Temat Czy taka wycena za demontaż i montaż nowej kabiny prysznicowej jest słuszna?

Więcej
2024/03/05 18:04 #1 przez
Dzień dobry. Okazało się, że zalewam sąsiada obok. Przyjechał hydraulik, trochę poszperał i okazało się, że sylikon odstaje, są dziury itp itd. Powiedział, że jak najbardziej może usunąć stary sylikon i dać nowy, ale to będzie rozwiązanie na max 2-3 miesiące i problem powróci. Zasugerował pełny demontaż i montaż kabiny wraz z brodzikiem na nowo. Jest to zwyczajna kabina półokrągła. Wycenił robociznę na 2 tysiące (demontaż + montaż) + około 200-300 zł za sylikon, piankę i przełącza. Czy według was jest to sprawiedliwa cena? Mieszkam w Warszawie. Nie znam się totalnie na hydraulice i pracach wykończeniowych, i chciałbym się dowiedzieć czy jest to normalna cena, czy powinienem zasięgnąć porady od innego hydraulika?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/05 18:33 #2 przez
Ciężko wycenić taką pracę bez stwierdzenia jaka jest to kabina. Cena za montaż kabiny waha się w granicach od 350zł-1000zł. Do złożenia kabiny potrzebne są bardzo często dwie osoby. U Ciebie jest jeszcze demontaż i zlokalizowanie usterki. Taka praca to również doświadczenie zbierane latami. Często żeby wykonać usługę w 10 minut trzeba szkolić się kilka lat. Żyjemy w czasach gdzie wszystko podrożało do stawek, które musimy niestety zaakceptować. Twój problem polega na tym, że w wyniku Twojego "zaniedbania" została wyrządzona szkoda Twojemu sąsiadowi.
Majster prowadzący działalność gospodarczą ma koszty związane z jej prowadzeniem. Jest też człowiekiem dlatego sugeruję nieco pohandlować, a jeżeli się nie da, zażądać odpowiednio długiej gwarancji.
Z pewnością sam doświadczyłeś nie raz rozczarowania, kiedy nabyłeś coś tanio i okazało się, że trzeba to wyrzucić. "Tanio", nie znaczy nigdy "dobrze". Spróbuj znaleźć tu jakąś kontrofertę. Fachowcy z SSRW to nierzadko mistrzowie fachu glazurnictwa.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/05 18:43 #3 przez
Dziękuje bardzo za odpowiedz! Co do mojego "zaniedbania" mógłbym dyskutować, bo nawet hydraulik przyznał, że wcześniejsza ekipa remontowa musiała się bardzo spieszyć, że wykonali to w tak niepoprawny sposób. Moim zaniedbaniem na pewno jest to, że nie dopilnowałem żeby wszystko było cacy. No i okazało się, że jakość kabiny i brodzika zostawia wiele do życzenia, ale tak to już jest jak człowiek kupuje mieszkanie "W PEŁNI WYREMONTOWANE".. A z sąsiadem na szczęście mam dobry kontakt i już dostał kontakt do ubezpieczalni bo dzięki bogu mam ubezpieczenie na zalania obustronne! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/05 20:13 #4 przez
Wybacz, nie chciałem Cię urazić. Życzę powodzenia w remoncie i szczelnej kabiny w przyszłości. Pamiętaj aby dobrać materiały dobrej jakości. Silikony nieco droższe, wolniej pleśnieją. Jeżeli pod brodzikiem "wysmarujesz" płytki hydroizolacją ta nie przeleci do sąsiada niepostrzeżenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Wiceprezes Regionu Łódzkiego
  • Najlepszy Glazurnik w Łodzi, i Skromny ...
Więcej
2024/03/05 21:27 #5 przez
Kilka zdjęć kabiny ułatwiło by odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/06 09:04 - 2024/03/06 09:10 #6 przez
Witam Jak dla minie to już fajnie brzmi, oderwany silikon i już przecieka  , to co jest dalej.. .i co z resztą warstw podpłytkowych a najbardziej mnie ciekawi to " itd  i  itp " bo od tego zależy wycena   BIK

BIK
Ostatnia2024/03/06 09:10 edycja: od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/06 13:02 #7 przez

BIK post=69403 napisał: Witam Jak dla minie to już fajnie brzmi, oderwany silikon i już przecieka  , to co jest dalej.. .i co z resztą warstw podpłytkowych a najbardziej mnie ciekawi to " itd  i  itp " bo od tego zależy wycena   BIK
 

Doskonale wiemy, że jak jest hydroizolacja to nie ma szans przeciec nawet jak  odpadnie silikon przy brodziku. Ciec może też pod rozetami  baterii.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2024/03/06 20:30 #8 przez
Po to są manszety , więc jak cieknie to pytanie jest/było wykonane co jest z hydro  BIK

BIK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.066 s.