Temat Odwodnienia

Więcej
2015/07/14 22:41 #1 przez
Odwodnienia was created by
Czy są jakieś przeciwwskazania do zastosowania szarych rur kanalizacyjnych PP do odprowadzenia wody z rynien?
Na jakiej głębokości zacząć by nie było kłopotów zimą?

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/15 07:51 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia
Krzysiu u mnie kanalizacja wychodzi na 20 cm poniżej gruntu na odcinku 18mb + jeden łuk 90 , spadek max 2% , 10 lat i ok. A co do szarych to widziałem jak odkopano takie rury spłaszczone i na kielichach rozszczelnione , marki nie widziałem . Bo jak wezmiesz WAWIN albo jakiś chłam z marketu to jest różnica w grubości .

pawelkoc2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2015/07/15 13:22 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia
Kanalizacja to inna bajka niestety ...
Dołączam się do pytania Krzysztofa...
Niech ktoś mądry się wypowie bo znalazłem dane ze głębokość przemarzania gruntu dla Mazowsza wynosi 1m :mur :mur :mur
Czy faktycznie musimy tak głęboko kopać?

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2015/07/15 20:04 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia

Paweł Koć napisał: Krzysiu u mnie kanalizacja wychodzi na 20 cm poniżej gruntu na odcinku 18mb + jeden łuk 90 , spadek max 2% , 10 lat i ok. A co do szarych to widziałem jak odkopano takie rury spłaszczone i na kielichach rozszczelnione , marki nie widziałem . Bo jak wezmiesz WAWIN albo jakiś chłam z marketu to jest różnica w grubości .


ot i mysl zaczynam sie zastanawiac skad wilgoc w domku ponizej mnie ???
problem inny czemu nie na scianach zewnetrznych tylko dzialowych :mur :mur :(

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2015/07/15 21:57 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia

janusz_matuszewski napisał: Kanalizacja to inna bajka niestety ...
Dołączam się do pytania Krzysztofa...
Niech ktoś mądry się wypowie bo znalazłem dane ze głębokość przemarzania gruntu dla Mazowsza wynosi 1m :mur :mur :mur
Czy faktycznie musimy tak głęboko kopać?

Problem pojawi się w momencie jak w mroźny dzień słoneczko podgrzeje dach z zalegającym śniegiem. Wody w rynny poleci niewiele, ale zacznie zamarcać i nawarstwiać się na poziomych odcinkach odwodnienia. Usunięcie takiego zatoru jest bardzo trudne i przy najbliższej odwilży i deszczu rynny będą wypełnione po sam dach. Aby zabezpieczyć się przed takim przypadkiem można zastosować rewizje w dolnej części rynny pionowej, i jak potrzeba skierować wodę przez nią, jest to jednak rozwiązanie dla tych co już mają płytko osadzone odwodnienie i miewają takie przypadki (mój szwagier :) )

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/15 23:27 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia
Rynny będę podłączał przez osadniki. Głębokość ma znaczenie bo mam 25 metrów, a woda będzie odprowadzana do szamba. A szambo jest płytko.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/21 20:22 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia

boko napisał: Rynny będę podłączał przez osadniki. Głębokość ma znaczenie bo mam 25 metrów, a woda będzie odprowadzana do szamba. A szambo jest płytko.


Ja tak sobie podłączyłem odwodnienie garazu do szamba i szybciutko po pierwszej ulewie to zmieniałem.przepełnienie szamba blyskawiczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/21 21:37 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia

Zenobiusz Wydrzyński napisał:

boko napisał: Rynny będę podłączał przez osadniki. Głębokość ma znaczenie bo mam 25 metrów, a woda będzie odprowadzana do szamba. A szambo jest płytko.


Ja tak sobie podłączyłem odwodnienie garazu do szamba i szybciutko po pierwszej ulewie to zmieniałem.przepełnienie szamba blyskawiczne.

Szambo jest już nieczynne. Ma być zbiornikiem na wodę. Będzie miało przelew do kanalizacji.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/21 22:20 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia

boko napisał:

Zenobiusz Wydrzyński napisał:

boko napisał: Rynny będę podłączał przez osadniki. Głębokość ma znaczenie bo mam 25 metrów, a woda będzie odprowadzana do szamba. A szambo jest płytko.


Ja tak sobie podłączyłem odwodnienie garazu do szamba i szybciutko po pierwszej ulewie to zmieniałem.przepełnienie szamba blyskawiczne.

Szambo jest już nieczynne. Ma być zbiornikiem na wodę. Będzie miało przelew do kanalizacji.

Deszczowej, czy sanitarnej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/07/22 21:57 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Odwodnienia
W Warszawie już nie buduje się deszczowej. Kolektor jest wspólny.

boko

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.194 s.