Temat Przebarwienia na fudze

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz Glazurnik Autoryzowany wykonawca Mapei
Więcej
2012/04/11 19:52 #16 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Ja bym jednak zaproponował od początku do końca przeczytać kartę techniczną.A teraz dlaczego??Otóż wiele firm wprowadza na rynek zmodyfikowane produkty.Między innymi Sopro o czym oczywiście nie powiadamiają wykonawców.Pisałem kiedyś na starym portalu na ten temat.Otóż koledzy po za fugowaniu należy jeszcze przez kilka dni jeździć do klienta i tą fugę pielęgnować(czytaj zraszaj wodą)Mało kto na to zwraca uwagę ale takie są fakty.I to jest najczęściej przyczyną tych problemów o których piszecie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/04/12 09:05 #17 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Zgadzam się z Januszem. Fuga to też zaprawa cementowa i wymaga pielęgnacji w czasie twardnienia. Dotyczy to fug na cemencie portlandzkim. Fugi na cemencie glinowym wiążą szybko i zużywają wodę zarobową zanim odparuje.
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/04/12 12:57 #18 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Tylko dlaczego takich informacji nie ma na opakowaniach, powiem więcej, n.p. fuga wąska Atlasa nie ma tej informacji nawet w karcie technicznej, dopiero można to znaleźć w karcie bezpieczeństwa. Ja rozumiem, że szkolić się trza, ale czytać tyle makulatury to już przesada.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/04/12 14:44 #19 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
W pewnym sensie masz rację, ale przecież na worku z cementem żaden producent nie pisze, że beton ma skurcz i trzeba dawać zbrojenie skurczowe, albo że trzeba pielęgnować szlichtę.
Hej

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/04/12 17:56 #20 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Czy któraś firma oprócz Mapei robi fugi na cem glinowym?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/04/12 19:09 #21 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Sprawdziłem dziś kilka i chyba nie

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/04/12 22:21 #22 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Dopiero w Gliwicach dotarło do mnie jak ważna jest woda i jej ilość. Nigdy przedtem nie sądziłem że 40 ml może zmienić aż tak konsystencję zaprawy. Pierwsze fugowanie po szkoleniu (około 65m2) było wykonane z min ilością wody zarobowej. Kolega który spoinował klął na wszystkie diabły ale później przy zmywaniu dziękował. Spoina po tygodniu wygląda tak jak nigdy. Także niby człowiek robi, słucha na szkoleniach co i jak a dopiero jak przekona się fizycznie dociera do niego jak detale są ważne. Polecam każdemu świeżakowi który olewa temat wody!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/04/13 09:00 #23 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Ciekawe jest to, że jak doktor wypisze receptę, to łykamy pastylki wg zegarka. Jak ksiądz zada pokutę, to klepiemy zdrowaśki, jak robimy potrawę pierwszy raz, to też trzymamy się przepisu. A jak na szkoleniu trener mówi: "nic na oko", to mówimy do siebie: "na oko to chłop w szpitalu..." :roll: :roll: :roll:
Hej :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2012/04/13 11:58 #24 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Powiem Wam, że na egzaminie zrobiłem 2,5 kg w fugi górnej granicy wody i powiem szczerze, że nieźle się spociłem, żeby to wyrobić, zmyć i wyprofilować fugę. W tym stresie egzaminacyjnym nie zauważyłem, że mam lekki przeciąg.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/11/11 09:49 #25 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze

Będzie pierwszy post skoro nikt nie chce pisac.
Jak usunąć przebarwienia na fudze które powstały po kilku dniach od zafugowania?
Powstały wuniku związanej zaprawy klejowej ale jeszcze nie dokońca wyschniętej .
Fuga była wymieszana dobrze , miała swój czas na dojżewanie.


A ostatnio ten ekspert z atlasa udowadniał, że klej nie musi być suchy żeby można było fugować, podobno niema szans na przebarwienie, sam nie wiem co o tym myśleć??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/11 19:00 #26 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze

Będzie pierwszy post skoro nikt nie chce pisac.
Jak usunąć przebarwienia na fudze które powstały po kilku dniach od zafugowania?
Powstały wuniku związanej zaprawy klejowej ale jeszcze nie dokońca wyschniętej .
Fuga była wymieszana dobrze , miała swój czas na dojżewanie.


A ostatnio ten ekspert z atlasa udowadniał, że klej nie musi być suchy żeby można było fugować, podobno niema szans na przebarwienie, sam nie wiem co o tym myśleć??


No, tak ale takie rzeczy to tylko i wyłącznie Atlas :D :lol: u wszystkich innych jest tak jak powinno być a u nich jak im pasuje.

Mirco - Żuczek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2012/11/11 20:08 #27 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Niestety moje spostrzeżenia są inne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2012/11/12 17:37 #28 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
tzn?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2014/03/02 23:19 #29 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze
Podepnę się tu ;
Jak wyczyścić brudną fugę
metromsn.gazeta.pl/Portfel/10,135226,152...mowych_sposobow.html

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • www.remonty-pruszkow.pl 516516896
Więcej
2014/03/02 23:53 - 2014/03/02 23:55 #30 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Przebarwienia na fudze

Mirosław Żukowski napisał:

Będzie pierwszy post skoro nikt nie chce pisac.
Jak usunąć przebarwienia na fudze które powstały po kilku dniach od zafugowania?
Powstały wuniku związanej zaprawy klejowej ale jeszcze nie dokońca wyschniętej .
Fuga była wymieszana dobrze , miała swój czas na dojżewanie.


A ostatnio ten ekspert z atlasa udowadniał, że klej nie musi być suchy żeby można było fugować, podobno niema szans na przebarwienie, sam nie wiem co o tym myśleć??


No, tak ale takie rzeczy to tylko i wyłącznie Atlas :D :lol: u wszystkich innych jest tak jak powinno być a u nich jak im pasuje.

Jak ja ostatnio, co prawda mapejowską fugą zafugowałem podłogę, a tą wcześniej umyłem i wysuszyłem, to następnego dnia skrobałem i fugowałem na nowo. Bo się okazało że w kółku miejscach nie dostała, a ten glinianych taki wrażliwy, że z czarnej jasnością w tych miejscach wyszła.
Teraz mam większy problem, bo mam dwa przebarwienia na epoksydzie z kerakolu. Będę musiał frezareczką skrobać, i modlić się żeby mi się ręką nie zadrżała
Ostatnia2014/03/02 23:55 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.093 s.