklejania płyty budowlanej zamiast robienia docisku, termoizolacji i hydro oddzielnie??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/10 01:18 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
A czy płyta budowlana jest na pewno pokryta hydro?

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/10 08:22 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
To ustrojstwo na płycie budowlanej napewno nie jest hydroizolacją, natomiast wspólnie z XPSem, tworzy uszczelnienie hydro i termo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/10 11:19 #13 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Nie wiem do końca co jest na płycie, różni producenci mają troche inny temat, te wimowskie są najtańsze (przynajmniej do tej pory jakie widziałem) ale tą powłokę z siatką można kroić bez problemu nożem, natomiast np Wedi już ma to o wile twardsze. W każdym przypadku płyta ta jest zalecana do łaźni parowych więc musi być szczelna. Czy mogą istnieć jakieś przeciw wskazanie monatżu jej w warunkach zewnętrznych. Pomijając to, że czasami przy remoncie starego balkonu nie ma miejsca na docieplenie i dociska, ja osobiście się zastanawiam czy na nowych budynkach tak nie robić.
Metoda tradycyjna - balkon standard około 6 mkw:

termoizolacja - koszt materiału - 50 zł i robocizna 1 godz
docisk - koszt - 120 zł i 8 godz
hydroizolacja - 350 zł z taśmą i 7 godz
bardzo długie okresy sezonowania

metoda z płytą
koszt - 750zł i robocizna jakieś 5 godz ale jeśli wkleimy ją na klej typu f to możemy płytki przykleić tego samego dnia.

dane złotówkowe i roboczo godzin wyssałem z palca więc fajnie jakby ktoś zrobił korektę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/11/10 21:22 #14 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Co do łatwości aplikacji i jakości wykonania,nie ma co dyskutować ,na pewno na duży + ,cenowo ? raczej porównywalnie (w zależności od grubości płyty), tylko klienta trudno przekonać do tego systemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/11/11 00:41 #15 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie zamiast styropianu
Ja bym nie chciał mieć tak zrobionego balkonu. Głucho pod nogami. Jak coś upadnie pęka płytka.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.083 s.