Temat Murek ogrodzeniowy

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2019/10/19 15:12 #1 przez
Murek ogrodzeniowy was created by
Inwestorowi znudził się murek ogrodzeniowy ze słupkami z pełnej cegły. Chciałby mieć teraz gładki. Czy jest sposób na uzyskanie równych powierzchni bez użycia zaprawy tynkarskiej. Myślałem tutaj na użyciu zaprawy klejowej do siatki jaką stosuje się na elewacje. Co o tym sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/19 15:56 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy
Po mojemu będzie grać ,kiedyś coś takiego robiłem . Jeśli obsadzisz narożniki to po nich ładnie wyprowadzisz tylko pewnie będzie trzeba zrobić to na dwa razy bo na raz może spłynąć i popęka . Zależy też od zaprawy jaką się użyje bo jak wiadomo jedna drugiej nie równa.
Może niech się fachowcy też wypowiedzą bo ja to paprok jestem :P ;)

Seba
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/20 11:19 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy

Seba Powsinoga napisał: Może niech się fachowcy też wypowiedzą bo ja to paprok jestem :P ;)


Seba, fachowcy śpią albo udzielają się w innych miejscach... tu wchodza sporadycznie a pisze tylko garstka :P

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/20 12:08 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy

peronik napisał: Inwestorowi znudził się murek ogrodzeniowy ze słupkami z pełnej cegły. Chciałby mieć teraz gładki. Czy jest sposób na uzyskanie równych powierzchni bez użycia zaprawy tynkarskiej. Myślałem tutaj na użyciu zaprawy klejowej do siatki jaką stosuje się na elewacje. Co o tym sądzicie?

Dobrze kombinujesz, chyba najłatwiej Ci będzie w ten sposób ogarnąć temat. Jak użyjesz kleju z włóknami spływ będzie mniejszy.
Powodzenia.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/20 19:53 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy
Umyj myjką ciśnieniwą, podkład tynkarski z piaskiem kwarcowym, uzupełnij fugi klejem, warstwa zbrojona (siatka elewacyjna w kleju), następnie musisz zabezpieczyć środkiem hydrofobowym lub podkład i tynk cienkowarstwowy lub malowanie farbą elewacyjną -będzie super
Jak coś to dzwoń to dam szczegóły

Józef K
Za tę wiadomość podziękował(a): ,

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 12:30 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy
WITAM Nie kombinuj tylko z Grawisem ,ostatnio jest wiele wpadek , możesz to zrobić na twardo jak pisze Józef , lub na całość wkleić styropian i całość wykonać jak tyk zewnętrzny na ścianie , tak czy inaczej musisz odciąć się od cegły , bo wilgoć zniszczy całą wyprawę , jeszcze musisz się zastanowić jak wykonać daszki na słupkach .Dobrze jest jak są czymś gotowym nakryte z okapnikami może być blacha lub elementy betonowe , ale nie tak zupełnie domknięte ,aby wilgoć miała gdzie ujść , inaczej może być silna kondensacja pod daszkami lub w górnych części słupków , później wykwity lub odparzenia wyprawy . Komu innemu bym tego nie mówił :haha BIK

BIK
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 19:40 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy

BIK napisał: .... Komu innemu bym tego nie mówił :haha BIK

Dobrze Jacuś że nam powiedziałeś wszystkim :haha
Kiedyś miałem podobną sytuację - murek oporowy (wjazd do podziemnego garażu) gdzie z jednej strony był w większości zasypany ziemią, cały zawilgocony. Przykleiłem płytę budowlaną WIM i zakołkowałem, z góry nie zamykałem jej, tylko czapka z blachy która nie dolegała do płyty żeby był wylot wilgoci.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2019/10/22 19:52 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Murek ogrodzeniowy
Ja nie myłem myjką bo nie chciałem dodatkowej wilgoci w cegłę ładować ,poszła szlifierka kątowa ze szczotką drucianą .Trochę więcej czasu to zajęło.
Ciekawe czy te murki jeszcze stoją ;)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.146 s.