Temat Dziwne odgłosy i drgania z zaworu odcinającego

Więcej
2023/12/06 09:53 #1 przez
Witam,
Mam problem ze spłuczka i już ręce mi opadają. Początkowo wymieniłem zawór spustowy i napełniający. Po jakiś dwóch dniach ze starego zaworu odcinającego zaczęły dochodzić dziwne dźwięki. Chciałem wymienić stary zawór jednak po odkręceniu starego za cholerę nie mogłem założyć nowego. Wyglądało to jakby w środku został kawałek gwintu czy innego żelastwa. Pojechałem do dwóch sklepów i w dwóch mi powiedziano że w środku urwał się zawór i trzeba rozwiertakiem wykręcić. Jako, że nie mam narzędzi ani wiedzy zadzwoniłem po hydraulika. Ten po prostu przyjechał, nałożył pastę i pakule na nowy zawór odcinający i na chama go dokręcił kluczem. 

Nie było żadnych odgłosów przez dzień. Teraz jest to samo co wcześniej. Ciśnienie wody próbowałem również regulować, bezskutecznie. Proszę o pomoc
​​​​​​
​​​P.S. Chciałem wrzucić filmik z dźwiękiem ale nie mogę.. 
Załączniki:

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2023/12/06 21:01 #2 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Dziwne odgłosy i drgania z zaworu odcinającego
    Ten kawałek w środku nie jest powodem. Spróbuj zredukować na zaworku przepływ. 

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/01/23 11:39 #3 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Dziwne odgłosy i drgania z zaworu odcinającego
    Wrzuć film z dzwiękiem to może coś będzie można więcej powróżyć... Bo na razie to z fusów.

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Więcej
    2024/02/03 12:23 #4 przez
    Użytkownik odpowiedział w temacie Dziwne odgłosy i drgania z zaworu odcinającego
    Jest/ został kawałek poprzedniego zaworu , trzeba to wykręcić , są specjalne gwintowniki do usuwania ale można to też zrobić "domowym ' sposobem , nie proponuję nacinać , bo może nie masz wprawy i zrobisz jeszcze gorzej , po wkręceniu nowego zaworu , najlepiej dobrej marki , takiego z grzybkiem , np schella , diamonda lub podobnego , nie kulowego , możesz wtedy zredukować przepływ , w tym miejscu jest za duży przepływ przy tym ciśnieniu wody BIK

    BIK

    Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

    Moderatorzy:

    Poczta PW

    Nie jesteś zalogowany.

    Nowe posty

    • Brak postów do publikacji.
    Czas generowania strony: 0.216 s.