Temat Klejenie deski na deskę

  • Gość
  • Gość
2015/05/27 12:13 #1 przez
Klejenie deski na deskę was created by
Witam Fachowców.
Mam takie pytanie;czy na deski przybite na legarach można przykleić inną deskę? Jeśli tak to lepiej litą czy warstwową? Czy stary lakier trzeba zeszlifować czy wystarczy odtłuścić?
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2015/05/28 07:26 - 2015/05/28 07:27 #2 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
Witam
Gdybym miał przybijać kolejną warstwę uczynilbym to bez wachania... Natomiast jezeli chodzi o przyklejanie polecam wykonanie warstwy posredniej z cienkiej plyty osb gdyż skręt desek moze być silniejszy od wytrzymalosci kleju i powodować stopniową degradację połączenia...
Natomiast przy decyzji o klejeniu bezpośrednim należy usunąć lakier z desek....

Johnywalker69
Ostatnia2015/05/28 07:27 edycja: od.
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/28 19:27 #3 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
Pora się przyznać bez bicia,to ja zadałem pytanie w ,,Pytaniach do fachowców SSRW'' i podpisałem się imieniem braciaka.
Dzięki Janusz za posta,miałem taką nadzieję że to Ty właśnie odpowiesz.
Praca już jest wykonana tylko chciałem poznać Wasze zdanie.Pomieszczenie 14m2,dechy były przeszlifowane i na to przyklejona deska warstwowa na MS 20 Soudal. Gość z Soudal'a powiedział że będzie dobrze i się pod tym może podpisać,przy desce litej nie dałby gwarancji ale przy warstwowej da.To nie głupi pomysł z tą płytą osb,szkoda że przed pracą nie zapytałem.

Janusz a czy kierunek klejenia miałby tu jakieś znaczenie?Chodzi o to czy można by przykleić prostopadle do starych desek czy lepiej równolegle?

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2015/05/28 20:43 #4 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
Z mojego doswiadczenia polecam zdecydowanie klejenie prostopadle do starej podłogi... Zmiejszymy w ten sposób odzialywanie sił skrętu starej podłogi... ale jest to rowniez uwarunkowane wiekiem podłogi... im starsza tym lepiej bo juz swoje wypracowała i mniejsze ryzyko negatywnych sił...

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/29 15:57 #5 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
Podłoga co swoje już przeżyła ale deski w dobrym stanie.Generalnie to namawiałem klientkę na cyklinowanie i olejowanie ewentualnie lakierowanie.3 razy przekonywałem w końcu się poddałem.

Seba

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2015/05/29 23:17 #6 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
WITAM Ja raczej skłnny jestem za szczotkowaniem takich desek, wydobycie ze starej podłogi faktury drewna to jest to za czym teraz gonią projektanci wnętrz , a i firmy produkujące okładziny i laminaty (jako podróbki ) się zabijają ( na forum AF w poście mieszkanie x ,zamieściłem kilka zdjęć właśnie czegoś takiego - aktualna realizacja , w związku z dyskusją o mieszkaniu w kamienicy i co można tam zrobić ) :) BIK
jak najbardziej prostopadle ,tylko jest mały mankament , zmienia się kierunek w stosunku do okna ( najczęściej ) dlatego przekładka z cienkiej osb ,lub płyty pliśniowej pozwala na pozostanie przy tym starym kierunku , stąd wynika celowość takiego zabiegu , prostopadłe klejenie pozwala także na zachowanie równości wytartej powierzchni podłogi , a o innych przyczynachnapisał już Janusz - to taka mała podpowiedź BIK

BIK
Za tę wiadomość podziękował(a):

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Serock Mazowieckie ......... + 48 500414234
Więcej
2015/06/01 09:19 #7 przez
Użytkownik odpowiedział w temacie Klejenie deski na deskę
Jacku w 100% zgadzam się z tobą... Stare podlogi mają swój niepowtarzalny urok... Odpowiednio zaaranżowane pomieszczenia starych budynków maja klimat trudny do uzyskania w nowoczesnym budownictwie...

Johnywalker69

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy:

Poczta PW

Nie jesteś zalogowany.

Nowe posty

  • Brak postów do publikacji.
Czas generowania strony: 0.178 s.