Rozwiązany Redukcja rur pionowych od c.o potrzebuje pilnej porady

Więcej
2020/09/25 19:53 #1 przez
Witam serdecznie.Miałem wczęsniej kaloryfery fawiry przez co mam duże rury i teraz pytanie uciałem piony na dole nagwintowałem i chce wyjśc dalej pexem. Jeden pion w którym sa rury 3/4 cala będzie u góry zasilał jeden grzejnik 20 żeberek. Drugi pion rury 1cal będzie zasilał dwa grzejniki jeden 20 żeberek drugi 15. Moje pytanie dotyczy tego czy moge dac redukcje z 3/4 cala bezpośrednio na 16mm pex czy musze pojechac do sufitu 20mm a potem dopiero 16. I tak samo drugi pion czy moge z rur calowych dac od razu redukcje na 16 mm w załączniku zdjęcie bo wiem ze ciężko to wyłumaczyc. Robie to z tego wzgledu że u góry mam remont i wyjde sobie pexem pod deskami i będde miał pochowane wszysktie rury od kaloryferów a im cieńsza tym bedzie mi łatwiej. Posiadam piec co na ekogroszek i pompke którra cały czas prac uje jak ogrzewam.
Załączniki:

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/09/25 22:04 #2 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Redukcja rur pionowych od c.o potrzebuje pilnej porady
    WITAM Może być kicha , dlatego że jak piszesz masz piec stałopalny , a więc otwarty układ ,woda pójdzie tam gdzie będzie miała lżejszy przepływ , mało tego jeśli zamontujesz nowe grzejniki to wejścia masz wtedy jedynie 3/8 na samych zaworach , więc może być tak , że tylko początek grzejnika będzie ciepły lub w ogóle nie dojdzie do nich ciepła woda c.o. , nawet jak piszesz że pompa będzie pracować na stałe , tak jak piszesz będzie to doskonale funkcjonować ale przy zmianie układu na zamknięty ale to wymaga przerobienia układu poprzez wymiennik płytowy czyli dwa układy zamknięty grzejnikowy i otwarty na kotle oraz zamontowaniu układu sterującego tych układów z dodatkową pompą obiegową na grzejnikach BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/09/25 23:47 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Redukcja rur pionowych od c.o potrzebuje pilnej porady
    Jedyne co mi jeszcze przychodzi do glowy to przedluzenie pionu pexem o srednicy odpowiadajacej starym rurom a dopiero na pietrze zrobie redukcje na pex 16 mm poziomo do grzejnika. Chyba tak bd musial sprobowac bo troche ciezko chyba o lepsze rozwiazanie w tej sytuacji.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/09/26 12:38 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Redukcja rur pionowych od c.o potrzebuje pilnej porady
    WITAM Wymień piony na pp 32 lub 25 będzie taniej , rura pex to nie wszystko złączki bardzo redukują przepływ ( popatrz na nie uważnie) przy otwartym układzie może bardzo dławić przepływ , przy zamkniętym nie będzie problemu ,tak czy inaczej przeróbki nie unikniesz jeśli ma prawidłowo funkcjonować , bo wstawiasz nowe grzejniki tu jest problem , przy starych żeliwnych czy fawirach przepływ był swobodny bez dławienia , woda wręcz pozorom to bardzo inteligentna bestia BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2020/09/26 15:53 #5 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Redukcja rur pionowych od c.o potrzebuje pilnej porady
    Ok dzieki za odppwiedz tak zrobie.:)

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Nowe posty

    • Brak postów do publikacji.
    Czas generowania strony: 0.412 s.