Temat Płytka wielki format jaki klej

Więcej
2013/07/01 22:33 #1 przez
Kolega ma do położenia płytki 80cm na 80cm koło Radomia 140 m2 potrzebuje wiedzy jaki klej W grę wchodzi Sopro ewentualnie Mapei
Prośba do chłopaków Zbyszka Kozery i Mariusza Piątka aby opisali jak i po co krok po krok,kłaść będzie jakiś miejscowy płytkarz a kolega chce profesionalną chemię kupić czas do poniedziałku w poniedziałek chciałby zamówić z paletę kleju

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/07/02 15:36 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Wilku, powiedz koledze. Na posadzkę polecam mu Sopro Vario 419,rewelacyjny, natomiast na ścianach Nr1. I praca staje się przyjemnością

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/02 21:50 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej

Wilku, powiedz koledze. Na posadzkę polecam mu Sopro Vario 419,rewelacyjny, natomiast na ścianach Nr1. I praca staje się przyjemnością


Mieciu a po ile są te kleje tak przy palecie jak kupi i gdzie w Radomiu?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/07/02 22:33 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
W Radomiu jest w sieci IMPERO. ja brałem w W-wie z magazynów na Poleczki, cena netto 70zł z groszami

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/02 23:44 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Potwierdzam to co napisał Mietek .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/04 23:26 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Witam, Rafał "wywołał mnie do tablicy", przepraszam, że dopiero teraz, ale codziennie prowadze szkolenie i nie zawsze wracam do domu i nie zawsze sie loguję. Do dużych i bardzo duzych formatów, jak zapewne wiesz Rafał mamy kilka klejów; 1. Adesilex P4 - szybki i rozpływny - nie każdy go lubi i ja prywatnie, też za nim nie przepadam 2. Keraflex Extra S1 - do duzych formatów, ale podłoze i płytka muszą być równe bo on ma dopuszczenie do warstwy 5 mm. 3. Dedykuję i zalecam Keraflex Maxi S1 - warstwa od 3 - 15 mm, przyczepność na poziomie 2,5 N/mm2 (norma dla klejów cementowych klasy C2, precyzuje, że przyczepność ma być wyższa od 1N/mm2, czyli przekracza ją 2,5 razy).. Dobre kleje to jedno, ale własciwa metoda klejenia, czyli podwójne smarowanie no i własciwa wytrzymałość na ściskanie podłoża. Przy tym gabarycie płytki także fuga musi mieć pewną szerkość. Nawet jezeli Warunki Tech.. Wyk. i Odb. Rob. Bud. nakazują min. 5 mm, to przy rektyfikowane płytce i braku ogrzewania podłogowego zalecałbym ok. 4 mm. Przy maksymalnej grubosci warstwy ok. 15 mm, lub wiekszej, zalecałbym ostrożność, jeżeli pracę bedą trwały kilka dni. Pomimo, że wszyscy podają o bezsurczowym wiazaniu, czyli braku "przyciagania" płytki do podłoża, to jednak boję się, że zjawisko takie może zaistnieć. Kiedyś robiłem balkon i dałem nawet ok. 25 mm, ale w tym samym dniu ułozyłem cały i nic sie nie dzieje, nie ma różnic wysokosci. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Gość
  • Gość
2013/07/05 22:15 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Zbyszku Kozera, jakże mamy odmienne podejście do klejów. P4 nie jest Twoim ulubionym klejem,(ja lubię P4, trudniej z dostępnością) natomiast ja na posadzki zawsze zamawiam kleje samorozpływne,uważam że są to kleje nie docenione, niezależnie od producenta. Po co się bawić w metody kombinowane, klej i paca załatwia temat, (wasze pace mają za niski ząb). Wasi szkoleniowcy powinni więcej uwagi poświęcić tym produktom. Przecież klejenie płytek na tarasie ,lub na ogrzewaniu podłogowym ,wręcz wymusza taki rodzaj kleju. Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/05 23:05 #8 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Mieciu, napisałeś wspaniale. Lepiej nie zrobiłbym tego na swoich szkoleniach. Masz całkowita rację - NIEDOCENIANY. Dodam jeszcze, że to tak naprawdę 3 w 1. Jest klejem zgodnie z normą 12004, jest zaprawa murarską, zgodną z normą 998-1, do bloczków, kostki i innych elementów ceramicznych. A po dodaniu piasku jest zaprawą wyrównujaca do podłóg o wytrzymałosci na ściskanie 14 MPa, czyli zgodny z 13813. Ponadto jest szybki, ale..... no i własnie, jak dla mnie jest zbyt "rozpływny" no i korektę robi się trudniej. Tym bardziej cieszę sie, że ma zwolenników. Pozdrawiam serdecznie

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/07/06 07:13 #9 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
No właśnie, wielu zapomina o właściwościach P4. U mnie w hurtowni dziwią się, że go zamawiam. A tak przy okazji, dlaczego maxi S1 zaczął strasznie pylić?

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/07/06 10:10 #10 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
A jeżeli jesteśmy już przy temacie,to na posadzki praktycznie stosuje już tylko kleje rozpływne na płytki od 30x30,jakoś mi tak wygodniej.Ich obecność na składach to inna bajka.Myślę że to wynika z tego że są mało popularne,a wykonawcy wciąż słabo uświadomieni .... szkolenia,szkolenia,szkolenia.

tomala

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Mistrz glazurnik, Toruń 608 386 506
Więcej
2013/07/06 19:19 #11 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej

.... szkolenia,szkolenia,szkolenia.

Dokładnie tak, u mnie chyba nie biorą P4 bo ma tylko 7 punktów a maxi S1 13, ale maxi nie jest rozpływny (chociaż jak przelejesz wodę to każdy się rozpłynie)

Zwykły użytkownik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2013/09/09 20:51 #12 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Płytka wielki format jaki klej
Dzięki za porady ,wielkie dzięki dla sponsorów za zaangażowanie ,klej kolega zakupił z firmy Mapei całą paletę,po prostu ,Sopro i Selena nie potrafią korzystać z portalu gratki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.070 s.