Rozwiązany Podłoże pod wannę

Więcej
2017/02/02 20:06 #16 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Zbyszek Pankowski napisał:

Zbyszek Pankowski napisał:

Sebastian Jaworski napisał: Siema Pany :helo
Taki temat mam; wanna wolnostojąca bez nóżek.,syfon 12cm musi być schowany w podłogę. Problem w tym że mam tylko 8cm i trzeba podnieść podłogę o 5cm . Nie chce mi się dzwigać worów to raz ,dwa to musiałbym mieć na to pozwolenie a to długa,skomplikowana i kosztowna droga.
Czy płyta budowlana 5cm wytrzyma nacisk wanny 100kg + wodę czyli pewnie z 250 kg?. Nie będzie płytek tylko beton dekoracyjny.

Seba, nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale przejrzałem dane techniczne płyt Wim i Vedi. Wim podaje "Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 0,3 MPa" co daje 30591 kg/m2, Vedi podaje to w niutonach (0,25N) i po przeliczeniu daje 25492 kg/m2. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi i opierdzieli:oops: :oops: :oops:

Witam, wczoraj korzystałem z innych programów przeliczeniowych, dziś znalazłem to: www.liczby.pl/przelicznik/sily?utf8=%E2%...Przelicz&precision=2 i według tego wychodzi około 3000kg na m2. Rozmawiałem dziś z technicznym Wim i twierdzi, że około 3ookg/m2, ale radzi aby zastosować cieńszy 3cm i nakleić płytkę dużego formatu gr 12mm + klej

Dzięki Zbyszku ;)
Płytki nie wchodzą w rachubę bo ma być ten beton dekoracyjny. Czyli tak jak napisałem wyżej;póki co przykleję płytę a jak przyjdzie wanna to zamierzę,wytnę i za radą Krzysztofa zaleję betonem.

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:07 #17 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Zbyszek Pankowski napisał:

Zbyszek Pankowski napisał:

Sebastian Jaworski napisał: Siema Pany :helo
Taki temat mam; wanna wolnostojąca bez nóżek.,syfon 12cm musi być schowany w podłogę. Problem w tym że mam tylko 8cm i trzeba podnieść podłogę o 5cm . Nie chce mi się dzwigać worów to raz ,dwa to musiałbym mieć na to pozwolenie a to długa,skomplikowana i kosztowna droga.
Czy płyta budowlana 5cm wytrzyma nacisk wanny 100kg + wodę czyli pewnie z 250 kg?. Nie będzie płytek tylko beton dekoracyjny.

Seba, nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale przejrzałem dane techniczne płyt Wim i Vedi. Wim podaje "Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 0,3 MPa" co daje 30591 kg/m2, Vedi podaje to w niutonach (0,25N) i po przeliczeniu daje 25492 kg/m2. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi i opierdzieli:oops: :oops: :oops:

Witam, wczoraj korzystałem z innych programów przeliczeniowych, dziś znalazłem to: www.liczby.pl/przelicznik/sily?utf8=%E2%...Przelicz&precision=2 i według tego wychodzi około 3000kg na m2. Rozmawiałem dziś z technicznym Wim i twierdzi, że około 3ookg/m2, ale radzi aby zastosować cieńszy 3cm i nakleić płytkę dużego formatu gr 12mm + klej


A ja zadam takie pytanie czy wanna ma podparcie po krawędzi czy po całości, jeśli po krawędzi to płyt nie można brać pod uwagę

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Skarbnik SSRW
  • Skarbnik SSRW
  • Kto powiedział że nie dam rady
Więcej
2017/02/02 20:18 #18 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Andrzej Kryszkiewicz napisał:

Zbyszek Pankowski napisał:

Zbyszek Pankowski napisał:

Sebastian Jaworski napisał: Siema Pany :helo
Taki temat mam; wanna wolnostojąca bez nóżek.,syfon 12cm musi być schowany w podłogę. Problem w tym że mam tylko 8cm i trzeba podnieść podłogę o 5cm . Nie chce mi się dzwigać worów to raz ,dwa to musiałbym mieć na to pozwolenie a to długa,skomplikowana i kosztowna droga.
Czy płyta budowlana 5cm wytrzyma nacisk wanny 100kg + wodę czyli pewnie z 250 kg?. Nie będzie płytek tylko beton dekoracyjny.

Seba, nie wiem czy dobrze to rozumiem, ale przejrzałem dane techniczne płyt Wim i Vedi. Wim podaje "Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 0,3 MPa" co daje 30591 kg/m2, Vedi podaje to w niutonach (0,25N) i po przeliczeniu daje 25492 kg/m2. Jeśli się mylę niech mnie ktoś poprawi i opierdzieli:oops: :oops: :oops:

Witam, wczoraj korzystałem z innych programów przeliczeniowych, dziś znalazłem to: www.liczby.pl/przelicznik/sily?utf8=%E2%...Przelicz&precision=2 i według tego wychodzi około 3000kg na m2. Rozmawiałem dziś z technicznym Wim i twierdzi, że około 3ookg/m2, ale radzi aby zastosować cieńszy 3cm i nakleić płytkę dużego formatu gr 12mm + klej


A ja zadam takie pytanie czy wanna ma podparcie po krawędzi czy po całości, jeśli po krawędzi to płyt nie można brać pod uwagę

Dobre pytanie
Wracając do odpowiedzi Zbyszka wersji z płytką to można ją zaniżyć i przeszpachlować (przygotować podłoże) pod beton dekoracyjny

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:35 #19 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Andrzej właśnie tego nie wiem i w karcie nic nie widać :?
Piotrze można by faktycznie tak zrobić tylko jakimś twardym materiałem,może z włóknem :???

Tak myślę że najszybsze i najtańsze jest rozwiązanie Boko i co najważniejsze nie musowo tego robić już tylko można przed samym montażem wanny(dzień wcześniej)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:40 #20 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Teraz załapałem Piotrek że chodzi Ci o zaniżenie płytki i jej przeszpachlowanie ;)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:41 #21 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Seba ja myślę że płyta pod ciężarem z czasem osiądzie tak że lepiej wylej beton
Podnosisz się płytą po całości potem robisz obrys wanny i wycinasz płytę lejesz beton i po herbacie B) :helo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:45 #22 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

janusz3063 napisał: Seba ja myślę że płyta pod ciężarem z czasem osiądzie tak że lepiej wylej beton
Podnosisz się płytą po całości potem robisz obrys wanny i wycinasz płytę lejesz beton i po herbacie B) :helo

Właśnie tak chcę zrobić,ale to jak już będzie wanna .
Janusz zapomniałeś dopisać że wianek i glajcha na koniec ;)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 20:49 #23 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Sebastian Jaworski napisał:

janusz3063 napisał: Seba ja myślę że płyta pod ciężarem z czasem osiądzie tak że lepiej wylej beton
Podnosisz się płytą po całości potem robisz obrys wanny i wycinasz płytę lejesz beton i po herbacie B) :helo

Właśnie tak chcę zrobić,ale to jak już będzie wanna .
Janusz zapomniałeś dopisać że wianek i glajcha na koniec ;)

No to jest chyba oczywistość :haha

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 21:02 #24 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Nawet już skłonny bym był nadlać po całości wychodzi mi ok.600 kg betonu ale to Szwajcaria. W razie kontroli leżymy i kwiczymy;ja i inwestor.
Trzeba byłoby to zgłosić,przyszedł by jakiś spec od pomiarów,architekt.Zaczęliby liczyć czy można tak dodatkowo obciążyć strop i pewnie do lata by się zeszło :haha
A tu nie ma czasu bo na lato to kuchnia w Kanadzie jest do malowania :woohoo: ;)

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 21:42 #25 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
A czy brałeś inne rozwiązania niż płyty i betonu np. Itong napeno większa wytrzymałość na ściskanie i lżejsza od betonu tylko kwestia wizolowania

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 21:51 #26 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Andrzej Kryszkiewicz napisał: A czy brałeś inne rozwiązania niż płyty i betonu np. Itong napeno większa wytrzymałość na ściskanie i lżejsza od betonu tylko kwestia wizolowania

Brałem ytong pod uwagę,nawet proponowali mi jakiś impregnowany ale to wszystko tak na szybko(na wariata) i w końcu wziąłem płytę.
Ogólnie to w pierwszej wersji miała być wanna na nóżkach i nie byłoby komplikacji a jak zacząłem demolkę to oznajmili mi że inną wannę zamówili

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/02 22:22 #27 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

Sebastian Jaworski napisał:

Andrzej Kryszkiewicz napisał: A czy brałeś inne rozwiązania niż płyty i betonu np. Itong napeno większa wytrzymałość na ściskanie i lżejsza od betonu tylko kwestia wizolowania

Brałem ytong pod uwagę,nawet proponowali mi jakiś impregnowany ale to wszystko tak na szybko(na wariata) i w końcu wziąłem płytę.
Ogólnie to w pierwszej wersji miała być wanna na nóżkach i nie byłoby komplikacji a jak zacząłem demolkę to oznajmili mi że inną wannę zamówili

Poczekaj aż wanna dotrze na budowę i rozwieje wszelkie wątpliwości

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/09 15:13 #28 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Tak to na razie wygląda. Teraz kolej na inną ekipę.
W trakcie przygotowania podłoża płyta uginała się pod moim ciężarem gdy klęczałem czyli podlewać betonem musowo.

Seba
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/09 19:47 #29 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę
Witam.
Można zrobić jeszcze tak, po planowanym obwodzie wanny wywiercić np 6 otworów w płycie o średnicy np. 60 mm zalać np. Lampocem lub CX5 i masz nogi do wanny :) Pozostałe warstwy tak jak planujesz.
Pozdrawiam Bogdan

Bogdan

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2017/02/09 20:25 #30 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Podłoże pod wannę

boguslaw_plonski napisał: Witam.
Można zrobić jeszcze tak, po planowanym obwodzie wanny wywiercić np 6 otworów w płycie o średnicy np. 60 mm zalać np. Lampocem lub CX5 i masz nogi do wanny :) Pozostałe warstwy tak jak planujesz.
Pozdrawiam Bogdan

Podoba mi się ten pomysł :)
Lampocem szybko mi zwiąże i będę mógł postawić wannę od razu :)
Dzięki Boguś :helo

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.207 s.