Rozwiązany Piła stołowa do glazury do cięcia na mokro, opinie i doświadczenia

Więcej
2021/05/23 18:28 - 2021/05/23 18:30 #1 przez
Dzień dobry, potrzebuje porady jaki model piły kupić, liczę na porady od osób które już używają i polecą lub odradzą kupna danego modelu.
Od 3 dni oglądam różne modele i mam już dosyć, zazwyczaj jak znajdę coś interesującego, to w gąszczu pochlebnych opinii, które piszą handlowcy za kasę ,znajdzie się jeden prawdziwa, no i poszukiwania zaczynają się na nowo. Nie podam modeli, bo nie chce nakierowywać.

Moje wymagania są dość proste. 
1. ma się zmieścić płytka 1m , w ostateczności może być 60 cm
2. ma ciąć niezbyt długo bo ta co mam teraz tnie straszliwie powoli
3. cięcie ma być ładne i nieposzczerbione
4. ma być chłodzenie cieczą ale żeby nie bryzgało woda na wszystkie strony
5. nie szukam czegoś z górnej półki , niestety

z góry dzięki za podpowiedzi 
Ostatnia2021/05/23 18:30 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/23 18:45 #2 przez
Szukasz piły do cięcia na mokro czy raczej tarczy do cięcia? 
Punkty 2 i 3 raczej tyczą się tarcz niż samej maszyny...
Tnie powoli bo,
- może być nieodpowiednia tarcza do danego materiału  
- sama tarcza może być " tępa " czytaj zamulona materiałem który cięła
Przyczyn może być wiele.
pkt.4 woda w jakimś stopniu zawsze bryzga
Maszyna może mieć stałą lub podnoszoną głowicę, cięcie z posuwem ręcznym lub automatycznym, z laserową linią prowadząca, z regulacja przepływu wody na tarczę. 
Co do samej maszyny, to wszystko zależy ile masz w zamiarze wydać. Rozpiętość jest od kilkuset złotych do kilkunastu tysięcy. 

"Gdy słucham, co mówisz, słyszę, kim jesteś."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/23 20:45 #3 przez
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jednak chodziło mi raczej o polecenia jakiegoś modelu w zakresie 1000 zł 3000zł lub wskazanie tego nigdy nie kupuj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/23 22:04 #4 przez
Kolego w tym zakresie cenowym merca nie kupisz.., chyba że nieźle przechodzonego.
z cięciem około 100, czyli 120 wodniaki to od 4k w górę. Rubi, Norton.
Jak Radek wyżej pisał dużo potem zależy od tarczy. Osobiście pracuje na Rubi dc250 -1200. Sobie chwalę choć mankamenty ma. Chlapie a jak, jak większość. Dziś chyba zdecydowałbym się na wandeli... 
używam 4tarcz w zależności od tego przy czym pracuje.  Uwierz że przy niektórych tematach po 2 łazienkach tarcza do cięcia 45 jest  zajechana... A potem kolejna służy przez rok.
Porównywalna maszynka w tej cenie to Norton -kilka długości cięcia, opuszczana lub nie tarcza.... 
Jak chcesz tanio to na jakiś czas bież z castoramy mac allistera . Zainwestuj w tarcze i 2-3lata pojedziesz...
Zauważ że coraz więcej osób decyduje się na cięcia na sucho. Może warto iść w te stronę.
osobiście posiadam Rubi tc 125. Do cięć prostych i  zastanawiam się co kupić do 45. 
Najlepiej dla ciebie było by znaleźć wykonawców w okolicy i samemu "podotykac" różnych sprzętów- to da ci rozeznanie.
Sam prawie 10  lat woziłem się z dedrą ,  dużo zależy od tarczy i operatoraPozdrawiam 
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2021/05/24 10:49 #5 przez

DZWILU88 post=64750 napisał: Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Jednak chodziło mi raczej o polecenia jakiegoś modelu w zakresie 1000 zł 3000zł lub wskazanie tego nigdy nie kupuj
Za tą kwotę to tarczę możesz kupić.  Aspiracje twoje co do sprzętu niestety kosztują. W tych pieniądzach to kupisz Dedrę, która podczas cięcia potwornie wyje.
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2021/05/24 13:44 #6 przez
Grupa facebookowa SSRW
m.facebook.com/profile.php?id=8118135489...8&ref=content_filter

Tam post trafi do większej grupy fachowców

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.215 s.