Temat Przedścianka akustyczna

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/06 08:51 #1 przez
Przedścianka akustyczna was created by
Szukam skutecznego rozwiązania jak w temacie. Trafił mi się inwestor mieszkający w bloku z płyty (żelbet), który chce w jednym pokoju na jednej ze ścian zastosować izolacje akustyczną (powód - głośny sąsiad). Wiem, że nie uda się tego zrobić idealnie ze względu na boczne przenoszenie dźwięków przez przegrody już istniejące. Co oprócz zabudowy lekkiej z wypełnieniem wełną (według systemowych rozwiązań) można jeszcze zastosować? Czy znacie jakieś skuteczne systemy, rozwiązania, a może własne patenty? Słyszałem coś o korku i płytach pilśniowych. Szukałem też trochę w internecie, ale wiele rozwiązań jest na zasadzie, że to sąsiad skorzysta a nie inwestor, bo dźwięki są tłumione w pomieszczeniu w który zastosowany został system. Znalazłem też coś takiego AKU-PR 140 czy ktoś z was to stosował i czy warto.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/06 14:47 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
Sprawa ciekawa,

Producenci płyt gk mają e swojej ofercie płyty akustyczne, ale te płyty izolują dane pomieszczenia nie przed wydostaniem się dźwięków.

Może zastosowanie tej izolacji co wrzuciles z płytą aku zdało by egzamin.

remonty-wydrzynski.pl
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2016/02/06 17:37 - 2016/02/06 17:42 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
Zamiast płyt k/g użyj gipsowo/włóknowych ,
Są Wyciszające ,
Płyta 100-200 cm. Kosztuje około 5 dych ,
I wełne ,
Wersja ekonomiczna :)
Ostatnia2016/02/06 17:42 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2016/02/06 17:44 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna

Peronik napisał: Szukam skutecznego rozwiązania jak w temacie. Trafił mi się inwestor mieszkający w bloku z płyty (żelbet), który chce w jednym pokoju na jednej ze ścian zastosować izolacje akustyczną (powód - głośny sąsiad). Wiem, że nie uda się tego zrobić idealnie ze względu na boczne przenoszenie dźwięków przez przegrody już istniejące. Co oprócz zabudowy lekkiej z wypełnieniem wełną (według systemowych rozwiązań) można jeszcze zastosować? Czy znacie jakieś skuteczne systemy, rozwiązania, a może własne patenty? Słyszałem coś o korku i płytach pilśniowych. Szukałem też trochę w internecie, ale wiele rozwiązań jest na zasadzie, że to sąsiad skorzysta a nie inwestor, bo dźwięki są tłumione w pomieszczeniu w który zastosowany został system. Znalazłem też coś takiego AKU-PR 140 czy ktoś z was to stosował i czy warto.[/qu


napewno korek nie pomoze gwarancja 200%


ma-res.pl
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/06 18:31 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
Witam.
Sprawdź WOLF BAVARIA.

Bogdan
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2016/02/06 19:12 - 2016/02/06 19:37 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna

wielki jacek kołacz napisał: Zamiast płyt k/g użyj gipsowo/włóknowych ,
Są Wyciszające ,
Płyta 100-200 cm. Kosztuje około 5 dych ,
I wełne ,
Wersja ekonomiczna :)

Jacek systemowe rozwiązania znam, pytałem o coś bardziej nowatorskiego

boguslaw_plonski napisał: Witam.
Sprawdź WOLF BAVARIA.

Wygląda obiecująco, cena trochę zaporowa, ale przedstawię taką opcje inwestorowi.
Ostatnia2016/02/06 19:37 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/06 19:43 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
Wersja ekonomiczna.
Wełna twarda elewacyjna w zależności od ilości miejsca 5 7 10 lub więcej cm klejona na ściany na grzebień i dalej lekka mokra na koniec zwykły tynk lub gładź. . Spora skuteczność przy 2 warstwy po 5cm

Bogdan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/06 21:42 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna

boguslaw_plonski napisał: Wersja ekonomiczna.
Wełna twarda elewacyjna w zależności od ilości miejsca 5 7 10 lub więcej cm klejona na ściany na grzebień i dalej lekka mokra na koniec zwykły tynk lub gładź. . Spora skuteczność przy 2 warstwy po 5cm





Na szkoleniu ROCKWOOLA z wełny skalnej gościu robiąc pokazy zaprezętował wygłuszanie strzelają raz w powietrze a następnym razem z przyłozonej lufy do wełny powiem ze efekt był powalający.Jestem pewien ze wełna to najlepszy i w miarę tani pomysł.

piotrfordon
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/07 12:43 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna

piotrfordon napisał:

boguslaw_plonski napisał: Wersja ekonomiczna.
Wełna twarda elewacyjna w zależności od ilości miejsca 5 7 10 lub więcej cm klejona na ściany na grzebień i dalej lekka mokra na koniec zwykły tynk lub gładź. . Spora skuteczność przy 2 warstwy po 5cm





Na szkoleniu ROCKWOOLA z wełny skalnej gościu robiąc pokazy zaprezętował wygłuszanie strzelają raz w powietrze a następnym razem z przyłozonej lufy do wełny powiem ze efekt był powalający.Jestem pewien ze wełna to najlepszy i w miarę tani pomysł.


Takie wygłuszenie robiłem w Warszawie około 150 m2. Wełna mineralna grubości 2 cm klejona na klej do wełny mineralnej (wygłuszane były ściany i sufity) następnie montowałem płytę na system bez profilowy nie pamiętam jego nazwy, ale Atlas ma M-system. Dodatkowe wygłuszenie powoduje poduszka powietrzna, która występuje pomiędzy wełną a płytą k-g. Ewentualnie zastosować metodę lekko-mokrą. Musisz wyciszyć nie tylko ścianę ale i sufit. Wiele hałasu przenoszone jest sufitem. Została mi jedna paczka tej wełny. Nazwę podam ci wieczorem.
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2016/02/07 20:28 - 2016/02/07 20:34 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
WITAM Pod stelaże zastosuj przekładki , tak jak przewiduje system , tłumione są wtedy drgania z podłoża , można dodatkowo na ścianę zastosować tapetę POLDEKOR ( bardzo duży wybór ) , wiem że chłopaki stosowali w Łodzi w pokojach przesłuchań na policji ,ale faktycznie wszystko było stosowane od strony źródła hałasu - tak jak wszystkie izolacje najlepiej stosować od strony źródła , ale jak nie ma wyboru , więc co pozostaje -półśrodki , zawsze coś jak nic , oczywiście to wszystko na samym końcu , tak jak pisali koledzy najpierw wełna na ścianie klejona na mokro op całej powierzchni na przemian 2 warstwy a potem zamknąć całość k-g , m- system może okazać się tu dobrym rozwiązaniem , bo tylko punktowy styk a nie liniowy BIK

BIK
Ostatnia2016/02/07 20:34 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2018/09/22 13:39 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przedścianka akustyczna
Mam pytanie.
Właśnie będę murował taką ściankę działową i przed-ściankę z bloczków YTONG.

Ścianka będzie się łączyć ze ścianą konstrukcyjną jest ona aktualnie wytynkowana i pomalowana i moje pytanie jak zrobić takie połączenie starej ściany z nową pomalowaną farbą czy skuć tynk do cegły , zagrnutować i murować czy mogę murować do takiej gotowej ściany i tylko ją zagruntować?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.199 s.