Temat Trudne pytanie SOPRO

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/05/20 21:21 #1 przez
Trudne pytanie SOPRO was created by
Jak wszyscy wiemy, nie każdy klej nadaje się do wszystkiego. Potrzebowałem ostatnio klej biały, a że nie było tego który znam i najczęściej na nim pracuję zakupiłem Sopro FF 455 klasy C2 TE. I tu "zonk", na worku w opisie brak informacji do jakiego formatu płytek się nadaje a przecież do pracy nie zabieram laptopa by móc sprawdzić co na ten temat mówi karta techniczna. Po pracy sprawdzam w/w kartę i tu jeszcze większy "zonk", brak informacji na ten temat. Czy to znaczy, że jeśli takiej informacji nie ma, to nadaje się do każdego formatu? I kolejne pytanie. Jakie są granice powierzchni w określeniach mały, średni i duży format. Jak do tej pory znalazłem tylko jedną konkretną odpowiedź wynikającą z kt, że klej nadaje się do formatu nie więcej jak 900 cm2, w większości jednak określa się to jak wyżej albo w ogóle.

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/10/28 22:22 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Trudne pytanie SOPRO
Witam
Długo się nie odzywałem. Właśnie o tym mowie ostatnio na "szkoleniach" i powtarzam to moim kolegom a oni nic sobie z tego nie robią bo przecież wszystko jest takie oczywiste może i tak ale zza biurka. Wspaniały przykład mówimy o hydro takim czy owakim, żywicach super fugach i innych rzeczach a tak naprawdę zapomina się o rzeczach naprawdę ważnych. O tym jak i w jaki sposób i czym przykleić okładzine taką czy owaka i na jakie podłoże. Panowie zakładam Post tylko może poeta ze mnie żaden o zasadach i przyczynach stosowania materiałów. Może być ciekawie i może obalimy wspólnie parę mitów. Post ten nie będzie pisany przez pracownika Sopro lecz przez Mariusza Piątka oczywiście będę korzystał z wiedzy jaka mi została przekazana i bedę w razie niepewności lub sporów wspierał sie przepisami i wiedzą DDT Sopro ale ogólną a nie produktową.
Zaczynamy grupą kleje.
Myślę że może to być kopalnia wiedzy dla nowych uczestników.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/10/28 22:37 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Trudne pytanie SOPRO
W temacie mogę się wypowiedzieć jako Sopro ale odpowiedź będzie śmieszna. W zależności od rodzaju okładziny,podłoża i miejsca (wew czy zew), rodzaju ogrzewania zalecenia producenta mogą być różne co do wielkości formatu.
Taka jest obecnie definicja zdziwili byście się Panowie na jakim kleju dopuszczane są indywidualnie podkreślam indywidualnie formaty płytek dla konkretnych inwestycji. To na co się ostatnio napotykam szok niedługo na klej C1 to i na duży format powyżej 60 pozwolą aby sprzedać.

Te 900 cm2 jest jak najbardziej prawidłowe ( 30x30) w myśleniu firmy która idzie na jakość bo zakłada z góry sytuację że jest to na zewnątrz lub ogrzewanie podłogowe albo to i to razem i jest to gres. Dlatego taki zapis jest bezpieczny. Powyżej czyli płytka 45 to już jest S1 w każdym z wyżej wypisanych przypadków ale czy płytka 20x70 lub 60 ( coś w podobnym wymiarze płytka udająca deskę)przy szerokiej fudze 3-5mm nie miało by możliwości bytu przy C2 TE otóż TAK jeśli byście chcieli mieć to na papierze trzeba zwracać się do producenta o dopuszczenie. Bzdura może i tak ale niestety tak jest niektórzy piszą co chcą ale nie wszyscy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.056 s.