Temat panele na parkiet ?

Więcej
2017/12/23 15:48 - 2017/12/23 15:49 #1 przez
panele na parkiet ? was created by
pytanko czy stanie się coś parkietowi jeśli położę na nie panele?

parkiet jest krzywy zapadnięty 2 cm / wylewka a pod wylewka trocina z wapnem i wszystko opadło 2 -2,5 cm/
wiem najlepiej skuć nowa wylewka i parkiet ale inwestor nie chce tego tematu ruszać.
wyrównam wszystko podkładem pod panele bez folii i nie gąbka ,,czy powinna być ok z parkietem jest suchy....
Ostatnia2017/12/23 15:49 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2017/12/23 16:50 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie panele na parkiet ?

Malfach.pl napisał: pytanko czy stanie się coś parkietowi jeśli położę na nie panele?

parkiet jest krzywy zapadnięty 2 cm / wylewka a pod wylewka trocina z wapnem i wszystko opadło 2 -2,5 cm/
wiem najlepiej skuć nowa wylewka i parkiet ale inwestor nie chce tego tematu ruszać.
wyrównam wszystko podkładem pod panele bez folii i nie gąbka ,,czy powinna być ok z parkietem jest suchy....


Ja mam zrobione u siebie jeden pokój podobnie. Wyrównywałem nierówności jakieś 7 milimetrów starego parkietu podkładem (www.ewnetrze.com.pl/podklady-pod-panele/...TEAQYBCABEgIW9_D_BwE) to był błąd. Czuć ugięcia w dwóch miejscach. Pozostałe pokoje zrobiłem inaczej. Zmatowiłem lakier z parkietu w miejscach gdzie były dołki, zastosowałem warstwę szczepną i wyrównałem masą wyrównującą. Po wyschnięciu położyłem panele i jest dobrze. Przez trzy lata nie zauważyłem aby coś działo się z parkietem tzn. unosił się lub wybrzuszał. Panele leżą plackiem jak na początku :) Jak znajdę czas to poprawię ten pierwszy pokój tak samo jak pozostałe. Używany podkład jest w linku a wygląda tak:

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/12/23 17:07 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie panele na parkiet ?
tez własnie mam użyć ten podkład ale nie wolno mi uszkodzić parkietu taki wymóg inwestora..

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2017/12/23 19:05 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie panele na parkiet ?
tez tak robie i jest ok

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2017/12/23 19:05 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie panele na parkiet ?

Malfach.pl napisał: tez własnie mam użyć ten podkład ale nie wolno mi uszkodzić parkietu taki wymóg inwestora..

No to masz zagwozdkę. W takim przypadku kazał bym klientowi zrobić to sobie samemu. Raz skusiłem się wyrównać w ten sposób różnicę jednego centymetra i niestety jak pisze wyżej Piotr, podłoga się uginała w wielu miejscach. I niestety tak uginająca się podłoga po czasie powoduje wyszczerbienia na łączach, praktycznie po pól roku do wymiany.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • Wiceprezes Regionu Podkarpackiego
  • bo jak nie my to kto
Więcej
2017/12/23 19:10 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie panele na parkiet ?

marek_surmacz napisał: tez tak robie i jest ok



jak PIOTR OPISUJE GRUNT WYROWNUJACA.....

ma-res.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.259 s.