Temat Zbrojenie kompozytowe

Więcej
2017/01/06 12:35 #1 przez
Zbrojenie kompozytowe was created by
Zapewne już pisałem i szukałem informacji o zbrojeniu kompozytowym na innych forach ale bez efektu. Może są tu na forum osoby które się z tym zetknęły i mają doświadczenie. Interesuję mnie mocowanie prętów ze sobą. Opaski plastykowe są za słabe... Sprawdzałem. Chyba ze takie trudne do zerwania. Z innych materiałów jak standardowe. Chodzi mi o takie które zastępowało by np: spawanie prętów.. Coś ktoś?!

Janusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 15:58 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe
Opaska zaciskowa metalowa,stosowana w hydraulice. Możesz kupić od fi30 do fi150 i masz zakres regulacji jaki sobie życzysz. Na te opaski zamocowane ogrodzenie panelowe drewniane u klienta. Wichura nie dała rady ani zerwać ani przewrócić. Myślę że łączenia prętów kompozytowych też nie dasz rady rozerwać.

Jutro będzie lepszy dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 16:26 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe
Janusz to ma być rozbieralne?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 17:07 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe

Alexi napisał: Opaska zaciskowa metalowa,stosowana w hydraulice. Możesz kupić od fi30 do fi150 i masz zakres regulacji jaki sobie życzysz. Na te opaski zamocowane ogrodzenie panelowe drewniane u klienta. Wichura nie dała rady ani zerwać ani przewrócić. Myślę że łączenia prętów kompozytowych też nie dasz rady rozerwać.

Alexi jeszcze tego nie próbowałem... Ale może być ciekawa opcja... Dzięki serdeczne... Rafał ma być to np: dwa pręty fi 4 połączone np: opaską i zatopioną w betonie gr 3 a 4 cm. Pi



szę o przekroju.

Janusz
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 19:44 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe
To ja bym brał rurkę 12mm nasuwał na miejsce łączenia i kotwa chemiczna ,połączenie nie do rozerwania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 19:59 - 2017/01/06 19:59 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe

Rafał Wiczyński napisał: To ja bym brał rurkę 12mm nasuwał na miejsce łączenia i kotwa chemiczna ,połączenie nie do rozerwania


Rafał dobrze prawisz w połączeniach wzdłużnych ale tych jest naj mniej. Naj więcej jest krzyżowych i to jest kilkaset połączeń oraz czas i kasa. Sądziłem że może opaski tak zwane trytki są z mocniejszego materiału...

Janusz
Ostatnia2017/01/06 19:59 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 20:50 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe

feniks napisał:

Rafał Wiczyński napisał: To ja bym brał rurkę 12mm nasuwał na miejsce łączenia i kotwa chemiczna ,połączenie nie do rozerwania


Rafał dobrze prawisz w połączeniach wzdłużnych ale tych jest naj mniej. Naj więcej jest krzyżowych i to jest kilkaset połączeń oraz czas i kasa. Sądziłem że może opaski tak zwane trytki są z mocniejszego materiału...


to normalnie drut do wiązania zbrojenia podwójnie szpikulec do kręcenia ,albo cęgi do zbrojenia ,mocniej zaciśniesz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/06 21:48 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe
Taniej będzie drut do wiązania i wynająć kogoś za 1 zł za jedno wiązanie. Ktoś bez umiejętności budowlanych ale z chęcią zarobienia wykona tą pracę bez problemu. Pewnie zajmie to cały dzień ale kilkaset złotych zarobi za 12-14 godzin żmudne pracy. Bo zaciski metalowe kosztują od 2 zł za sztukę.

Jutro będzie lepszy dzień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/09 11:51 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe

Alexi napisał: Taniej będzie drut do wiązania i wynająć kogoś za 1 zł za jedno wiązanie. Ktoś bez umiejętności budowlanych ale z chęcią zarobienia wykona tą pracę bez problemu. Pewnie zajmie to cały dzień ale kilkaset złotych zarobi za 12-14 godzin żmudne pracy. Bo zaciski metalowe kosztują od 2 zł za sztukę.

Serdeczne za podpowiedzi... Przetestowałem niektóre pomysły. Efekty jako pół środek nie do końca zdają egzamin.... Sądzę ze jednak będzie trzeba szukać w klejach z przeznaczeniem do tego typu materiałów oraz włókno szklane.

Janusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/01/09 20:42 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zbrojenie kompozytowe
Fest to wygląda i wiele pracy .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.183 s.