Rozwiązany Zasilanie awaryjne UPS

Więcej
2015/09/06 12:42 #1 przez
Zasilanie awaryjne UPS was created by
Panowie elektrycy , chciałem się zapytać o zasilanie awaryjne UPS które będzie zastosowane do pieca c.o.
Jaki kupić akumulator :żelowy czy zwykły ?
Na co zwrócić uwagę przy kupnie UPS-a ?????

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/15 20:08 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zasilanie awaryjne UPS
Podrzucam Ci link - w miarę sensownie opisane a za dużo by mówić. Wszystko zależy od tego jaki pobór i czy masz elektroniczny sterownik,na jak długo ma podtrzymywać itd...
www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/poradn...441/strona/7230.html
Akumulator polecam zdecydowanie żelowy.
Poczytaj - sporo wskazówek jest zawarte.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/09/20 20:05 - 2015/09/20 20:37 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Zasilanie awaryjne UPS
WITAM Żelowy ,bo jest trwalszy a do zasilania potrzebujesz małą moc , jeśli chcesz możesz sobie samemu zrobić "składaka " albo kupić komplet , może coś się przyda - zasilanie awaryjne kotłów c.o - ( przetwornica sinus+prostownik+ups ) Volt polska sp. z oo ul grunwaldzka 76 , 81-771 Sopot tel 58 341 05 06 lub www.voltpolska.pl BIK
Od dwóch miesięcy testuję swojego składaka - jest trochę inny , miałem już wcześniej przetwotnicę 300 w (większej nie polecam ,bo poprostu kusi mocą a można wtedy wykończyć akumulator) , a ponieważ wynająłem domek na wakacje ,gdzie nie ma prądu ,to kupiłem z firmy wasserman (przez allegro) płytę fotogalwaniczną 60x40 cm - 50 W (239 zł)i prostownik /regulator ładowania 10 A (75zł), do tego 18Ah akumulator żelowy za 120 zł , jestem zaskoczony zestawem ,bo włączyłem żarówki ledowe 3x 4.5 W na 17 godz. i przez dzień akumulator naładował się na full , zestaw ten chcę również wykorzystywać na wakacje do ładowania akumulatora samochodowego , oświetlenia oraz jako zasilanie awaryjne ze względu na małe wymiary jest to bardzo poręczny sprzęt można go również zamontować w bocznej szybie samochodu lub na dachu/bagażniku , samą przetwornicę kiedyś zdarzyło mi się wykorzystać awaryjnie -wyłączyli prąd na parę godzin zimą, ( mam ogrzewanie gazowe , więc potrzebna moc to zaledwie 70W i piec włącza się 3-4 razy na godzinę po ok 4 min . ) , więc podłączyłem ją do akumulatora w samochodzie i ogrzewanie ruszyło , sorki ale nie ptrafię zamieścić foty na forum ,ale jak chcesz to mogę inaczej np na maila BIK

BIK
Ostatnia2015/09/20 20:37 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.058 s.